КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2013 року 810/2599/13-а
Київський окружний адміністративний суд у складі - головуючого судді Василенко Г.Ю., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом заступника Бориспільського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства “Мале підприємство «Сантехнік» про стягнення штрафних санкцій,
в с т а н о в и в:
Заступник Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області, що діє в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства «Мале підприємство «Сантехнік» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1020,00 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що постановою № 2673-ЦД-1-Е від 09 листопада 2012 року, за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, було накладено на відповідача штраф у розмірі 1020,00 грн. Вказана постанова відповідачем не була оскаржена в установленому законом порядку, штраф станом на момент звернення з позовом до суду в добровільному порядку сплачений не був.
Відповідно до ч.1 п.4 ст.183-2 КАС скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Відповідач, якому було надіслано копію позовної заяви з додатками, отримав ухвалу судді про відкриття скороченого провадження в цій адміністративній справі, відповідно до поштового повідомлення, але на виконання вказаної ухвали у відповідності до вимог ст.183-2 КАС України жодних заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову не надав. З таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали справи, суддя дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Так, частиною 1 статті 1 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”(далі – Закон) встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно з ч. 1 ст. 5 вищевказаного Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Судом встановлено, що відповідно до пункту 4 Порядку заміни свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) емісійних цінних паперів у зв'язку зі зміною найменування емітента та/або зміною форми існування акцій, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 30.08.2011 року за № 1180 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.11. 2011 р. за № 1275/20013 (далі – Порядок), документи для заміни свідоцтва (свідоцтв) подаються емітентом до центрального апарату Комісії або її територіальних органів, які відповідно до повноважень, делегованих Комісією, зареєстрували відповідний випуск (випуски) емісійних цінних паперів емітента. Емітент подає документи для заміни свідоцтва (свідоцтв) не пізніше 60 календарних днів з дати державної реєстрації в органах державної реєстрації змін до установчих документів емітента, пов'язаних зі зміною його найменування, і не пізніше 30 календарних днів з дати прийняття уповноваженим органом емітента рішення про зміну форми існування акцій.
30 жовтня 2012 року начальником управління корпоративних фінансів та звітності Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт № 2703-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, якими встановлено, що ПрАТ «Мале підприємство «Сантехнік» порушило вимоги п. 4 Порядку.
Порядок та строки розгляду Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів врегульовано “Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій”, затвердженими рішенням Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 р. за N 120/14811. Відповідно до п. 5 Розділу І Правил уповноважені особи комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Відповідно до п. 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.
На підставі вищезазначеного акту, уповноваженою особою Комісії було винесено постанову від 26.06.12р. про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, яку разом із вищезазначеним актом надіслано на адресу відповідача.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів відносно ПрАТ «Мале підприємство «Сантехнік» 09.11.2012 р. уповноваженою особою Комісії було прийнято постанову № 2673-ЦД-1-Е про накладення санкцій у вигляді сплати штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020,00 грн. за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін, визначений законодавством.
Відповідно до п.14 ст. 8, ст.11 Закону 448/96-ВР державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів; застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Судом встановлено, що постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, станом на момент розгляду справи не оскаржена, штраф згідно постанови на суму 1020,00 грн. в добровільному порядку не сплачений, заперечень з цього приводу чи доказів погашення заборгованості відповідачем не надано.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167, 183-2 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов заступника Бориспільського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - задовольнити.
Стягнути з приватного акціонерного товариства «Мале підприємство «Сантехнік» (код ЄДРПОУ 13705593) на користь Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку штраф у розмірі 1020 (одну тисячу двадцять) грн.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Василенко Г.Ю.