ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-3009/08
“19” грудня 2008 року м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого – Судді Данилової М.В.,
при секретарі – Ланцевич Я.П. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд в північному регіоні” до Спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату для розумово відсталих дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування м. Куп’янськ Харківської обласної комунальної власності про стягнення коштів,
встановив :
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом в інтересах держави та просив стягнути з відповідача в доход державного бюджету штраф в розмірі 510,00 грн., накладений за порушення законодавства України в сфері законодавства про електроенергетику.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в ході проведення перевірки за дотриманням законодавства про електроенергетику ВП «Держенергонагляд у Північному регіоні» від 05.06.2007р. виявив низку порушень, допущених відповідачем.
На підставі цього було складено акт обстеження № Схо-191-07, і за результатами обстеження відповідачеві видано обов’язковий до виконання припис № Сх.-191-07П від 05.06.2007р. про усунення виявлених порушень, який відповідач не виконав, що зафіксовано актом перевірки № Схп-55-07 від 12.10.2007р.
За невиконання обов’язкового припису старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову № Х-164-07 від 16.10.2007р. про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 510 грн., яку відповідач не оскаржував та штраф не сплатив.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити , виходячи з доводів, викладених в позовній заяві.
Відповідач та його представник в судовому засідання позов не визнали та пояснили , що при передачі на баланс відповідача нерухомого майна не було передано технічної документації на приєднання до електричних мереж та проектну документацію на виконання живлення. Відповідач звертався з цього питання до Куп’янського РЕС, проте остаточно питання вирішено не було. За таких обставин відповідач вважає, що штраф не є дієвим механізмом вирішення проблеми, є вкрай суворим.
Суд, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
При цьому суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. , ст. 9, 26,27 Закону України «Про електроенергетику» державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення. Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку пошкодження приладів обліку; розкомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих об'єктів; створення перешкод у здійсненні державного енергетичного нагляду та у виконанні робіт, пов'язаних з обслуговуванням об'єктів електроенергетики, порушення правил охорони електричних мереж; порушення правил користування енергією. Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України. Громадяни та службові особи несуть адміністративну відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику згідно постанови, яка відповідачем не оскаржувалася, отже є чинною, але штраф згідно даної постанови ним сплачено не було.
Щодо доводів відповідача про необґрунтованість та суворість накладеного штрафу, суд відзначає ,що вданій справі не вбачається порушень чи перевищень позивачем свої повноважень при накладенні даного стягнення, яке, не залежно від особи, на яку такий штраф накладено, має стягуватися до державного бюджету в судовому порядку.
На підставі викладеного, Закону України «Про електроенергетику» та керуючись ст. ,ст. 160,161,162,163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат для розумово відсталих дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, м, Куп’янськ Харківської області комунальної власності (63700, Харківська область, м. Куп’янськ, вул. Харківська, 101, р\р 35412005002320 банк УДК у Харківській області, МФО 851011, код 22672094) в доход держбюджету штраф у сумі 510,00 грн. Одержувач: р/р 31117106700013 відкритий на відділення УДК у м. Куп’янськ, МФО 851011, код ЄДРП0У 24134515, код платежу до держбюджету 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України .
Повний текст постанови складено та підписано 24 грудня 2008 року.
Головуючий суддя М.В. Данилова