Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04.02.2009 р. № 13/514
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В. розглянувши справу
за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Айтана»
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва
про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001452305 від 12.03.2007р., №0001442305 від 12.03.2007р., №00007652305 від 17.08.2007р., №0006132305 від 04.07.2007р.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторону після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позовні вимоги Позивача обґрунтовані тим, що Відповідачем не дотримано встановлених приписів ч.4 ст. 11-1, ч.1 ст.11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», наказу Державної податкової адміністрації України №327 від 10.08.05 р. норми яких регулюють порядок проведення планової виїзної перевірки та порядок оформлення результатів такої перевірки. Просить суд скасувати зазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідач проти задоволення позову заперечує. При цьому посилається, зокрема, на приписи ст.ст. 99, 100 КАС України.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»позивач зобов’язаний своєчасно сплачувати податки і збори .
При цьому за приписами п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.90 р. із змінами і доповненнями, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Згідно п.2.3.1. ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Товариство з обмеженою відповідальністю «АЙТАНА»зареєстровано Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 04.12.2003 р. та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 32776597.
Згідно довідки АА №002681 з ЄДРПОУ видами діяльності за КВЕД є, зокрема, діяльність з організації азартних ігор.
Позивач має ліцензію серії АВ №082950 видану Міністерством фінансів України, яка надає право Позивачу здійснювати організацію діяльності з проведення азартних ігор (діяльність з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах). Строк дії даної ліцензії з 28.04.2006 по 27.04.2011 рр.
Як зазначає Позивач, ДПА у Дніпропетровській області було проведено ряд перевірок позивача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності.
24.01.2007 р. було проведено перевірку Позивача за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Миру, 12, якою було встановлено порушення п.п.1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі –Закон про РРО), що зафіксовано в акті №265901512305. На підставі даного акту прийнято рішення №0001452305 від 12.03.07 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1000 грн.
26.01.2007 р. було проведено перевірку Позивача за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Дімітрова (в приміщенні кафе «Апельсин») якою було встановлено порушення п.п.1, 2 ст. 3 Закону про РРО, що зафіксовано в акті №265901492305. На підставі даного акту прийнято рішення №0001442305 від 12.03.07 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1000 грн.
05.06.07 р. було проведено перевірку Позивача за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Передова, 770 (в магазині) якою встановлено те саме порушення, що вказувалось вище. Дане порушення зафіксовано в акті перевірки №265906642305 на підставі якого прийнято рішення №0006132305 від 04.07.07 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1500 грн.
09.07.07 р. було проведено перевірку Позивача за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Молодогвардійська, 45 (у приміщенні магазину) якою встановлено те саме порушення, що вказувалось вище. Дане порушення зафіксовано в акті перевірки №265908462305 на підставі якого прийнято рішення №0007652305 від 17.08.07 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1500 грн.
Позивач зазначені перевірки вважає незаконними, а винесенні рішення неправомірними.
Повноважний представник Відповідача в судовому засіданні та в письмових запереченнях на позов посилаються на приписи ст. ст. 99, 100 КАС України.
Ч. 2 статті 99 КАС України встановлює річний строк для звернення особи до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що оскаржувані рішення були прийняті в період з січня по липень 2007 року, тоді як до суду Позивач звернувся в серпні 2008 році.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
В позовній заяві та доданих до неї документах Позивачем не наведено поважних причин пропущення строку звернення до суду.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог щодо скасування рішень №0001452305 від 12.03.2007р., №0001442305 від 12.03.2007р., №00007652305 від 17.08.2007р., №0006132305 від 04.07.2007р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 99, 100, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А. Степанюк
Повний текст постанови виготовлено і підписано 02.03.2009 р.