ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2008 року м.Львів справа № 22а-3393/08
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, у складі:
головуючого у справі судді Любашевського В.П.
суддів Довгополова О.М.
Яворського І.О.
секретаря судового засідання Федунів Б.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за
апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова
на постановугосподарського суду Львівської області від 26.10.2007 року у справі № 28/281 А
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Юрок плюс»
до1.Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова, 2. Головного управління Державного казначейства України у Львівській області, в особі Управління Державного казначейства у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державного казначейства України у Львівській області
провизнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 14.02.2007 року № 0000502300/0/3676 та стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 211956,18 грн., -
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Юрок плюс» звернувся у господарський суд Львівської області із адміністративним позовом до відповідачів - Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова, та Головного управління Державного казначейства України у Львівській області, в особі Управління Державного казначейства у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державного казначейства України у Львівській області. У позовній заяві просить суд визнати нечинним податкове повідомлення – рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова № 0000502300/0/3676 від 14.02.2007 р. та стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрок плюс» суму бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 211956,18 грн.
Постановою господарського суду Львівської області від 26.10.2007 року у справі № 28/281 А вказаний адміністративний позов задоволено повністю. Постанова суду першої інстанції мотивована тим, що законодавець ставить в залежність розмір бюджетного відшкодування від розміру фактичної сплати податку на додану вартість в попередньому періоді постачальникам товарів.
В свою чергу, як встановлено судом з податкової декларації з податку на додану вартість ТзОВ «Юрок плюс» та розрахунку бюджетного відшкодування за грудень 2006р. сума _________________
Головуючий у 1-й інст. суддя Морозюк А.Я. 22-а-3393-08.doc
Господарський суд Львівської області, справа № 28/281 А Справа № 22а-3393/08 Доповідач у 2-й інст. суддя Любашевський В.П. реєстр 30.09.2008 р. ряд. ст. зв. № 40
податкового кредиту попереднього податкового періоду (рядок 17 податкової декларації попереднього податкового періоду) складає за листопад 2006р. 715 455,00 грн.; сума податкового кредиту попереднього податкового періоду, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг) рядок 25 декларації по ПДВ 515 143,00 грн. Сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок за грудень 2006р. задекларована Позивачем в розмірі 515 143,00 грн.
Як встановлено судом, Позивачем також було подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації) в розмірі 515 143,00 грн. на банківський рахунок Позивача.
Позивачем надано суду реєстр платіжних доручень про оплату вартості отриманих товарів (послуг) за листопад 2006р. Як вбачається з вказаного реєстру, Позивачем здійснено сплату податку на додану вартість в складі вартості товарів (робіт, послуг) в розмірі 515143,00 грн., що відповідає даним податкової декларації та розрахунку бюджетного відшкодування за грудень 2006р.
За вказаних обставин справи, апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду скасуванню, з наступних підстав:
При розгляді справи встановлено, що 12.02.2007р. за результатами невиїзної позапланової перевірки ТзОВ «Юрок плюс» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок сум податку на додану вартість за грудень 2006р., було складено акт №238/121/23-031/30994872.
В пункті 3 описової частини Акту перевірки встановлено, що згідно з поданою ТзОВ «Юрок плюс» податковою декларацією з податку на додану вартість за грудень 2006 р. та розрахунком суми бюджетного відшкодування сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок за грудень 2006 р. складає 515 143,00 грн. Згідно з даними декларацій залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (р.24 декларації), складає 1301 478.00 грн.; сума податкового кредиту попереднього податкового періоду (рядок 17 податкової декларації попереднього податкового періоду) складає за листопад 2006р. 715 455.00 грн.; сума податкового кредиту попереднього податкового періоду, фактично сплаченаотримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг) рядок 25 декларації по ПДВ 515 143,00 грн.
Згідно п.1 висновку акту перевірки Відповідачем 1 зроблено висновок про те, що сума ПДВ, що підлягатиме відшкодуванню шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок, після отримання матеріалів зустрічних перевірок складає 303 183,82 грн.
Згідно п.2 висновку акту перевірки Відповідачем 1 зроблено висновок про те, що в порушення п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» ТзОВ «Юрок плюс» завищено суму бюджетного відшкодування по податку на додану вартість за грудень 2006р. на 211 956,18 грн.
На підставі вищевказаного акту перевірки, начальником ДПІ у Шевченківському районі м. Львова було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000502300/0/3676 від 14.02.2007 р., яким було зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість ТзОВ «Юрок плюс» в розмірі 211 956,18 грн. за грудень 2006 року.
Відповідно до п. п. 7.7.1. п. 7.7 ст. 7 Закону, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності— зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Підпунктом 7.7.2.п. 7.7 ст. 7 вказаного Закону передбачено, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від’ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодахпостачальникам таких товарів (послуг);
б) залишок від’ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
В силу п.п. 7.7.4.п. 7.7 ст. 7 Закону, платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п’ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.
До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п’ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.
Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються за процедурою, встановленою центральним податковим органом.
Процедура проведення бюджетного відшкодування, окрім наведених норм Закону України «Про податок на додану вартість» передбачена Наказом Державної податкової адміністрації «Про затвердження порядку відшкодування податку на додану вартість.
Пунктом 4.1. вказаного Порядку передбачено, що відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.
В силу п.п. 7.7.8. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», уразі, коли за результатами перевірки сум податку,заявлених до відшкодування, платник податку або податковий орган розпочинає процедуру адміністративного оскарження, податковий орган не пізніше наступного робочого дня за днем отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення справи, зобов’язаний повідомити про це орган державного казначейства. Орган державного казначейства призупиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до прийняття остаточного рішення з адміністративного або судового оскарження.
Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п’яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов’язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Зміст наведених норм, дає підстави для висновку, що господарський суд Львівської області оскаржуваною у справі постановою від 26.10.2007 року неправомірно стягнув з Державного бюджету заборгованість із сплати податку на додану вартість, оскільки спір саме щодо стягнення вказаних сум відсутній. В карточці особового рахунку ТзОВ «Юрок-плюс» відсутні відомості про наявність права у позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість у сумі 211956,18 грн. за грудень 2006 року. Окрім наведеного, слід звернути увагу, на порушення встановленого п.п. 7.7.8. п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» порядку відшкодування податку на додану вартість за рішенням суду, що також свідчить про помилковість висновків суду першої інстанції про підставність визнання нечинним податкового повідомлення – рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова № 0000502300/0/3676 від 14.02.2007 р. та стягнення з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрок плюс» суму бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 211 956,18 грн.
Враховуючи наведене, колегія суддів приходить до висновку, що приймаючи оскаржувану у справі постанову, судом першої інстанції неповно з’ясовано обставини, що мають значення для справи та допущено порушення норми матеріального та процесуального права, яке призвело до неправильного вирішення справи, що в силу ст.. 202 КАС України є підставою для скасування оскаржуваної у справі постанови та прийняття нового рішення, про відмову у задоволенні адміністративного позову.
Зважаючи на викладене, та керуючись ст. 160, 193, 198, 202, 207 КАС України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова на постанову господарського суду Львівської області від 26.10.2007 року у справі № 28/281 А задовольнити, а постанову суду - скасувати;
2. Прийняти нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрок плюс» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова, Головного управління Державного казначейства України у Львівській області, в особі Управління Державного казначейства у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Державного казначейства України у Львівській області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 14.02.2007 року № 0000502300/0/3676 та стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 211956,18 грн. - відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена, шляхом подання касаційної скарги, безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом одного місяця після набрання нею законної сили.
Судді В.П. Любашевський
О.М. Довгополов
І.О. Яворський