Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04.02.2009 р. № 13/507
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В. розглянувши справу
за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській обл.
до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО»
про стягнення економічної санкції в сумі 6939,51 грн. з направленням їх в доход державного бюджету м. Києва
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області звернулася до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО»про стягнення суми економічних санкцій у сумі 6939,51 грн. згідно рішення від 20.06.2008 року №35.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що всупереч вимогам розпорядження Сумської обласної державної адміністрації від 01.02.2007р. № 35 «Про запровадження державного регулювання цін на окремі продовольчі товари» зі змінами від 22.11.2007 №757, від реалізації цукру-піску, олії соняшникової, ковбасних виробів варених, молока, сиру, сметани, батонів за завищеними цінами, магазин ТОВ «ЕКО»за період з 02.06.2007р. по 02.06.2008р. отримав додаткову виручку в розмірі 2 313,17 грн.
Відповідач своїм процесуальним правом не скористався, представника до суду не направив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 39 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надавав.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКО»було зареєстровано у Голосіївській районній у місті Києві державній адміністрації 30.08.2002 року та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 32104254.
Позивач зазначає, що розпорядженням голови Сумської облдержадміністрації від 01.02.2007 р. №35 «Про запровадження державного регулювання цін на окремі продовольчі товари»зі змінами від 22.11.2007 №725 встановлено граничний розмір торговельної надбавки без урахування транспортних витрат.
11.06.08 р. Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області проведено перевірку додержання державної дисципліни цін в магазині товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО», що знаходиться в м. Суми, вул. Металургів, 17а. За результатами перевірки складено акт №233 від 11.06.08 р. в якому зафіксовані порушення державної дисципліни цін шляхом завищення роздрібних цін на цукор-пісок, молоко, олію соняшникову, сир кисломолочний, ковбасні вироби варені, сметану, батони в період з 02.06.2007 по 02.06.2008 за рахунок перевищення граничного рівня торговельної надбавки.
В матеріалах справи наявні розрахунки сум додаткової виручки, одержаної магазином ТОВ «ЕКО»за рахунок реалізації продовольчих товарів за завищеними роздрібними цінами із застосуванням завищеної торговельної надбавки. Відповідно до даного розрахунку, відповідачем додатково одержана виручка у сумі 2313,17 грн.
На підстав ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»Позивачем було прийнято рішення №35 від 20.06.08 р. про застосування до ТОВ «ЕКО»економічних санкцій на суму 6939,51 грн., в т.ч. штраф - 4626,34 грн.
Позивач також зазначає, що 23.06.2008 р. Відповідачу була направлена претензія №1856/33/3, яку останній повністю відхилив.
Згідно з абз.10 п.1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Мінекономіки та Мінфіну від 03.12.2000 №298/519, застосування торговельних і постачальницько-збутових надбавок (націнок) понад установлений граничний розмір є порушенням порядку встановлення і застосування цін, за які накладаються економічні санкції.
Враховується, що доказів скасування згаданого вище рішення №35 від 20.06.08 р. сторонами суду надано не було.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача економічних санкцій у розмірі 6939,51 грн. до державного бюджету м. Києва.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 94, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО»(код ЄДРПОУ 32104254) економічні санкції у сумі 6939,51 грн. з направленням їх в доход державного бюджету м. Києва по коду класифікації доходів 21081100 на р/р 31115106700002 в ГУДК м. Київ УДК у Голосіївському районі, МФО 820019, код 26077879.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А. Степанюк
Повний текст постанови виготовлено і підписано 06.03.09 р.