ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
29 серпня 2013 року № 826/13753/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Національного агентства України з питань державної служби
до
Державної виконавчої служби України відділ примусового виконання рішень
про
скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося Національне агентство України з питань державної служби з позовом до Державної виконавчої служби України відділ примусового виконання рішень про визнання нечинною постанови про накладення штрафу від 02.08.2013 року у виконавчому провадженні №33925835 за виконавчим листом №2а-14580/10/2670, виданим Окружним адміністративним судом м. Києва 30.07.2012 року та її скасувати.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, що у позовній заяві, зокрема, зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позовні вимоги Національного агентства України з питань державної служби заявлені до Державної виконавчої служби України відділ примусового виконання рішень
Разом з тим, відповідно до п. 11 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року №3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби», відповідачем у справах з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби (стаття 181 Кодексу адміністративного судочинства України). Такими органами державної виконавчої служби є: Державна виконавча служба України, до складу якої входить відділ примусового виконання рішень; управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень; районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
В свою чергу, структурні підрозділи органів державної виконавчої служби: відділ примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, відділи примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі – не визначені Законом України «Про державну виконавчу службу» як самостійні органи державної виконавчої служби, що виключає можливість їхньої участі як відповідачів у таких справах.
Таким чином, Національному агентству України з питань державної служби слід надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням відповідача, який наділений статусом самостійної юридичної особи (тобто Державна виконавча служба України).
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається зі змісту позовної заяви предметом оскарження є скасування постанови про накладення штрафу від 02.08.2013 року у виконавчому провадженні №33925835 у розмірі 680,00 грн.
Згідно із листом Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 N 165/11/13-12, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача – суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Таким чином, Національним агентством України з питань державної служби заявлено вимогу майнового характеру.
Приписами п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру складає 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012 року №5515-IV визначено, що мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2013 року складає 1147,00 грн. Таким чином, судовий збір за подання до адміністративного суду позову майнового характеру встановлюється у межах: 114,70 грн. – 2 294 грн.
Отже, позивачем не дотримано вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, оскільки ним не надано доказів, що підтверджують сплату ним 114,70 грн. – судового збору за вимогу майнового характеру, а тому, враховуючи вищевикладене, позивачу слід надати суду документ, що підтверджує оплату судового збору у повному обсязі з урахуванням вже сплаченої суми, а саме: 80,29 грн.
Крім того, згідно ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
При цьому, Національним агентством України з питань державної служби не надано суду копії позовної заяви разом з доданими до неї матеріалами для відповідача або доказів, що підтверджує направлення відповідачу копії позовної заяви разом з доданими до неї матеріалами .
У зв’язку з вищенаведеним, суд приходить до висновку, що позовну заяву подано без додержання згаданих вимог ст. 106 КАС України.
Згідно з приписами ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення та встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, вказані вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені в п’ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали шляхом подання до канцелярії суду з супровідним листом: уточненої позовної заяви із зазначенням відповідача, який наділений статусом самостійної юридичної особи; належним чином оформлений документ, що підтверджує сплату судового збору за вимоги майнового характеру та копії позовної заяви разом з доданими до неї матеріалами або доказів направлення відповідачу копії позовної заяви разом з доданими до неї матеріалами. Разом з тим, слід надати суду копію уточненої позовної заяви відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, що беруть участь у справі.
Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, –
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Національного агентства України з питань державної служби залишити без руху.
2. Встановити позивачу п’ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок