Постанова № 32436643, 15.07.2013, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2013
Номер справи
816/3616/13-а
Номер документу
32436643
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/3616/13-а

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Серги С.М.,

при секретарі - Лайко О.В.,

за участю:

представника позивача - Фищука В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Дім Транс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В:

19 червня 2013 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі- позивач) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Дім Транс" (далі- відповідач) про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 13284,44 грн та пені 167,58 грн.

В обґрунтування позовних вимог представник Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів зазначив, що відповідач порушив вимоги Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, в результаті чого утворилась заборгованість по несплаті адміністративно-господарських санкцій та пені.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Розглянувши подані сторонами документи, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 № 875 (далі -Закон № 875) в редакції, що діяла на час виникнення правовідносин, для підприємств, установ, організацій, в тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб -у кількості одного робочого місця.

Частиною 2 статті 19 вищезазначеного Закону регламентовано, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, установи, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї ж статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Судом встановлено, що 18.01.2013 відповідачем подано до Полтавського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік, відповідно до якого середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві в цей період становила 45 осіб.

Відповідачем самостійно обраховано норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості 2 робочих місця при середньообліковій кількості штатних працівників- 45 осіб (4%) та середньооблікову кількість інвалідів, яка становить 3 особи.

При цьому, відповідачем працевлаштовано протягом 2012 року 3 особи, яким встановлено інвалідність (одна з яких пропрацювала 12 місяців, одна - 3 місяці, одна - 0 місяців (наказ про прийняття на роботу від 18.12.2012). Отже, середньооблікова кількість інвалідів становить 1 (оскільки 15 (кількість відпрацьованих місяців) / 12 (кількість місяців у році) дорівнює 1,25). У зв'язку з цим, відповідачем помилково обраховано середньооблікова кількість інвалідів як 3 особи замість 1.

На виконання приписів статті 19 Закону № 875 відповідачем протягом 2012 року на підприємстві працевлаштовано 3 особи, яким встановлена інвалідність.). Проте, Частиною 3 статті 18 Закону № 875 передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з листом Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості №2094 від 16.05.2013 звіт про наявність вільних робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, за формою №3-ПН відповідач подав лише у грудні 2012 року, в інші періоди вказаний звіт не подавався (а.с.13).

Доказів самостійного пошуку інвалідів для працевлаштування на виконання нормативу, встановленого Законом, відповідачем не надано.

Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України № 875 підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього закону щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно -господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі , організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами, відповідач до 16.04. 2013 (термін сплати встановлено частиною 4 статті 20 вищевказаного Закону -до 15 квітня року, наступним за роком, у якому відбулося порушення нормативу) повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 13284,00 грн.

В добровільному порядку адміністративно-господарські санкції відповідачем не сплачені.

Згідно з частиною 2 статті 20 Закону України № 875 порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої за повну суму недоїмки за весь її строк.

У зв'язку з несплатою відповідачем адміністративно-господарських санкцій до встановленої законом дати позивачем правомірно нараховано пеню у розмірі 167,58 грн.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги щодо стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 13284,00 грн та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 167,58 грн суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Дім Транс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Дім Транс" (реєстраційний номер облікової картки 34169795) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 13284 (тринадцять тисяч двісті вісімдесят чотири) гривень 44 (сорок чотири) копійки та пеню у розмірі 167 (сто шістдесят сім) гривень 58 (п'ятдесят вісім) копійки на розрахунковий рахунок № 31212230700008 в ГУДКСУ Полтавської області, одержувач: УДКСУ в м.Кременчук, код ЄДРПОУ УДКСУ 37965850, МФО 831019.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним направленням копії скарги до уду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 17 липня 2013 року.

Суддя С.М. Серга