Ухвала суду № 32958300, 31.07.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.07.2013
Номер справи
2а-11659/11/0170/18
Номер документу
32958300
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 2а-11659/11/0170/18

31.07.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Омельченка В. А.,

суддів Дудкіної Т.М. ,

Санакоєвої М.А.

Розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи № 2а-11659/11/0170/18 за апеляційною скаргою Міністерства доходів та зборів України на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Панов О.І. ) від 17.04.13

за позовом Міністерства доходів та зборів України (вул. Б. Грінченка, б. 1,Київ 1,01001)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська водочна компанія" (вул. Садова, 19,Мазанка,Сімферопольський район, Автономна Республіка Крим,97530)

про стягнення 2 103 306,72 грн.

ВСТАНОВИВ:

Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська водочна компанія" фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 2 103 306, 72 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.04.13 року у задоволені позову -відмовлено.

Не погодившись із зазначеною постановою суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.04.13 року та прийняти нове рішення по справі, яким позов задовольнити.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, апелянт посилається на те, що у результаті перевірки відповідача було встановлено порушення позивачем вимог п. 230.15 ст. 230 Податкового кодексу України, що виразилося у тому, що на товаро-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв №643610 від 19.01.2011 року, №150305 від 26.01.2011 року, №676913 від 11.01.2011 року, №676948 від 13.01.2011 року, №676909 від 17.01.2011 року, №676856 від 10.01.2011 року, №150293 від 26.01.2011 року, №150483 від 02.02.2011 року, №664541 від 08.02.2011 року, №150259 від 25.01.2011 року, №643639 від 19.01.2011 року відсутня відмітка штампу "Виїзд дозволено" та особистий підпис представника органу представника органу державної податкової служби на акцизному складі ТОВ "Кримська водочна компанія".

На думку апелянта, зазначені висновки позивача є обґрунтованими та засновані на нормах діючого законодавства.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13.06.2013 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 31.07.2013 року замінено Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України на Міністерство доходів та зборів України.

У судове засідання сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.

Згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі

Судом першої інстанції встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримська водочна компанія" юридичною особою (ідентифікаційний код 36499654), державна реєстрація якої проведена 25.05.2009р. Сімферопольською районною державною адміністрацією в АР Крим (а.с.59).

У період з 12.05.2011 року по 19.05.2011 року Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві було проведено перевірку позивача з питань додержання суб'єктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковим до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

За наслідком проведеної перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві був складений акт за реєстраційним 0322/01/36499654 від 20.05.2011 року (далі - акт перевірки).

З висновків акту перевірки, вбачається, що у результаті перевірки було встановлено порушення позивачем вимог п. 230.15 ст. 230 Податкового кодексу України, що виразилося у тому, що на товаро-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв №643610 від 19.01.2011 року, №150305 від 26.01.2011 року, №676913 від 11.01.2011 року, №676948 від 13.01.2011 року, №676909 від 17.01.2011 року, №676856 від 10.01.2011 року, №150293 від 26.01.2011 року, №150483 від 02.02.2011 року, №664541 від 08.02.2011 року, №150259 від 25.01.2011 року, №643639 від 19.01.2011 року відсутня відмітка штампу "Виїзд дозволено" та особистий підпис представника органу представника органу державної податкової служби на акцизному складі ТОВ "Кримська водочна компанія".

На підставі акту перевірки Департаментом САТ ДПА України було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 13.07.2011р. №000492 (а.с.14-15), яким до позивача застосовані фінансові санкції у розмірі 2 103 306,72 грн.

Департаментом САТ ДПА України в рішенні від 13.07.2011 року №000492 вказано, що фінансова санкція у розмірі 2 103 306,72 грн. застосована за порушення Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"(із змінами і доповненнями), ст. 230 Податкового кодексу України та відповідно до абзацу 16 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Не погодившись із зазначеним рішенням позивача відповідач звернувся до суду з позовом до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України скасування рішення №000492 від 13 липня 2011 року.

Позовні вимоги мотивовано тим, що при проведенні перевірки, на підставі якої прийнято оскаржуване рішення, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві дійшло необґрунтованих висновків щодо допущення позивачем порушень законодавства, внаслідок чого неправомірно було прийнято рішення про застосування штрафних санкцій у розмірі 2103306,72 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.08.2012 у справі №2а-9386/11/0170/4 адміністративний позов задоволений повністю, а саме визнано протиправним та скасовано рішення Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про застосування фінансових санкцій №000492 від 13.07.2012 року .

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 14.01.2013 р. у справі №2а-9386/11/0170/4 апеляційну скаргу Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України було залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.08.2012р. у справі №2а-9386/11/0170/4 залишено без змін.

Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

На підставі викладеного, судова колегія приходить до висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги з підстав їх спростування матеріалами справи та встановленими обставинами, оскільки предметом позову є стягнення з ТОВ "Кримська водочна компанія" 2103306,72 грн. фінансових санкцій, нарахованих рішенням про застосування фінансових санкцій від 13.07.2011 року № 000492, а зазначене визнано протиправним та скасовано.

За таких підстав, судова колегія враховуючи усі обставини справи, приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст. 195; ст. 196; ст. 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Міністерства доходів та зборів України залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.04.13 у справі № 2а-11659/11/0170/18 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя підпис В.А.Омельченко

Судді підпис Т.М. Дудкіна

підпис М.А.Санакоєва

З оригіналом згідно

Головуючий суддя В.А.Омельченко