Постанова № 32717749, 18.07.2013, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
18.07.2013
Номер справи
14/5007/1366-б/12
Номер документу
32717749
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

_______________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "18" липня 2013 р. Справа № 14/5007/1366-Б/12.

За заявою Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області (м.Овруч, Житомирська область) та Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби (м.Овруч, Житомирська область)

до Обслуговуючого підприємства "Комунальник" (смт. Першотравневе, Овруцький район, Житомирська область)

про визнання банкрутом

Присутні:

від кредиторів: Неліпа В.В. - представник Овруцької МДПІ, дов. №1/393/10/10-007 від 31.01.2013р.

від боржника: Ярмола О.Ю. - розпорядник майном

присутній в засіданні суду: Левківський М.К. - голова Першотравневої селищної ради, дов. від 15.07.2013р.

Суддя Костриця О.О.

Дослідивши матеріали справи про банкрутство Обслуговуючого підприємства "Комунальник" (смт. Першотравневе, Овруцький район, Житомирська область), заслухавши пояснення представника ініціюючого кредитора, розпорядника майном боржника, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Обслуговуюче підприємство "Комунальник" як юридичну особу зареєстровано Овруцькою районною державною адміністрацією 30.01.2001р., з ідентифікаційним кодом 31277318 за юридичною адресою: Житомирська область, Овруцький район, смт.Першотравневе, вул. Шевченка, 6А, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) підприємницької діяльності-юридичної особи та довідкою про включення до ЄДРПОУ (а.с. 11,12 том 1).

Згідно п.1.1. статуту Обслуговуючого підприємства "Комунальник", затвердженого на 15 сесії 23 Першотравневої селищної ради та зареєстрованого Овруцькою районною державною адміністрацією 30.01.2001р., із наступними змінами та доповненнями до статуту, Обслуговуюче підприємство "Комунальник" є підприємством комунальної власності територіальної громади Першотравневої селищної ради Овруцького району Житомирської області (а.с. 113-119 том 2).

Підприємство є підзвітним органу який його утворює (п.1.7 Статуту)

Основною метою підприємства є надання комунально-господарських послуг населенню (п.2.1. статуту).

Майно підприємства складається з основних фондів та оборотних коштів, а також цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі (п.4.1. Статуту).

Відповідно до п.4.2. статуту, майно підприємства є комунальною власністю територіальної громади Першотравневої селищної ради Овруцького району Житомирської області і належить йому на правах повного господарського відання. Підприємство користується та розпоряджається майном за згодою засновника (п.3.2. Статуту).

Статутний фонд підприємства формують основні засоби, інвентар, які передаються на баланс згідно з рішенням Першотравневої селищної ради і становить 1705948 грн. (п.4.5. Статуту).

Ліквідація та реорганізація підприємства здійснюється за рішенням засновника та за участю трудового колективу або арбітражного суду згідно чинного законодавства (п.8.1. Статуту).

Крім того, необхідно зазначити, що рішенням двадцятої сесії шостого скликання Першотравневої селищної ради Овруцького району "Про надання дозволу Овруцькій МДПІ порушити справу про банкрутство ОП "Комунальник" від 21.09.2011р. №107, було вирішено дати згоду Овруцькій МДПІ на порушення справи про банкрутство ОП "Комунальник" (а.с.26 том 1).

Також, рішенням чотирнадцятої сесії шостого скликання Першотравневої селищної ради Овруцького району "Про надання погодження УПФУ в Овруцькому районі порушити справу про банкрутство ОП "Комунальник" від 24.02.2012р. №181, було вирішено надати погодження УПФУ в Овруцькому районі на порушення справи про банкрутство ОП "Комунальник" (а.с.25 том 1).

Ухвалою від "06" грудня 2012 р. за заявою Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області (м.Овруч, Житомирська область) та Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби (м.Овруч, Житомирська область) господарський суд порушив провадження у справі про визнання банкрутом Обслуговуючого підприємства "Комунальник" (смт. Першотравневе, Овруцький район, Житомирська область).

Ухвалою суду від 05.02.2013р. було визнано ознаки неплатоспроможності боржника Обслуговуючого підприємства "Комунальник" (смт. Першотравневе, Овруцький район, Житомирська область), визнано безспірні грошові вимоги ініціюючих кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника - Обслуговуючого підприємства "Комунальник" строком на шість місяців по 05.08.2013р. включно, призначено розпорядником майна Обслуговуючого підприємства "Комунальник" (смт.Першотравневе Овруцький район Житомирська область) арбітражного керуючого Ярмолу Ольгу Юліївну.

Ухвалою суду від 21.05.2013р. було зокрема визнано конкурсні грошові вимоги кредитора Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції до боржника на суму 135368,48грн., з яких: 37657,60 грн. штрафні санкції, 97410,88 грн. пеня та затверджено реєстр вимог кредиторів, і зокрема: вимоги Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі (м.Овруч) на суму 137615,80 грн. основного боргу, які віднесені до другої черги задоволення вимог кредиторів, 40017,32 грн. штрафних санкцій, 87698,06грн. пені, які віднесені до шостої черги задоволення вимог кредиторів, Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції (м.Овруч) на суму 218339,16грн. основного боргу, які віднесені до третьої черги задоволення вимог кредиторів, 88243,05грн. штрафних санкції, 109893,59 грн. пені, які віднесені до шостої черги задоволення вимог кредиторів, заборгованість із виплати заробітної плати, яка виникла пізніше, ніж за три місяці роботи, що передували порушенню справи про банкрутство чи припиненню трудових відносин у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи на суму 42212,26 грн., віднесено до другої черги задоволення вимог кредиторів

В засіданні суду 13.06.2013р. розпорядник майна боржника Ярмола О.Ю. надала протокол проведення зборів кредиторів у справі №14/5007/1366-Б/12 про банкрутство боржника від 31.05.2013р. та протокол проведення засідання комітету кредиторів у справі №14/5007/1366-Б/12 від 31.05.2013р.

Згідно протоколу проведення засідання комітету кредиторів у справі №14/5007/1366-Б/12 про банкрутство боржника від 31.05.2013р., присутніми членами комітету кредиторів було вирішено:

По першому питанню:

Обрати головою комітету кредиторів Овруцьку МДПІ Житомирської області Державної податкової служби.

По другому питанню:

Обрати секретарем засідань комітету кредиторів арбітражного керуючого ЯрмолуО.Ю.

По третьому питанню:

Інформацію розпорядника майна Обслуговуючого підприємства "Комунальник" арбітражного керуючого Ярмоли О.Ю., в.о. директора Обслуговуючого підприємства "Комунальник" Невмержицької О.О. та голови Першотравневої селищної ради Левківського М.К. прийнято до відома.

По четвертому питанню:

Клопотати перед господарським судом скоротити строк процедури розпорядження майном боржника та 13.06.2013р. провести підсумкове засідання суду у процедурі розпорядження майном боржника.

Клопотати перед господарським судом про визнання боржника Обслуговуюче підприємство "Комунальник" банкрутом та відкриття щодо його ліквідаційної процедури.

Клопотати перед господарським судом призначити ліквідатором Обслуговуючого підприємства "Комунальник" арбітражного керуючого Ярмолу Ольгу Юліївну.

По п'ятому питанню:

Встановити оплату послуг арбітражному керуючому Ярмолі О.Ю. за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання нею повноважень, сплату якої здійснити за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.

Ухвалою суду від 13.06.2013р. було відкладено розгляд питання про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника Обслуговуючого підприємства "Комунальник" банкрутом та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Ярмоли О.Ю., відкладено розгляд питання про встановлення арбітражному керуючому Ярмолі О.Ю. оплати послуг за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання нею повноважень та відкладено розгляд справи.

18.07.2013р. до суду від розпорядника майном боржника надійшло клопотання про затвердження їй оплати послуг розпорядника майна по справі №14/5007/1366-Б/12 Обслуговуючого підприємства "Комунальник" за період виконання обов'язків розпорядника майна (а.с. 93 том 3).

Розпорядник майна боржника в засіданні суду підтримала вищезазначене клопотання.

Представник кредитора в засіданні суду заперечень щодо даного клопотання ліквідатора не надав.

Суд розглянувши вищезазначене клопотання, вважає за необхідне його задовольнити, з огляду на наступне.

Статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) - фізична особа, яка має ліцензію, видану в установленому законодавством порядку, та діє на підставі ухвали господарського суду.

Згідно із статтею 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.

Відповідно до пункту 60 Постанови Пленуму Верховного суду України "Про судову практику у справах про банкрутство" № 15 від 18.12.2009 року приписами частин 10,14 статті 3-1 Закону не передбачено укладання з арбітражним керуючим договору про виконання ним своїх обов'язків у провадженні у справі про банкрутство. Відповідно до статті 3-1 Закону, частини 1 статті 11, частин 1-3 статті 17 та частини 1 статті 24 Закону єдиною підставою для виконання арбітражним керуючим своїх обов'язків є ухвала суду про його призначення в процедурах розпорядження майном боржника, санації боржника та ліквідації банкрута.

Як вбачається з матеріалів справи, арбітражний керуючий Ярмола О.Ю. була призначена розпорядником майна боржника ухвалою суду від 05.02.2013р.

У відповідності до частини 14 статті 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Частиною 12 статті 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею.

Як зазначалося вище, згідно протоколу проведення засідання комітету кредиторів у справі №14/5007/1366-Б/12 про банкрутство боржника від 31.05.2013р., присутніми членами комітету кредиторів було зокрема вирішено встановити оплату послуг арбітражному керуючому Ярмолі О.Ю. за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання нею повноважень, сплату якої здійснити за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне затвердити оплату послуг розпоряднику майна боржника Ярмолі О.Ю. у розмірі двох мінімальних заробітних плат за період з моменту її призначення розпорядником майна по справі - 05.02.2013р.

Як вбачається із матеріалів справи, 18.07.2013р. до суду від голови комітету кредиторів боржника надійшло клопотання, в якому на виконання рішення протоколу засідання комітету кредиторів від 31.05.2013р. просить суд припинити процедуру розпорядження майном боржника, визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру. А також, просить суду призначити ліквідатором по справі арбітражного керуючого Ярмолу О.Ю.

До зазначеного клопотання додано клопотання арбітражного керуючого ЯрмолиО.Ю. про призначення її ліквідатором по справі №14/5007/1366-Б/12 та заява арбітражного керуючого Ярмоли О.Ю. від 18.07.2013р. про згоду на призначення ліквідатором у справі про банкрутство Обслуговуючого підприємства "Комунальник", з доданою до неї копією свідоцтва Міністерства юстиції України на право провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), №1298 від 15.07.2013р.

Присутня в засіданні суду арбітражний керуючий Ярмола О.Ю. підтримала заяву про її згоду на призначення ліквідатором у справі про банкрутство ОП "Комунальник".

Представник кредитора в засіданні суду підтримав клопотання відносно визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Ярмолу О.Ю.

Розглянувши у судовому засіданні вищевказане клопотання комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора, надані розпорядником майна матеріали, заслухавши представників кредиторів, суд встановив:

На момент розгляду справи, а саме, 19.01.2013р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011 р. № 4212-VI відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень якого "Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури".

За таких обставин, правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а правові наслідки введення ліквідаційної процедури згідно Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22.12.2011р. №4212-VI.

Як вбачається із матеріалів справи, 31.05.2013р. були проведені збори кредиторів ОП "Комунальник", на яких був обраний комітет кредиторів у складі двох кредиторів: Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі та Овруцька МДПІ Житомирської області ДПС (а.с.82 том 3).

Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р. перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів.

Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р., конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, та кратну одній тисячі гривень. Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.

Як вбачається із протоколу зборів кредиторів ОП "Комунальник" від 31.05.2013р. на засіданні зборів були присутні всі представники обраного комітету кредиторів боржника, отже, перші загальні збори кредиторів боржника проведені 31.05.2013р., є повноважними.

Згідно з вимогами п.4 ч.6 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., під час проведенні процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.

В силу абз.3 п.1 ч.8 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття ліквідаційної процедури належить до компетенції комітету кредиторів.

Згідно протоколу засідання комітету кредиторів у справі №14/5007/1366-Б/12 про банкрутство боржника від 31.05.2013р., присутніми членами комітету кредиторів було зокрема вирішено клопотати перед господарським судом щодо скорочення строку процедури розпорядження майном боржника, клопотати перед господарським судом визнати боржника Обслуговуюче підприємство "Комунальник" банкрутом та відкрити його ліквідаційну процедуру, клопотати перед господарським судом призначити ліквідатором Обслуговуючого підприємства "Комунальник" арбітражного керуючого Ярмолу Ольгу Юліївну.

Як зазначалося вище, відповідне клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Ярмолу О.Ю. було подано від імені кредиторів головою комітету кредиторів ОП "Комунальник" (а.с. 89 том 3).

Як свідчать матеріали справи, розпорядником майна вчинялись відповідні дї, щодо виявлення майнових активів боржника та повідомлено, що згідно зроблених наступних запитів встановлено:

Згідно довідки Овруцької МДПІ від 03.01.2013р. за боржником рахуються 15 розрахункових рахунків, відкритих в банківських установах (а.с. 17, том 2).

Відповідно до витягу з Державного реєстру правочинів від 14.12.2012р. в державному реєстрі міститься запис про договір купівлі-продажу, за яким боржником відчужено ВАТ "Гірничо-переробне підприємство кварцитів "Товкачівський" нежиле приміщення котельні, за адресою: Овруцький район, смт. Першотравневе, вул.Залізнична, буд 4 (а.с.86 том 2).

Відповідно до довідки Інспекції Держтехнагляду по Овруцькому районі від 28.12.2012р. за боржником рахуються чотири одиниці тракторної техніки, а саме: трактор колісний ТТЗ-80-10, держ. номер 07587АЕ, причіп 2ПТС-4, держ. номер ЖБ2934, трактор колісний Т-40М, держ. номер 6125ЖБ, екскаватор 30-2621В-2, держ. номер 6126ЖБ (а.с. 97 том 2).

Згідно довідки Овруцького ВРЕР УДАІ УМВС України в Житомирській області №163 від 06.04.2013р. за ОП "Комунальник" згідно перевірок за наявними базами даних реєстрації транспортних засобів, зареєстровано 10 одиниць ТЗ (а.с.15 том 3, а.с. 99-103 том 2).

Державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Овруцького РУЮ повідомлено, що у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутні відомості щодо запитуваної інформації щодо об'єкта розташованого за адресою Житомирська область, Овруцький район, смт. Першотравневе, вул. Шевченка, буд.6-а. Також, у державному реєстрі іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, встановлено відсутність записів (а.с. 16-17 том 3).

Згідно до Інформаційної довідки з реєстру прав власності на нерухоме майно, встановлено наявність записів щодо об'єкта розташованого за адресою Житомирська область, Овруцький район, смт. Першотравневе, вул. Шевченка, буд.6-а (а.с. 18-27 том 3).

Довідкою №1250 від 27.12.2012р. відділ Держземагантства в Овруцькому районі повідомив про те, що на території Овруцького району земельних ділянок, що належать на праві власності ОП "Комунальник" згідно "Реєстру других примірників державних актів" та форми № 6-зем "Звіту про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності" не зареєстровано (а.с.98 том 2).

Згідно довідки відділу Держземагантства в Овруцькому районі від 28.03.2013р. повідомлено, що згідно державної статистичної звітності форми 6-зем за ОП "Комунальник" використовує земельну ділянку загальною площею 39,5247га, яка перебуває у постійному користуванні (а.с. 85 том 3).

Відповідно до довідки №1309 від 13.05.2013р. виданої виконкомом Першотравневої селищної ради Овруцького району, відповідно до форми №6-зем за ОП "Комунальник" станом на 01.01.2013р. рахується 39,5197 га землі, з них: 34,9446 га в межах населеного пункту, 4,5751 га за межами населеного пункту. Правовстановлюючі документи на вказані земельні ділянки відсутні (а.с. 13 том 3).

Згідно довідки Коростенського МБТІ №105 від 12.04.2013р. за ОП "Комунальник" будинки, квартири на праві власності в м.Овруч не зареєстровано (а.с. 69 том 3).

Відповідно до довідки №7 від 22.03.2013р. боржником повідомлено, що на балансі ОП "Комунальник" є приміщення газобалонної установки, автомобіль РАФ 2203-01 ЖИА 5991, насос ЕЦВ-6-6,3-85 (а.с. 157 том 2).

Довідкою ОП "Комунальник" повідомлено, що вартість автомобіля РАФ 2203-01 ЖИА 5991 становить - 5392,00грн., насосу ЕЦВ-6-6,3-85 - 952,60грн., приміщення газобалонної установки - 0,00грн. (а.с. 68 том 3).

Відповідно до акту приймання-передачі основних засобів, обладнання та інвентаря з балансу ОП "Комунальник" у комунальну власність територіальної громади Першотравневої селищної ради Овруцького району Житомирської області, комісією, створеною відповідно до рішення сесії Першотравневої селищної ради №98 від 09.08.2011р., проведено приймання - передачу з балансу ОП "Комунальник" у комунальну власність територіальної громади Першотравневої селищної ради:

- основні засоби згідно додатку №1 до акту приймання-передачі (первинна вартість 1586944,88грн., залишкова вартість 635992,07грн.);

- обладнання та інвентар згідно додатку №2 до акту приймання-передачі ;

- товарно-матеріальні цінності згідно накладних №50-60 на загальну суму 25639,39грн. (а.с. 60-67 том 3).

Згідно акту приймання-передачі житлового фонду, що знаходиться в комунальній власності ОП "Комунальник" на баланс Першотравневої селищної ради, комісією створеною у відповідності до рішення сесії №98 Першотравневої селищної ради 6 скликання від 09.08.2011р. та наказу №13 від 10.08.2011р. проведено приймання-передачу житлового фонду, що знаходиться в в комунальній власності ОП "Комунальник" на баланс Першотравневої селищної ради (а.с. 104-107, том 3).

Як свідчать матеріали справи, працівників боржника було звільнено з займаних посад, що підтверджується наказами про звільнення (а.с. 40-59 том 3).

Згідно даних боржника заборгованість по заробітній платі перед колишніми працівниками підприємства складає 42212,26грн. (а.с. 156, 163-167 том 2).

Боржник повідомляє, що дебіторська заборгованість населення за надані послуги перед ним, станом на 17.07.2013р. становить 143273,92 грн. (довідка №15 від 17.07.2013р., а.с. 101 том 3).

Відповідно до фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва ОП "Комунальник", станом на 01.01.2013р. пасив відображений в балансі перевищує актив (а.с. 100, том 3).

З огляду на вищезазначене, розпорядник зазначає, що умови для відновлення платоспроможності боржника відсутні, тому доцільніше відкрити ліквідаційну процедуру.

Оскільки боржник неспроможний ліквідувати заборгованість перед кредиторами, господарський суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

Згідно ч.1 ст.37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Згідно ч.1 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

В силу абз.5 п.1 ч.8 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р. прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (ліквідатора) належить до компетенції комітету кредиторів.

Відповідно до приписів ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р. кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів.

Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів ОП "Комунальник", на засіданні комітетом кредиторів було також вирішено, клопотати до господарського суду про призначення Ярмоли Ольги Юліївни ліквідатором у справі про банкрутство ОП "Комунальник".

Як зазначалося вище, від розпорядника майна 18.07.2013р. надійшла заява на участь у справі про банкрутство, в якій вона згодна на призначення ліквідатором боржника.

Присутній в судовому засіданні представник кредитора не надав заперечень відносно призначення Ярмоли О.Ю. ліквідатором по даній справі.

Згідно ч.2 ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р., розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом.

До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Обставин, передбачених пунктами 1-3 ч.2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р. щодо вищезазначеної кандидатури, в ході судового засідання встановлено не було.

Заяви інших арбітражних керуючих на призначення ліквідатором по справі до суду не надходили.

З огляду на викладене, господарський суд прийшов до висновку призначити ліквідатором ОП "Комунальник" арбітражного керуючого Ярмолу О.Ю.

Частиною 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р., передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника Ярмолу О.Ю.

Керуючись ст.ст. 3-1, 22-25, 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції чинній до 18.01.2013р.), ч.1 ст.2, ч.8 ст.26, ст.ст.37-41, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції чинній на день винесення постанови про визнання боржника банкрутом), суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Затвердити оплату послуг арбітражному керуючому Ярмолі О.Ю. у розмірі двох мінімальних заробітних плат за виконання обов'язків розпорядника майна по справі №14/5007/1366-Б/12 про банкрутство ОП "Комунальник" з 05.02.2013р. і до закінчення судової процедури розпорядження майном боржника.

2. Припинити процедуру розпорядження майном Обслуговуючого підприємства "Комунальник" (смт. Першотравневе, Овруцький район, Житомирська область).

3. Припинити повноваження арбітражного керуючого Ярмоли О.Ю., як розпорядника майна Обслуговуючого підприємства "Комунальник".

4. Визнати банкрутом Обслуговуюче підприємство "Комунальник" зареєстроване Овруцькою районною державною адміністрацією 30.01.2001р., за юридичною адресою: Житомирська область, Овруцький район, смт. Першотравневе, вул. Шевченка, 6А, з ідентифікаційним кодом 31277318.

5. Відкрити ліквідаційну процедуру Обслуговуючого підприємства "Комунальник" (смт. Першотравневе, Овруцький район, Житомирська область) строком на 12 місяців до 18 липня 2014р. включно.

6. Призначити ліквідатором Обслуговуючого підприємства "Комунальник" (смт.Першотравневе, Овруцький район, Житомирська область) арбітражного керуючого Ярмолу Ольгу Юліївну (свідоцтво Міністерства юстиції України на право провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), №1298 від 15.07.2013р., ідентифікаційний номер 2383504306; адреса місця проживання: Житомирська область, Житомирський район, с.Зарічани, буд. 11-А, кв. 12) за її згодою.

7. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав (18.07.2013р.).

8. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості.

9. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 18.07.2013р.

10. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

11. Зобов'язати ліквідатора Ярмолу О.Ю., забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р. та належне виконання заходів, передбачених ст. 42-45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., спрямованих на задоволення вимог кредиторів, а саме:

- відповідно до вимог ч.ч.3,4 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., з урахуванням ч.1 Прикінцевих та перехідних положень, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах; докази публікації оголошення надати суду;

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;

- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками;

- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

- надати докази користування печаткою та штампом банкрута;

- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;

- надати інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника в банківських установах;

- надати довідку з МРЕВ ДАІ про наявність/ відсутність у банкрута державної реєстрації права власності на транспортні засоби (станом на день розгляду справи);

- надати витяг з реєстру обтяжень (заборону відчуження) рухомого майна;

- надати довідку з відділу земельних ресурсів про наявні (відсутні) у боржника на праві власності та на праві постійного користування земельні ділянки (станом на день розгляду справи);

- надати довідку інспекції по Держтехнагляду про наявність/відсутність державної реєстрації за боржником права власності на сільськогосподарську техніку (станом на день розгляду справи);

- надати інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо наявності/відсутності записів про державну реєстрацію права власності або іншого речового права на нерухоме майно боржника; щодо наявності/відсутності записів про обтяження речових прав на нерухоме майно; щодо наявності/відсутності записів про обтяження іпотекою нерухомого майна;

- надати докази звернення з відповідною заявою до державного реєстратора для внесення до ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців запису про ліквідатора банкрута Ярмолу О.Ю., як керівника юридичної особи, особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;

- надати витяг з ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців, з внесеними до нього відомостями щодо ліквідатора банкрута Ярмолу О.Ю., як керівника юридичної особи, особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;

- надати господарському суду проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури банкрута;

- надати письмові пояснення відносно того, що розмір земельної ділянки, яка рахується за боржником за даними відділу Держземагентства в Овруцькому районі (39,5247га) не співпадає з даними Першотравневої селищної ради Овруцького району (39,5197га);

- надати підтверджуючі документи щодо реєстрації права власності на транспортні засоби за Першотравневою селищною радою, з врахуванням того, що відповідно до даних Овруцького ВРЕР, право власності на транспортні засоби належить ОП "Комунальник";

- надати правові обгрунтування передачі с/г техніки (екскаватора, тракторів) на баланс Першотравневої селищної ради;

- надати рішення щодо передачі земельної ділянки на праві постійного користування боржнику - ОП "Комунальник";

- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 46 зазначеного Закону, подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення; пояснювальну записку ліквідатора до ліквідаційного балансу).

12. Зобов'язати керівника банкрута ОП "Комунальник" у п'ятнадцятиденний строк передати ліквідатору боржника Ярмолі О.Ю. бухгалтерську та іншу документацію банкрута. Печатки і штампи та інші матеріальні цінності.

13. Призначити засідання суду для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на "10" жовтня 2013р. о 12:00 год. в приміщенні господарського суду, каб. №407.

Викликати в судове засідання уповноважених представників кредиторів та ліквідатора Ярмолу О.Ю.

Постанова господарського суду набирає законної сили в установленому законом порядку.

Дата підписання постанови:23.07.2013р.

Суддя Костриця О.О.

1-до справи;

2,3-заявникам ;

4-боржнику (реком.)

5- Першотравневій селищній раді (смт.Першотравневе, вул.Калініна,9) (реком.)

6- Ярмолі О.Ю.

7-ВДВС Овруцького РУЮ (реком.)

8-державному реєстратору Овруцької РДА (реком. з повід.)