КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/2733/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Санін Б.В. Суддя-доповідач: Губська О.А.
У Х В А Л А
Іменем України
11 липня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Губської О.А.
суддів Беспалова О.О., Парінова А.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2013 року в справі за позовом Адвокатського об»єднання «Українська рада адвокатів» до Управління пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва про визнання протиправним та скасування рішення № 354 від 20.02.2013 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення відповідача №354 від 20.02.2013 р. «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску». про застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 45,13 грн. та пені у розмірі 0,45 коп..
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 квітня 2013 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив його скасувати та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.
Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, постанова суду - без змін з таких підстав.
Суд першої інстанції прийшов до висновку про задоволення позовних вимог.
Колегія суддів погоджується з вказаним висновком суду, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 16.11.2012 р. позивач подав Звітність про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України. Рішенням №354 від 20.02.2013 року відповідач на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування застосував до позивача штраф у розмірі 45 грн. 13 коп. та пеню в розмірі 0 грн. 45 коп. за період з 20.11.2012 р. до 21.11.2012 р.
Не погоджуючись з вказаним рішенням Адвокатське об'єднання «Українська рада адвокатів» звернулось до суду з позовом в якому просило скасувати вказане рішення.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а висновки відповідача щодо накладення штрафу та пені спростовуються наявними в матеріалах справи доказами.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку регулюються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464 від 08.07.2010 року (далі - Закон) та Інструкцією про порядок нарахування і сплати внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 27.09.2010 (далі - Інструкція).
Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 Закону, платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Базою нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основу та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (ч.1 ст. 7).
Згідно ч.8 ст.9 Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому, базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абз.3 та абз.4 п.1 ч.1 ст.4 цього Закону, - календарний рік.
При цьому, п.4.2 р.4 Інструкції №21-5, передбачено, що сплата єдиного внеску здійснюється платниками виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування. Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунка. Підпунктом 4.2.3 п.4.2 р.4 Інструкції №21-5 встановлено, що днем сплати єдиного внеску вважається: у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі.
Ч.ч. 2,3 ст.25 Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. При цьому недоїмкою в розумінні п.6 ч.1 ст.1 Закону, являється сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом.
За порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до платників, на яких згідно з Законом №2464 покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону (п.7.1 р.7 Інструкції).
Наявними в матеріалах справи доказами, зокрема, копіями Акту звіряння особового рахунку за платежами, які сплачені позивачем до управління Пенсійного фонду України за 2012 рік (а.с. 61), квитанцій № 799 та № 800 (а.с. 17,18), індивідуальних відомостей про застраховану особу (а.с. 64) підтверджується повна сплата позивачем сум єдиного внеску за жовтень 2012 року, яку було здійснено 19 листопада 2012 року.
Таким чином, доводи апелянта щодо застосування пені та штрафу до позивача за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є необґрунтованими та спростовуються наявними в матеріалах справи доказами.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що доводи, викладені в апеляційній скарзі, не знайшли свого підтвердження, оскаржувана постанова прийнята судом відповідно до норм матеріального та процесуального права, а тому підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.
Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в справі, підтвердженими доказами, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.
Керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2013 року в справі за позовом Адвокатського об'єднання «Українська рада адвокатів» до Управління пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва про визнання протиправним та скасування рішення № 354 від 20.02.2013 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання ухвали в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Губська О.А.
Суддя Беспалов О.О.
Суддя Парінов А.Б.
.
Головуючий суддя Губська О.А.
Судді: Парінов А.Б.
Беспалов О.О.