Постанова № 32335281, 10.07.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2013
Номер справи
2а/1270/7788/2012
Номер документу
32335281
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

6.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 липня 2013 року Справа № 2а/1270/7788/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Смішливої Т.В.

при секретарі судового засідання Скляровій І.А.

за участю:

представників позивача: Фоміна А.В. - директор

Нестеренка С.В., дов. № 51/01/13 від 14.01.2013

представника відповідача: Бурмак К.В., дов. № 7/12-2044к вих12

прокурора: Русінової Ю.В., посвідчення № 722 від 02.02.2014

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Брянківське управління шахтобудмеханізації" до Інспекції Державного архітектурно - будівельного контролю в Луганській області про скасування постанов про накладення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Брянківське управління шахтобудмеханізації", далі позивач, звернувся з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Луганській області, далі відповідач, про визнання дій відповідача по притягненню до адміністративної відповідальності незаконними, зобов'язання відповідача зареєструвати декларації про готовність об'єкту до експлуатації - житлового будинку по вул. Б.Хмельницького, 14а у м. Брянка, скасування протоколу № 37 ППБпр/2-1 від 03.08.2012, протоколу № 37 ППБпр/2-2 від 03.08.2012, припису № 37 ППбп/2-1 від 03.08.2012, постанови № 57 від 10.08.2012, постанови № 60 від 10.08.2012.

В обґрунтування позову зазначено, що що 29.05.2012 посадовими особами Інспекції Державного архітектурно - будівельного контролю в Луганській області проведено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил на об'єкті «Реконструкція житлового будинку під гуртожиток сімейного типу по вул. Б.Хмельницького, 14а у місті Брянка Луганської області» та складено акт перевірки.

Перевіркою встановлено, що відповідно до зареєстрованої Інспекцією ДАБК у Луганській області декларації про початок виконання будівельних робіт № ЛГ 08312031528 від 29.02.2012 замовником будівельних робіт з реконструкції житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького,14а є Приватне акціонерне товариство «Брянківське управління шахтобудмеханізації». Згідно із зазначеною декларацією будівельні роботи на об'єкті виконує ПрАТ «Брянківське управління шахтобудмеханізації». Проектна документація на будівництво об'єкту розроблена КП «Архіград» міста Стаханова. Під час перевірки встановлено порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил з боку позивача, а саме: наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання будівельних робіт № ЛГ 08312031528 від 29.02.2012 щодо найменування об'єкта будівництва «Реконтструкція житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м.Брянка, вул..Б.Хмельницького,14а». Відповідно до записів у загальному журналі робіт, зроблених підрядною організацією ПрАТ «БУШСМ», записів у журналі авторського нагляду за будівництвом об'єкту, зроблених проектувальником КП «Архіград», зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва, складеним ПрАТ «БУШСМ», а також оглядом зазначеного об'єкту, встановлено, що фактично виконувались роботи з ремонту будинку, а не проведення робіт з його реконструкції; виконання ПрАТ «БУШСМ» будівельних робіт, не передбачених проектною документацією на реконструкцію житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою м.Брянка, вул. Б.Хмельницького,14а, про що свідчать зроблені записи у загальному журналі робіт.

На підставі вищевказаного акту перевірки складено протоколи № 37ППБпр/2-1 та № 37 ППБпр/2-2 від 03.08.2012 про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, припис № 37 ППбп/2-1 про усунення порушень у сфері містобудівної діяльності, а також винесено постанову № 57 від 10.08.2012 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування за порушення п.8 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 9 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2001 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт», а саме за наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання будівельних робіт від 29.02.2012 ЛГ 0831203157 щодо найменування об'єкта будівництва «Реконструкція житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а».

Також, винесено постанову № 60 від 10.08.2012 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування за порушення вимог ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність», п.2 ч.1 ст.15 Закону України «Про основи містобудування», а саме виконання будівельних робіт, не передбачених проектною документацією на реконструкцію житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул..Б.Хмельницького, 14а. Позивач не погоджуючись з висновками відповідача щодо порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності, вважає, що ним здійснено саме реконструкцію житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а так як роботи виконувались з метою зміни функціонального призначення об'єкта, як це зазначено у робочому проекті реконструкції житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а. Таким чином, найменування об'єкта будівництва у декларації про початок виконання будівельних робіт відповідає дійсності.

Крім того, Робочим проектом реконструкції житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а передбачено проведення реконструкції житлового будинку зі зміною функціонального призначення з виконанням поточного ремонту. Роботи, виконані ПрАТ «Брянківське управління шахтобудмеханізації», відображені в «Загальному журналі робіт», у якому відображено роботи по виконанню поточного ремонту будівлі.

Ухвалою суду від 03 липня 2013 року залишено без розгляду позовні вимоги ПрАТ «Брянківське управління шахтобудмеханізації» в частині позовних вимог щодо визнання дій відповідача по притягненню позивача до адміністративної відповідальності незаконними та зобов'язання відповідача зареєструвати декларації про готовність об'єкту до експлуатації - житлового будинку вул. Б.Хмельницького, 14а у м. Брянка, скасування протоколу № 37 ППБпр/2 1 від 03.08.2012 про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, протоколу № 37 ППБпр/2-2 від 03.08.2012 про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, припису № 37 ППбп/2-1 про усунення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 03.08.2012 у зв'язку з їх відкликанням.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, зазначив, що за результатами перевірки ПрАТ «Брянківське управління шахтобудмеханізації» встановлено, що відповідно до записів у загальному журналі робіт, зроблених підрядною організацією ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації", записів в журналі авторського нагляду, зроблених проектною організацією КП "Архіград", зведеного кошторису розрахунку вартості будівництва, складеного ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації-", а також оглядом об'єкту виявлено фактичне виконання ремонтних робіт будинку. Відповідно до п. 3.10 ДБН А.2.2-3:2012 "Склад та зміст проектної документації на будівництво" реконструкція - це перебудова введених в експлуатацію в установленому порядку об'єктів будівництва, яка передбачає удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміну основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри тощо). Реконструкція передбачає збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності), а не проведення робіт з його реконструкції. Враховуючи вищевикладене, ремонтні роботи, що проводились у будинку по вул. Б.Хмельницького № 14а не відносяться до реконструкції, тобто ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" вказало у декларації про початок виконання будівельних робіт "Реконструкція житлового будинку під гуртожиток сімейного типу" недостовірні дані. Роботи, виконані позивачем не передбачені проектною документацією. Вважав, що постанови про накладення на позивача штрафних санкцій є законними, а тому просив у задоволені позову відмовити повністю.

Представник прокуратури Луганської області просив у задоволені позову відмовити повністю, так як вважає, що позовні вимоги є необґрунтованим та безпідставними, постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.08.2012 № 57, 60 законними та винесені на підставі діючого законодавства.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Приватне акціонерне товариство "Брянківське управління шахтобудмеханізації" (далі - ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації"), ідентифікаційний код 00181438, зареєстровано у якості юридичної особи виконавчим комітетом Брянківської міської ради 07.12.1994. (Т. І а.с. 35-40)

На підставі рішення господарського суду Луганської області від 17.04.2006 у справі № 16/117пн ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" є власником житлового будинку, розташованого за адресою: місто Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а, право власності на який зареєстровано позивачем належним чином, про що свідчить витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно та технічний паспорт на вказаний будинок, рішення Брянківської міської ради № 62/20 від 21.10.2010 про передачу ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" в оренду земельної ділянки за адресою: місто Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а. (Т. І а.с. 155-160, 199-225)

ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" 29.02.2012 подано до Інспекції Державного архітектурно - будівельного контролю в Луганській області декларацію про початок виконання будівельних робіт - реконструкція житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: місто Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а, яка зареєстрована за № ЛГ 08312031528. (Т. І а.с. 22-28)

Інспекцією Державного архітектурно - будівельного контролю в Луганській області 29.05.2012 проведено перевірку дотримання ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил, про що складено акт перевірки. (Т. І а.с. 12-13)

Згідно вказаного акту під час перевірки встановлено, що ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" наведено недостовірні дані в декларації про початок виконання будівельних робіт від 29.02.2012 ЛГ 08312031528 щодо найменування об'єкта будівництва «Реконструкція приміщень житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а, що є порушенням п. 8 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 9 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт». Відповідно до записів у загальному журналі робіт, зроблених підрядною організацією ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації", записів в журналі авторського нагляду за будівництвом об'єкту, зроблених проектувальником КП Архіград», зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва, складеного ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації", а також оглядом зазначеного об'єкту встановлено, що фактично виконувались роботи з ремонту будинку, а не проведення робіт з його реконструкції». Крім того, встановлено виконання ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" будівельних робіт, не передбачених проектною документацією на реконструкцію житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою м.Брянка, вул. Б.Хмельницького,14а, про що свідчать зроблені записи у загальному журналі робіт.

На підставі вищевказаного акту перевірки Інспекцією Державного архітектурно - будівельного контролю в Луганській області складено протоколи № 37ППБпр/2-1 та № 37 ППБпр/2-2 від 03.08.2012 про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, припис № 37 ППбп/2-1 про усунення порушень у сфері містобудівної діяльності (Т. І а.с. 14-16), а також винесено постанову № 57 від 10.08.2012 про накладення на позивача штрафу у розмірі 99180,00 грн. за правопорушення у сфері містобудування за порушення п.8 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 9 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт», а саме за наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання будівельних робіт від 29.02.2012 року ЛГ 0831203152 щодо найменування об'єкта будівництва «Реконструкція житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а». (Т. І а.с. 17)

Крім того, винесено постанову № 60 від 10.08.2012 про накладення на ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" штрафу у сумі 49590,00 грн. за правопорушення у сфері містобудування за порушення вимог ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність», п.2 ч.1 ст.15 Закону України «Про основи містобудування», а саме виконання будівельних робіт, не передбачених проектною документацією на реконструкцію житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул..Б.Хмельницького, 14а. (Т. І а.с. 18)

З урахуванням заяви позивача про відкликання частини позовних вимог предметом даного спору є правомірність винесення Інспекцією Державного архітектурно - будівельного контролю в Луганській області постанов від 10.08.2012 № 57 та № 60 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.

Відповідно до норм Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14.10.1994 № 208 в редакції Закону України від 22 грудня 2011 року N 4220-VI, який набрав чинності з 19.01.2012, позивач відноситься до суб'єктів містобудування.

Відповідно до абз. 3 п. 4 ч. 2 ст. 2 Закону № 208 суб'єкти містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу за виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт, а також наведення недостовірних даних у зазначеній декларації на об'єктах III категорії складності - у розмірі дев'яноста мінімальних заробітних плат.

Згідно декларації про початок виконання будівельних робіт № ЛГ 08312031528 від 29.02.2012 об'єктом будівництва є реконструкція житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: місто Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а. Об'єкт віднесено до ІІІ категорії складності.

Відповідно до п. 9 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт», в редакції, чинній на час подання декларації, Інспекція протягом п'яти робочих днів з дня надходження до неї декларації перевіряє повноту даних, зазначених у декларації, та реєструє її.

Роботи, задекларовані у декларації про початок виконання будівельних робіт, здійснювались на підставі робочого проекту «реконструкція чотирьохповерхового 24-х квартирного житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а», розробленого Комунальним підприємством «Архіград», відповідно до якого передбачено проведення реконструкції вказаного житлового будинку зі зміною функціонального призначення з виконанням поточного ремонту. Реконструкція передбачається без зміни будівельних конструкцій і планування існуючих приміщень будинку. (Т. І а.с. 96-98)

Авторський нагляд за виконанням робіт, передбачених робочим проектом, здійснював інженер І категорії Іванчук К.О., призначений наказом начальника КП Архіград» № 14 від 03.02.2012. (Т. І а.с. 106-107)

Загальний нагляд за виконанням робіт та дотриманням проектно-кошторисної документації здійснював головний спеціаліст технагляду Буров О.М., призначений наказом начальника відділу капітального будівництва Стахановської міської ради № 7 від 31.01.2012, та який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. (Т. І 108-109)

Згідно даних журналів авторського нагляду за будівництвом згідно ДБН А.2.2-3:2009 (Т, І а.с. 110-116) та загального журналу робіт (Т. І а.с. 117-123) на об'єкті за адресою: місто Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а виконувались роботи з реконструкції житлового будинку під гуртожиток сімейного типу, що співпадає з назвою робіт, задекларованих в декларації про початок виконання будівельних робіт від 29.02.2012 № ЛГ 08312031528.

Саме з метою виконання реконструкції житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: місто Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а розроблено та затверджено ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" загальний та локальні кошториси, про що прямо зазначено у вказаних документах з визначенням робіт: «реконструкція чотирьохповерхового 24-х квартирного житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а» (Т. І а.с. 99-104)

Поняття «реконструкція» наведено у ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва», затвердженого наказом Держбуду України від 20 січня 2004 року № 8 та чинного на час подання позивачем декларації про початок виконання будівельних робіт.

Згідно вказаної норми реконструкція - це перебудова існуючих об'єктів виробничого та цивільного призначення, пов'язана з удосконаленням виробництва, підвищенням його техніко-економічного рівня та якості вироблюваної продукції, поліпшенням умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміною основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри).

Відповідно до ДБН А.2.2-3:2009, який діє з 01.01.2010, реконструкція житлового будинку - перебудова житлового будинку з метою поліпшення умов проживання, експлуатації, зміни кількості житлових квартир, загальної і житлової площі тощо у зв'язку зі зміною геометричних розмірів, функціонального призначення, заміною окремих конструкцій, їх елементів, основних техніко-економічних показників (Закон України "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду"). Капітальний ремонт - ремонт житлового будинку з метою відновлення його ресурсу з заміною за необхідності конструктивних та огороджувальних елементів, систем інженерного обладнання, а також поліпшення його експлуатаційних показників.

Тобто, реконструкція може здійснюватись не лише за допомогою перебудови існуючого об'єкту, а також шляхом зміни основних техніко-економічних показників об'єкта.

Крім того, представником позивача надано до суду декларацію ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстровану Держархбудінспекцією України 25 квітня 2013 року за № ІУ 143131150048, відповідно до якої закінчено будівництвом об'єкт: «реконструкція житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: місто Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а» відповідно до будівельного паспорта 1130.9, ІІІ категорії складності. (Т. ІІ 9-12)

Пунктом 2 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461, передбачено, що прийняття в експлуатацію об'єктів, що належать до I - III категорії складності, та об'єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта, проводиться шляхом реєстрації Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними органами (далі - Інспекція) поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація).

Тобто, вказаний Порядок передбачає можливість реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або Державною архітектурно-будівельною інспекцією, або її територіальними органами, а тому твердження представника відповідача про те, що лише територіальна інспекція має право реєструвати декларації про готовність об'єкта до експлуатації є необґрунтованими.

Відповідно до пунктів 9. 20 та 21 вказаного Порядку на об'єкті повинні бути виконані всі передбачені проектною документацією згідно із державними будівельними нормами, стандартами і правилами роботи, а також змонтоване і випробуване обладнання. Інспекція перевіряє протягом десяти робочих днів з дати подання (надходження) до неї декларації повноту даних, зазначених у ній, та реєструє декларацію. У разі коли декларація подана чи оформлена з порушенням установлених вимог, Інспекція повертає її на доопрацювання з обґрунтуванням підстав повернення у строк, передбачений для її реєстрації.

Таким чином, факт реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації Державною архітектурно-будівельною інспекцією є підтвердженням того, що ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" виконано роботи, передбачені декларацією про початок виконання будівельних робіт від 29.02.2012 № ЛГ 08312031528.

Враховуючи зазначене суд приходить до висновку, що Інспекцією Державного архітектурно - будівельного контролю в Луганській області безпідставно в акті перевірки дотримання ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил від 29.05.2012 зазначено про те, що в декларації про початок виконання будівельних робіт від 29.02.2012 № ЛГ 08312031528 наведенні недостовірні данні щодо найменування об'єкта будівництва «Реконструкція приміщень житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул..Б.Хмельницького, 14а.

Відсутність складу правопорушення виключає можливість притягнення особи до відповідальності.

Таким чином, постанова № 57 про накладення на ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.08.2012 за порушення п. 8 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 9 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт» є незаконною та підлягає скасуванню.

Вирішуючи питання про законність постанови № 60 про накладення на ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.08.2012 за порушення вимог ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» та п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» суд вважає за необхідне зазначити таке.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про архітектурну діяльність», в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Згідно статті 5 Закону України «Про основи містобудування» при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені: розробка містобудівної документації, проектів конкретних об'єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням державних стандартів, норм і правил; розміщення і будівництво об'єктів відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих об'єктів; раціональне використання земель та територій для містобудівних потреб, підвищення ефективності забудови та іншого використання земельних ділянок; охорона культурної спадщини, збереження традиційного характеру середовища населених пунктів; урахування державних та громадських інтересів при плануванні та забудові територій; урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва; інформування через засоби масової інформації громадян про плани перспективного розвитку територій і населених пунктів, розміщення важливих містобудівних об'єктів; участь громадян, об'єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об'єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій; захист прав громадян та громадських організацій згідно із законодавством.

Актом перевірки від 29.05.2012 встановлено виконання ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" будівельних робіт, не передбачених проектною документацією на реконструкцію житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою м.Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а, про що свідчать зроблені записи у загальному журналі робіт.

Однак, вказане твердження відповідача суперечить матеріалам справи.

Як вже зазначалось раніше робочим проектом «реконструкція чотирьохповерхового 24-х квартирного житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а», розробленим Комунальним підприємством «Архіград», передбачено проведення реконструкції вказаного житлового будинку зі зміною функціонального призначення з виконанням поточного ремонту. Реконструкція передбачається без зміни будівельних конструкцій і планування існуючих приміщень будинку. (Т. І а.с. 96-98)

Факт здійснення позивачем робіт з реконструкції чотирьохповерхового 24-х квартирного житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а підтверджено належним чином зареєстрованою деклараціє про готовність об'єкта до експлуатації від 25 квітня 2013 року № ІУ 143131150048.

Записи в загальному журналі робіт також містять інформацію про виконання робіт з реконструкції чотирьохповерхового 24-х квартирного житлового будинку під гуртожиток сімейного типу за адресою: м. Брянка, вул. Б.Хмельницького, 14а, а також щодо встановлення автоматів, скління вікон, встановлення замків. Вказані роботи відносяться до поняття поточного ремонту, виконання якого також передбачено проектною документацією ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації".

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, не довів суду правомірність своїх рішень про притягнення ПрАТ "Брянківське управління шахтобудмеханізації" до відповідальності у вигляді накладення штрафів, що є підставою для задоволення адміністративного позову.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Приватного акціонерного товариства "Брянківське управління шахтобудмеханізації" задовольнити повністю.

Скасувати постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Луганській області № 57 від 10.08.2012 про накладення на Приватне акціонерне товариство "Брянківське управління шахтобудмеханізації" штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у розмірі 99180,00 грн.

Скасувати постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Луганській області № 60 від 10.08.2012 про накладення на Приватне акціонерне товариство "Брянківське управління шахтобудмеханізації" штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності у розмірі 49590,00 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства "Брянківське управління шахтобудмеханізації" (ідентифікаційний код 00181438, місцезнаходження: 94105, м. Брянка, вул. Шахтарської девізії, буд. 5) витрати зі сплати судового збору у сумі 1487,70 грн. (одна тисяча чотириста вісімдесят сім грн. 70 коп.)

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 12 липня 2013 року.

Суддя Т.В. Смішлива