Ухвала суду № 3265562, 18.07.2008, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2008
Номер справи
22-а-7189/08
Номер документу
3265562
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

18 липня 2008 року справа № 22-а-7189/08

зал судового засідання № 2 у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Нікуліна О.А.

суддів Гаврищук Т.Г., Білак С.В.

при секретарі судового засідання

Безруковій В.М.

за участю: представника позивачане з*явився

представників ДПІ у

м. Харцизську

за довіреністю

.

Посметної М.М., Щербаченко Л.В.

розглянувши у відкритому

судовому засіданні

апеляційну скаргу

Державної податкової інспекції у

м. Харцизьку Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду

від 13 травня 2008 року(в повному обсязі складено 18 травня 2008 року)по адміністративній справі№ 2-а-1043/08 (суддя Хрімлі О.Г.)за позовомКомунальної установи «центральної міської лікарні» м. Харцизька

до

Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області

про Скасування податкових повідомлень

рішень,-

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Донецького окружного адміністративного суд від 13 травня 2008 року у повному обсязі задоволені позовні вимоги комунальної установи «центральна міська лікарня» м. Харцизька до державної податкової інспекції в м. Харцизьку про скасування податкових повідомлень рішень.

Зазначеною постановою скасовано податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області від 14.08.2007 року № 0000822330/0, від 29.08.2007 року № 0000822330/1, від 06.11.2007 року № 0000822330/2 як незаконні та стягнуто на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору.

Відповідач по справі - державна податкова інспекція в м. Харцизьку Донецької області не погодилася з рішенням суду першої інстанції та звернулася з апеляційною скаргою на постанову суду, з якої випливає, що суд першої інстанції прийняв рішення з порушенням норми матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове судове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників відповідача, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляції колегія суддів встановила наступне.

Позивач - комунальна установа «Центральна міська лікарня» м. Харцизьк відповідно до статуту, затвердженого рішенням Харцизької міської ради від 12.01.2006 року є комунальним закладом, який входить до сфери Міністерства охорони здоров'я України, включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України та перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Харцизьку.

Відповідач ДПІ у м. Харцизьку є суб'єктом владних повноважень, якій реалізує владні управлінські функції на підставі ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні".

З 09 липня 2007 року по 24 липня 2007 р. ДПІ в м. Харцизьку була проведена планова виїзна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.04 р. по 31.03.07 р.

Перевіркою, зокрема, було встановлено порушення ст. 30 Водного кодексу України, п. 2.1, п. 4.1, п. 4.5, п. 6.2, п. 7.2 Інструкції «Про порядок числення та справляння збору за спеціальне користування водами для потреб гідроенергетики та водного транспорту».

За результатами перевірки був складений акт № 2023/23-3-01991323 від 31.07.2007 року, в якому зазначено, що лікарня є суб'єктом підприємницької діяльності і платником збору за спеціальне водокористування.

За результатами акту перевірки № 2023/23-3-01991323 від 31.07.2007 р. відповідач прийняв податкове повідомлення - рішення, яким були нараховані суми збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення в сумі 30 722,79 (за основним платежем 19235,19 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями) (повідомлення рішення № 0000822330/0 від 14.08.2007 року. Не погоджуючись з податковим повідомленням - рішенням, позивач звернувся зі скаргою до ДПІ у м. Харцизьку та рішенням про розгляд первинної скарги зазначене податкове повідомлення - рішення залишено без змін. Рішенням Державної податкової адміністрації у Донецькій області про результати розгляду повторної скарги податкове повідомлення - рішення від 14.08.2007 року № 0000822330/0 (від 29.08.2007 року № 0000822330/1 залишено без змін, а скаргу без задоволення (податкове повідомлення-рішення від 06.11.2007 року № 0000822330/2.

Згідно ст. 42 Водного кодексу України водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства.

Водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

Первинні водокористувачі - це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Вторинні водокористувачі (абоненти) - це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їх системи на умовах, що встановлюються між ними.

Вторинні водокористувачі можуть здійснювати скидання стічних вод у водні об'єкти також на підставі дозволів на спеціальне водокористування.

Статтею 49 Водного кодексу України встановлено, що спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу.

Дозвіл на спеціальне водокористування видається:

державними органами охорони навколишнього природного середовища - у разі використання води водних об'єктів загальнодержавного значення;

Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими Радами за погодженням з державними органами охорони навколишнього природного середовища - у разі використання води водних об'єктів місцевого значення.

У дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих речовин. У разі настання маловоддя ці ліміти можуть бути зменшені спеціально уповноваженими державними органами без коригування дозволу на спеціальне водокористування.

Спеціальне водокористування є платним.

Статтею 48 Водного кодексу України передбачено, що спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

У відповідності до ст. 30 Водного кодексу України платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни-підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води (первинні водокористувачі) та/або з водозабірних споруд первинних водокористувачів (вторинні водокористувачі), та користуються водами для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Позивач є вторинним водокористувачем, який не має власних водозабірних споруд, використовує воду із мереж водопровідно-каналізаційного господарства для питних та санітарно-гігієнічних потреб осіб, які знаходяться на лікування в лікувальному закладі, та власних потреб.

Про це свідчать, зокрема, договори на надання послуг з питного водопостачання, водовідведення, укладені між КП «Міськводоканал» та позивачем, відповідно до яких, підприємство питного водопостачання подає по власним водопровідним сітям питну воду абоненту, в даному випадку - позивачу, та приймає господарсько-побутові та близькі до них за складом стічні води позивача, тобто комунальна установа «Центральна міська лікарня» м. Харцизьк є абонентом послуг з централізованого водопостачання та водовідведення на підставі договору, а не підприємством водопостачання.

Позивач не є суб'єктом спеціального водокористування, оскільки позивач не здійснює забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, не використовує воду та не скидає забруднюючі речовини безпосередньо у водні об'єкти.

Позивач не має дозволу на спеціальне водокористування.

У відповідності до 16 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1999 р. № 1494, збір за використання водних ресурсів не справляється за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення.

Комунальна установа «Центральна міська лікарня» м. Харцизьк є комунальним лікувальним закладом. Водних об'єктів та підземних родовищ у власній діяльності не використовує, в медичній практиці води лікувальних родовищ не застосовує.

Позивачем вода використовується виключно для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб та задоволення таких саме потреб населення, яке обслуговується в лікарні.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням вимог норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 2, 11, 21, пунктом 1 частини 1 ст. 157, 160, 184, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, 205, ст. 206, 211, 212, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу державної податкової інспекції в м. Харцизьку Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 травня 2008 року залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 травня 2008 року по справі № 2-а-1043/08 за позовом Комунальної установи «Центральна міська лікарня» м. Харцизьк до ДПІ у м. Харцизьку про скасування податкових повідомлень - рішень - залишити без змін.

Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 18 липня 2008 року.

Повний текст ухвали буде складений 21 липня 2008 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого Адміністративного суду України протягом 1 місяця з моменту виготовлення у повному обсязі.

Головуючий О.А.Нікулін

Судді Т.Г.Гаврищук

С.В.Білак