Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04.02.2009 р. № 13/512
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши справу
за адміністративним позовом заступника прокурора Дарницького району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва
до закритого акціонерного товариства «Юкрейн Петроліум»
про стягнення заборгованості зі сплати ПДВ в сумі 432028,18 грн.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторону після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У позовній заяві позивач просить суд стягнути із закритого акціонерного товариства «Юкрейн Петроліум»(надалі –відповідач) на користь держави суму податкової заборгованості в розмірі 432028,18 грн.
Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, повноважного представника у засідання суду не направив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, відповідно до вимог статей 35, 39 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надав.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»відповідач зобов’язаний своєчасно сплачувати податки і збори .
При цьому за приписами п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.90 р. із змінами і доповненнями, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків штрафні (фінансові) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Згідно п.2.3.1. ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Згідно положень Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідач є платником податків, зборів (обов’язкових платежів), на якого згідно із законом покладено обов'язок утримувати податки.
Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі м. Києва було проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку відповідача з питань уточнення розрахунку з податку на додану вартість, за результатами якої був складений акт від 28.09.2006 № 15/50-241/726 (далі за текстом –акт перевірки).
На підставі даного акту перевірки Позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення № 0008111502/0 та №0008121502/0 від 06.10.06 р., відповідно до яких Відповідачу донараховано до сплати в бюджет податкове зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 319824,18 грн.
Позивачем було проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку Відповідача щодо своєчасності сплати податків і зборів до бюджету, за результатами якої був складений акт №2742-15/40-209/03 від 14.12.2006.
На підставі даного акта перевірки Позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення №0026541601 від 14.12.06 р., відповідно до якого Відповідачу донараховано до сплати в бюджет податкове зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 112717,00 грн.
Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідача на час розгляду справи в суді становить 432028,18 грн.
Зазначені суми відповідач повинен був сплатити протягом 10 днів з моменту отримання рішення. Однак, у встановлений законодавством строк нараховані за вказаними рішеннями суми не сплачені, в адміністративному порядку не оскаржені.
Керуючись вимогами п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», з метою стягнення податкового боргу Відповідачу були направлені перша податкова вимога від 23.10.06 № 1/4000 та друга податкова вимога № 2/93 від 09.01.07.
Перша та друга податкові вимоги в судовому та адміністративному порядку також оскаржені не були.
Приписами п. 1.3 ст. 1 Закону України №2181 визначено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Примусове стягнення податкової заборгованості - це передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7. статті 1 Закону України № 2181).
Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.
На підтвердження позовних вимог Позивачем надано необхідні докази про наявність заборгованості та вжиття заходів щодо її стягнення.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача суми позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи Позивача, Відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішується на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 94, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з закритого акціонерного товариства «Юкрейн Петроліум»(м. Київ, вул. Горлівська, 124/140, код ЄДРПОУ 25639602) на користь Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва (м. Київ, вул. Кошиця, 3) заборгованість зі сплати ПДВ в сумі 432028,18 грн. (чотириста тридцять дві тисячі двадцять всім гривень 18 коп.) на р/р 31116029700003, одержувач УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885, банк одержувача, ГУДК України в м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А. Степанюк
Повний текст постанови виготовлено і підписано 13.02.2009 р.