УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2013 року Справа № 32666/10
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Затолочного В.С.,
суддів Костіва М.В., Савицької Н.В.,
розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 14.09.2010 року в справі за позовом Товраиства з обмеженою відповідальністю «Офіс-8» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова про визнання недійсним податкового рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Офіс-8» звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Позов обґрунтований тим, що проведеною Відповідачем перевіркою виявлені факти незабезпечення зберігання фіскального чека та відсутність приходних накладних на 15 найменувань товарів на загальну суму 4435 грн. За наслідками перевірки був складений відповідний акт і винесено рішення від 30.09.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення пунктів 9 та 12 статті 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в розмірі 9210 грн. Позивач не погоджується з даним рішенням відповідача, оскільки порушення у вигляді незабезпечення зберігання фіскального звітного чека, вже фіксувалось актом перевірки, яка була проведена 25.11.2009 року, і за це порушення до позивача відповідачем вже застосовувались фінансові санкції. Притягнення до відповідальності за відсутність належного обліку товарів також безпідставне, тому що такий облік вівся належним чином, проте особи, які здійснювали перевірку, не дали можливості надати облікові документи, які зберігалися в офісному приміщенні, що знаходиться за тією ж адресою, що і приміщення, де проводилася перевірка. Тому просить скасувати рішення від 30.03.2010 року № 00018423807649 про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Львівський окружний адміністративний суд постановою від 14.09.2010 року позов задовольнив частково та скасував оскаржуване рішення в частині застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 8870 грн., в задоволенні інших вимог відмовив. Постанова суду першої інстанції обґрунтована тим, що позивач надав облікові документи на товар, який, як було зазначено в акті податкової перевірки, не був належним чином облікований. Відмовляючи в частині позовних вимог, окружний суд виходив з того, що повторна фіксація відповідачем порушення у вигляді незабезпечення зберігання фіскального звітного чека та потворне застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за одне й те ж порушення не підтвердилося в судовому засіданні.
Відповідач, не погодившись з даним судовим рішенням, оскаржив його в апеляційному порядку, зазначивши в скарзі, що порушення позивачем вимог законодавства щодо обліку товарів було належним чином зафіксоване та підтверджене. Тому задоволення позову в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій за таке порушення є безпідставним. Просить скасувати постанову суду від 14.09.2010 року та ухвалити нове рішення про відмову в позові.
Сторони правом на участь у судовому засіданні не скористалися, у зв'язку з чим справа розглядалася в порядку письмового провадження.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлені такі фактичні обставини справи.
Відповідачем 17.03.2010 року проведено перевірку дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій ТОВ «Офіс-8» в барі «Шоколад», що розташований по проспекту Чорновола, 63 в м. Львові.
За наслідками перевірки складено акт № 638/13/02/23/32969295 від 17.03.10 року, яким зафіксовано порушення позивачем ведення у встановленому законом порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації загальною вартістю 4435 грн., а також незабезпечення зберігання фіскального звітного чека № 0659.
На підставі акту перевірки ДПІ у м. Полтаві прийняте спірне рішення, яким до позивача застосовано штрафні санкції за порушення вимог пунктів 9, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 9210 грн.
Згідно п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб`єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або у безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов`язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що за порушення цієї вимоги Закону до суб`єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач забезпечив облік товарних запасів в установленому законом порядку, що видно із Книги надходження товарів, а також розхідних накладних, які велися позивачем у періоді, що перевірявся.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що висновок податкового органу про порушення позивачем п. 12 ст. 3 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» є протиправним, а тому рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій підлягає скасуванню.
Рішення суду в частині відмови в позові не оскаржено тому його законність в цій частині не досліджувалася.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення суду першої інстанції постановлене з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи апеляційної скарги висновок суду не спростовують.
Керуючись ст.ст.195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 14.09.2010 року в справі № 2а-4487/10/1370 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: В.С. Затолочний
Судді: М.В. Костів
Н.В. Савицька