КОПІЯ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Категорія статобліку – 72 справа № 2-а-8855/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2008 року місто Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Верба І.О.
при секретарі Ромасько Є.В.
за участю представників:
позивача - Шрамко І.В.
відповідача - подав заяву про розгляд справу без його участі
прокурора - Гузій Д.В. посвідчення №173
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомпрокурора Центрально-міського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
докомунально-житлового підприємства № 2, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
про звернення стягнення на активи, -
в с т а н о в и в :
Прокурор Центрально-міського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі звернувся із адміністративним позовом до комунально-житлового підприємства № 2 з позовними вимогами, про звернення стягнення на активи в рахунок погашення заборгованості перед бюджетом на суму 302475,17 грн., а саме:
- заборгованість з податку на додану вартість в сумі 298842,69 грн.;
- заборгованість з податку на прибуток підприємств в сумі 3632,48 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що комунальне-житлове підприємство № 2 має заборгованість по платежам до бюджету в сумі 298 842, 69 грн., зі сплати з податку на додану вартість та заборгованість по платежам до бюджету в сумі 25 995,65 грн., зі сплати податку на прибуток згідно з Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили позов задовольнити повністю.
Відповідач подав заяву про розгляд справи без його участі, в якій зазначив що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Прокурор звернувся до адміністративного суду в порядку статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України. Із посиланням на статті 121 Конституції України зазначав, що на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 року прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначають, у чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних, або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції.
Згідно статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-XII, представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, участь у розгляді судами справ.
Прокурор зазначив, що порушення інтересів держави полягає у несвоєчасному поповненні бюджетів, що призводить до несвоєчасності бюджетних видатків.
З матеріалів справи вбачається, що комунальне-житлове підприємство № 2 є платником податків та обов’язкових платежів і знаходиться на обліку Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі.
Комунальне-житлове підприємство № 2 в порушення вимог Закону України «Про систему оподаткування» №1251-ХІІ від 25.06.1991 року, Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 01.07.1997 року, Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року станом на 15.12.2008 року має податковий борг перед бюджетом в сумі 302 475,17 грн., у тому числі:
Борг з податку на додану вартість, який включає:
- 31.03.2008 року нараховано податку на додану вартість по декларації № 7206 від 14.03.2008 року термін сплати 31.03.2008 року (до сплати 19430,00 грн.);
- 30.04.2008 року нараховано податку на додану вартість по декларації № 17743 від 17.04.2008 року термін сплати 30.04.2008 року (до сплати 21558,00 грн.);
- 12.05.2008 року донараховано штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов’язань, податкове повідомлення рішення (форма Ш) №0003661502 від 10.04.2008 року (до сплати 14500,37 грн.);
- 30.05.2008 року нараховано податку на додану вартість по декларації № 28364 від 15.05.2008 року термін сплати 30.05.2008 року (до сплати 19400,00 грн.);
- 27.06.2008 року збільшено суми податку на додану вартість що підлягала сплаті уточнюючий документ №34477 за 01.11.2007 рік (до сплати 28000,00 грн.);
- 27.06.2008 року збільшено суми податку на додану вартість що підлягала сплаті уточнюючий документ №34481 за 01.01.2008 рік (до сплати 24688,00 грн.);
- 27.06.2008 року збільшено суми податку на додану вартість що підлягала сплаті уточнюючий документ №34482 за 01.02.2008 рік (до сплати 24408,00 грн.);
- 27.06.2008 року збільшено суми податку на додану вартість що підлягала сплаті уточнюючий документ №34488 за 01.03.2008 рік (до сплати 25807,00 грн.);
- 27.06.2008 року збільшено суми податку на додану вартість що підлягала сплаті уточнюючий документ №34491 за 01.04.2008 рік (до сплати 36557,00 грн.);
- 27.06.2008 року збільшено суми податку на додану вартість що підлягала сплаті уточнюючий документ №34493 за 01.12.2007 рік (до сплати 38138,00 грн.);
- 27.06.2008 року штрафні санкції нараховано платником самостійно уточнюючий документ №34477 від 27.06.2008 рік (до сплати 1400,00 грн.);
- 27.06.2008 року штрафні санкції нараховано платником самостійно уточнюючий документ №34481 від 27.06.2008 рік (до сплати 1234,00 грн.);
- 27.06.2008 року штрафні санкції нараховано платником самостійно уточнюючий документ №34482 від 27.06.2008 рік (до сплати 1220,00 грн.);
- 27.06.2008 року штрафні санкції нараховано платником самостійно уточнюючий документ №34488 від 27.06.2008 рік (до сплати 1290,00 грн.);
- 27.06.2008 року штрафні санкції нараховано платником самостійно уточнюючий документ №34491 від 27.06.2008 рік (до сплати 1828,00 грн.);
- 27.06.2008 року штрафні санкції нараховано платником самостійно уточнюючий документ №34493 від 27.06.2008 рік (до сплати 1907,00 грн.);
- 01.07.2008 року нараховано податку на додану вартість по декларації № 32480 від 13.06.2008 року термін сплати 01.07.2008 року (до сплати 20194,00 грн.);
- 11.07.2008 року нараховано пені за період з 03.03.2008 по 11.07.2008 рік в розмірі – 17283,32 грн.
Всього податкового боргу з податку на додану вартість – 298842,69 грн.
Борг з податку на прибуток організацій що належать до комунальної власності, який включає:
- 20.05.2008 року донараховано за квартал, декларація №23203 від 05.05.2008 року термін сплати 20.05.2008 року (до сплати 1222,00 грн.);
- 14.04.2008 року штрафні санкції нараховані самостійно уточнюючий документ №14450 від 14.04.2008 року (до сплати 41.00 грн.);
- 14.04.2008 року донараховано платником самостійно уточнюючий документ №14450 від 14.04.2008 року (до сплати 806.00 грн.);
- 01.04.2008 року штрафні санкції нараховані платником самостійно уточнюючий документ №9419 від 01.04.2008 року (до сплати 264.00 грн.);
- нараховано пені за період з 01.04.2008 по 09.06.2008 рік в розмірі – 1299,00 грн.
Всього податкового боргу з податку на прибуток – 3632,48 грн.
Згідно розрахунку Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі несплачена сума податкового боргу комунально-житлового підприємства № 2 становить 302475,17 грн.
Суми податкового боргу є узгодженими, що підтверджується матеріалами справи, зокрема, копіями податкових декларацій, доказів вручення податкових повідомлень-рішень, розрахунками пені.
Порядок погашення зобов’язань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами визначено Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року.
Статтею 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року визначено податковий борг як податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов’язання.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації і в такому випадку обчислена сума податкового зобов’язання вважається узгодженою та не може бути оскаржена в адміністративному порядку.
Відповідно до підпунктів 5.2.1. пункту 5.1. статті 5 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, «Податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту».
Відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Південною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Кривому Розі з метою погашення податкового боргу відповідачу були направлені перша податкова вимога №1/3 від 09.10.2001 року та друга податкова вимога №2/126 від 12.11.2001 року, які були залишені без виконання.
Згідно пункту 2.3.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, органом стягнення податкового боргу з комунально-житлового підприємства № 2 є Південна міжрайонна державна податкова інспекція у м. Кривому Розі.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості на користь держави всього в сумі 302475,17 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити.
Звернути стягнення на активи комунально-житлового підприємства № 2 (код ЄДРПОУ 20243928) в рахунок погашення заборгованості перед бюджетом на суму 302475,17 грн., а саме:
- заборгованість з податку на додану вартість в сумі 298842 (двісті дев’яносто вісім тисяч вісімсот сорок дві) грн. 69 коп. на р/р 31118029700026, код платежу 14010100, одержувач ВДК у Центрально-Міському районі у м. Кривому Розі, код ОКПО 24237497, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО 805012;
- заборгованість з податку на прибуток підприємств в сумі 3632 (три тисячі шістсот тридцять дві) грн. 48 коп. на р/р 33211861700026, код платежу 11020201, одержувач ВДК у Центрально-Міському районі у м. Кривому Розі, код ОКПО 24237497, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО 805012.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) І.О. Верба
Постанова виготовлена у повному обсязі 29.12.2008 р.
З оригіналом згідно Суддя І.О.Верба
Постанова не набрала законної сили станом на 29.12.2008 р. Суддя І.О.Верба