ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 липня 2013 року м. Київ К-36933/10
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідача Федорова М.О.
суддів: Островича С.Е.
Вербицька О.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 28.10.2010
у справі № 2а-817/09/2670
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „МДК"
до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
про визнання нечинними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю „МДК" звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про визнання не чинним рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 04.09.2008 № 12412305, від 04.09.2008 №12432305; від 18.09.2008 №13342305; від 03.09.2008 №4572307 та від 27.08.2008 № 12002305.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.05.2009 позовні вимоги задоволено частково, скасовано рішення: від 04.09.2008 № 12412305 на суму 19540 грн.; скасовано рішення від 18.09.2008 №13342305 на суму 26870 грн.; від 04.09.2008 №12432305 в частині нарахування 350 грн. штрафних фінансових санкцій, в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 28.10.2010 постанову Окружного адміністративного суду від 20.05.2010, скасовано прийняте нове рішення яким, позовні вимоги задоволено частково, скасовано рішення від 03.04.2008 №4572307, в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з постановою суду апеляційної інстанції позивач оскаржив її в касаційному порядку.
В скарзі просить скасувати постанову суду апеляційної інстанції та постанову суду першої інстанції прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
Касаційна скарга вмотивована тим, що судом апеляційної інстанції при вирішення спору по даній справі порушено норми матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судом першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційну скаргу слід відхилити з таких підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що 12.08.2008 ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська було проведено перевірку зали гральних автоматів розташованого за адресою: пр. Пушкіна, 21, що в м. Дніпропетровську щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності та складено акт № 265514032305.
За результатами перевірки відповідачем прийнято рішення № 124/2305 від 04.09.2008, яким визначеного позивачу штрафні фінансові санкції 19540 грн.
06.08.2008 ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська було проведено перевірку зали гральних автоматів розташованого за адресою: пр. К. Маркса, 98, з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності та складено акт № 265514052305.
За результатами перевірки відповідачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми № 12432305 від 04.09.2008, яким визначено до сплати 28570 грн.
13.08.2008 ДПА у Дніпропетровській області було проведено перевірку зали гральних автоматів розташованого за адресою: пр. Гагаріна, 127, що в м. Дніпропетровську щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності та складено акт № 003309/265514992305.
За результатами перевірки відповідачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми № 13342305 від 18.09.2008, яким визначено до сплати 26870 грн.
04.03.2008 ДПІ у Шевченківському районі м. Києва було проведено перевірку зали гральних автоматів розташованого за адресою: вул. Ярославів Вал, 21/20 літера А, що в м. Києві щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності та складено акт № 265962712305/265504852307.
За результатами перевірки відповідачем прийняте рішення № 4572307 від 03.04.2008, яким визначено до сплати 23460 грн.
11.08.2008 ДПІ у м. Чернігові було проведено перевірку зали гральних автоматів розташованого за адресою: пр-т Перемоги, 114, що в м. Чернігові щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності та складено акт № 25260669/2323/265513632305.
За результатами перевірки відповідачем прийняте рішення № 12002305 від 27.08.2008 яким визначено до сплати 35360 грн.
Перевірками встановлено порушення позивачем п. 1, п. 2, ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, проведення розрахункових операцій через гральні автомати, які не зареєстровані в органах державної податкової служби та не переведені у фіскальний режим роботи.
Пунктом 6 додатка до постанови Кабінету Міністрів України N 121 від 07.02.2001 „Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій" встановлено термін переведення суб'єктів господарювання залежно від форм та умов їх діяльності на розрахунки із застосуванням РРО.
Для суб'єктів підприємницької діяльності, які працювали у сфері грального бізнесу із використанням гральних автоматів, було встановлено термін до 31.12.2006.
Відповідно до ст. 12 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті РРО вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Пунктом 2 постанови N 121 обов'язок забезпечити організацію розроблення автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть зазначеним вимогам, а також запам'ятовуючих пристроїв (фіскальної пам'яті) для оснащення автоматів, що вже діють, покладено на Міністерство промислової політики.
Комп'ютерно-касову систему „Фіскал", яка призначена для фіскалізації гральних автоматів, автоматизації збору, обліку і контролю даних про функціонування залів гральних автоматів включено до Державного реєстру наказом Державної податкової адміністрації України N 430 від 01.07.2008 „Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції".
Таким чином, до вказаної дати у суб'єктів господарювання була відсутня об'єктивна можливість дотримання вимог Закону N 265/95-ВР у частині використання гральних автоматів, які переведені у фіскальний режим роботи.
Притягнення суб'єктів господарювання до відповідальності за використання гральних автоматів, у яких не реалізовані фіскальні функції, можливе з моменту включення до Державного реєстру комп'ютерно-касової системи „Фіскал", тобто з 01.07.2008.
Як встановлено судом апеляційної інстанції та вбачається з матеріалів справи, відповідачем проведено перевірку 04.03.2008 та прийнято рішення № 4572307 від 03.04.2008, тобто до дати реєстрації комп'ютерно-касової системи „Фіскал".
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги, але при цьому може встановлювати порушення норм матеріального чи процесуального права, на які не було посилання в касаційній скарзі.
Враховуючи вищевикладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 28.10.2010 у справі № 2а-817/09/2670 слід відхилити, а судове рішення залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 2201, 221 ,223 ,230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва відхилити.
Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 28.10.2010 у справі № 2а-817/09/2670 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та порядку, передбачених статтями 236-2392 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий М.О. ФедоровСудді С.Е. Острович О.В. Вербицька