Головуючий у 1 інстанції – Шальєва В.А. Суддя-доповідач – Нікулін О.А.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
04 липня 2008 року м. Донецьк
справа № 22-а-6862/08
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Нікуліна О.А.
суддів: Міронової Г.М., Горбенко К.П.
при секретарі
за участю
представника позивача
представника відповідача Білоус К.О.
Колісниченко О.Ю., Топорковой О.І.
Гончарова М.Л., Забєліной Ю.В., Ростем В.І. розглянувши у відкритому апеляційну скаргусудовому засіданні
Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від15 квітня 2008 рокупо адміністративній справі№ 2-а-8277/08за позовомЗакритого акціонерного товариства «Діановська птахофабрика» доДержавної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області ПроСкасування податкового повідомлення –рішення та зобов’язання вчинити певні дії ,-
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 15 квітня 2008 року позовні вимоги ЗАТ «Діанівська птахофабрика» задоволені у повному обсязі.
Зазначеною постановою визнано протиправним податкове повідомлення-рішення № 0000102320/0, прийняте Державною податковою інспекцією у Волноваському районі 21.03.2008 р., про зменшення Закритому акціонерному товариству „Діанівська птахофабрика" суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по податковій декларації за грудень 2007 р. в сумі 749334 гр. та по податковій декларації за січень 2008 р. в сумі 543957 гривень та зобов'язано Державну податкову інспекцію у Волноваському районі надати до Відділення державного казначейства у м. Волноваха висновок із зазначенням всіх сум, заявлених як таких, що підлягають відшкодуванню Закритому акціонерному товариству „Діанівська птахофабрика" із державного бюджету за грудень 2007р. на суму 749334 гривень та за січень2008% на суму 543957 гривень.
В апеляційній скарзі відповідач , посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги встановила наступне.
Позивач ЗАТ „Діанівська птахофабрика" зареєстровано в якості суб'єкта підприємницької діяльності на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи. Державна реєстрація проведена 01.10.2004 р. Волноваською районною державною адміністрацією та позивача включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 30492941, він є платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ № 06941887, виданого 07.10.2004 р.
Відповідач ДШ у Волноваському районі є суб'єктом владних повноважень, якій в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні" повноваження.
ДШ у Волноваському районі була проведена виїзна позапланова перевірка ЗАТ „Діанівська птахофабрика" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень 2007 року та січень 2008 року, за результатами якої був складений акт № 581/23-20/30492941 від 20.03.2008 року, в якому податковим органом зроблений висновок про порушення ЗАТ „Діанівська птахофабрика" вимог п.п. 7.7.1, 7.7.2 п. 7.7, п.п. 7.2.8 п. 7.2 ст. 7, абзаців 2,3 п. 11.21 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість", п. 10, абзаців 1,2,3 п. 12 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1999 р. № 805 „Про порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплат дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молока та м'яса в живій вазі", абзацу 4 п. 1.2 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 р. № 166, внаслідок чого завищено суму бюджетного відшкодування з ПДВ за грудень 2007 р. на 749334 гр. та за січень 2008 р. на 543957 гр. Відповідачем у акті перевірки зазначено, що податковий кредит, пов'язаний з придбанням ТМЦ для виробництва молока, худоби, птиці, вовни, а також молочної продукції та м'ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах, підлягає відображенню в скороченій декларації.
На підставі даного акту ДПІ у Волноваському районі - було прийнято спірне податкове повідомлення-рішення № 0000102320/0 від 21.03.2Ж)8 року про зменшення суми бюджетного відшкодування позивачу за грудень 2007 р. на 749334 гр. та за січень 2008 р. на 543957 гр.
Згідно п. 1.8. ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість" бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
21.01.2008 року ЗАТ „Діанівська птахофабрика" з метою отримання бюджетного відшкодування на підставі п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість" подало до ДПІ у Волноваському районі податкову декларація, розрахунок коригування сум ПДВ по податковій декларації з ПДВ, розрахунок суми бюджетного відшкодування та заяву про повернення повної суми бюджетного відшкодування за звітний період грудень 2007 року в розмірі 749334 гр.
20.02.2008 року ЗАТ „Діанівська птахофабрика" з метою отримання бюджетного відшкодування на підставі п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість" подало до ДПІ у Волноваському районі податкову декларація, розрахунок коригування сум ПДВ по податковій декларації з ПДВ, розрахунок суми бюджетного відшкодування та заяву про повернення повної суми бюджетного відшкодування за звітний період січень 2008 року в розмірі 543957 гр.
Порядок визначення суми податку, яка підлягає сплаті (перерахуванню) в державний бюджет або бюджетному відшкодуванню із Державного бюджету України, та строки проведення розрахунків, визначені п.п. 7.7.1 п. 7.7. ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість".
Згідно п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 цього Закону, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно п.п. 7.7.2 п. 7.7. ст. 7 Закону, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Відповідно до п.п 7.7.4. Закону України „Про податок на додану вартість" платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування.
Згідно з п 2.3. Правил обліку податку на додану вартість платники податку до операцій з поставки окремих товарів (послуг), що є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, нараховують податкові зобов'язання за нульовою ставкою цього податку як до операцій з вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту, так і до окремих товарів (послуг) на митній території України. Відповідно до п. 2.6. Правил обліку податку на додану вартість до кожної операції з поставки товарів (послуг) платники податку застосовують режим оподаткування, що властивий тільки такій операції.
Статтею 11 Закону України «Про податок на додану вартість» та розділом 4.4. Правил обліку податку на додану вартість для сільськогосподарських товаровиробників, за винятком операцій з поставки м'яса, молока у живій вазі переробним підприємствам, встановлені спеціальні режими сплати та використання сум податку на додану вартість, передбачені пунктами 11.21 та 11.29 статті 11 Закону. При цьому пунктом 4.4.3. Правил обліку податку на додану вартість встановлено, що сільськогосподарські товаровиробники, на яких поширюються вказані норми пунктів 11.21 та 11.29 статті 11 Закону, ведуть окремий облік щодо таких операцій з поставки і на його підставі заповнюють та подають до органів державної податкової служби, поряд із загальною, податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену), за якою не проводяться розрахунки з бюджетом. Податкова декларація з податку на додану вартість (скорочена) подається за формою, яка затверджена наказом ДПА України від 30.05.97 № 166, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.07.97 р. за № 250/2054.
Відповідно до п. 1.2. Порядку заповнення та подання декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України № 166 від 30.05.1997 р., зареєстрованим Міністерством юстиції України за № 250/2054 від 09.07.97 р., платники податку, у яких згідно з чинним законодавством (пункти 11.21, 11.29 Закону «Про податок на додану вартість») суми податку на додану вартість повністю залишаються у розпорядженні цих платників податку для цільового використання, подають податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену). До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціальних режимів, установлених указаними пунктами.
На підставі викладеного суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що доводи відповідача про необхідність відображення вищезазначених сум податкового кредиту в скороченій декларації по операціям з поставки м'яса живою вагою переробним підприємствам за нульовою ставкою ПДВ є не обґрунтованими, а посилання щодо порушення підприємством п.п.7.4.1 п.7.4 , п.п. 7.7.1 п.7.7 ст.7, п.11.21 ст.11 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого було завищено суми бюджетного відшкодування у грудні 2007 р. на суму 749334 гр., у січні 2008 р.- на суму 543957 гр., такими, що не відповідають матеріалам справи та діючому законодавству. Також вказані підстави визначені судом першої інстанції для задоволення позовні вимоги про зобов'язання податкового органу надати до Відділення Державного казначейства України у м. Волноваха Донецької області висновок із зазначенням всіх сум, заявлених та таких, що підлягають відшкодуванню закритому акціонерному товариству «Діанівська птахофабрика» з Державного бюджету України по деклараціям з податку на додану вартість за грудень 2007 року на суму 749334 гр. та за січень 2008 року на суму 543957 гр.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції при прийнятті постанови були дотримані вимоги норм матеріального права.
Керуючись ч. 1-3 ст. 160, ст.ст. 167, 195-196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И ЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 15 квітня 2008 року у справі № 2-а-8277/08 за позовом Закритого акціонерного товариства «Діановська птахофабрика» до Державної податкової інспекції у Волноваському районі про скасування податкового повідомлення –рішення та зобов’язання вчинити певні дії – залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 15 квітня 2008 року – без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця
Головуючий: О.А.Нікулін
Судді: Г.М.Міронова
К.П.Горбенко