Постанова № 32334841, 09.07.2013, Львівський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
09.07.2013
Номер справи
914/534/13-г
Номер документу
32334841
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" липня 2013 р. Справа № 914/534/13-г

Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії:

головуючого-судді Краєвської М.В.

суддів Галушко Н.А.

Орищин Г.В.

розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", б/н від 25.04.2013р.

на рішення Господарського суду Львівської області від 22.04.2013р.

у справі № 914/534/13-г

за позовом Прокурора міста Борислава в інтересах держави в особі Бориславської міської ради, м. Борислав

до відповідача Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ

про внесення змін до договору оренди землі від 04 жовтня 2010 року №04.10.439.00071,

за участю представників сторін:

прокурор - Куцик В.Б. (старший прокурор відділу Прокуратури Львівської області, службове посвідчення №011165 від 24.10.2012р.);

від позивача - Мельничок В.М. (головний спеціаліст юридичного відділу міської ради, довіреність №3-12/1605 від 03.07.2012р.);

від відповідача - Трускавецька Т.В. (начальник юридично-договірного відділу НГВУ "Бориславнафтогаз" ПАТ "Укрнафта", довіреність №юр-960/д від 25.12.2012р.).

Прокурору та представникам сторін роз'яснено їх права та обов'язки, передбачені ст. ст. 22, 29 ГПК України.

Розпорядженням в.о. голови Львівського апеляційного господарського суду від 09.07.2013р. у склад колегії суддів для розгляду справи № 914/534/13-г замість судді Кордюк Г.Т. введено суддю Галушко Н.А. з підстав, зазначених у розпорядженні.

Заяв про відвід суддів не поступало.

За відсутності клопотання учасників судового процесу про здійснення технічної фіксації судового процесу, в судовому засіданні не забезпечується повне фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Господарського суду Львівської області від 22.04.2013р. у справі №914/534/13-г (суддя Березяк Н.Є.) позовні вимоги Прокурора міста Борислава в інтересах держави в особі Бориславської міської ради задоволено повністю. Внесено зміни до договору оренди землі від 4 жовтня 2010 року, укладеного між Бориславською міською радою та Публічним акціонерним товариством "Укрнафта", який зареєстровано у Бориславському міському відділі Львівської регіональної філії Центр державного земельного кадастру за №04.10.439.00071 та викладено його в такій редакції:

- п. 5. Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 147 279 грн. 64 коп., відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданого Управлінням Держкомзему у м. Борислав Львівської області від 14.02.2012 року №437";

- п. 9. Орендна плата згідно рішення Бориславської міської ради від 17.11.2011 року №420 становить 12% від нормативної грошової оцінки і вноситься орендарем у грошовій формі, що складає в рік 17 673 грн. 55 коп., або 1 472 грн. 80 коп. в місяць, щомісячними платежами на розрахунковий рахунок 33210812700012 в УДКСУ у м. Бориславі Львівської області, код ЗКПО 37942974, код платежу 13050200, отримувач Бориславська міська рада. (а.с. 98-103).

Не погоджуючись з вказаним рішенням місцевого господарського суду, Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" звернулось до Львівського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення Господарського суду Львівської області від 22.04.2013р. у даній справі скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у зв'язку з порушенням місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи та невідповідністю висновків суду обставинам справи.

Вимоги апеляційної скарги ґрунтуються на тому, зокрема, що судом першої інстанції не надано належної правової оцінки твердженням відповідача про те, що ні чинним законодавством України, ні умовами спірного договору оренди земельної ділянки не передбачено, як підставу для внесення змін до договору оренди, прийняття органом місцевого самоврядування рішення про затвердження нової нормативно грошової оцінки землі або встановлення нових ставок з орендної плати. Відтак, будь-які правові підстави для внесення змін до договору оренди землі відсутні.

Окрім того, скаржник покликається на те, що до участі у справі не було залучено Нафтогазовидобувне управління "Бориславнафтогаз" Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" як третю особу на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, а оскільки відповідач зареєстрований у м.Києві, то відповідно до ч.1 ст.17 ГПК України справа мала б розглядатись Господарським судом міста Києва.

У відзиві на апеляційну скаргу (№3-21/1455 від 21.05.2013р.) Бориславська міська рада просить рішення Господарського суду Львівської області від 22.04.2013р. у даній справі залишити без змін, а апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" - без задоволення з підстав законності та обґрунтованості оспорюваного судового акту.

Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 13.05.2013р. апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" прийнято до провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні на 04.06.2013р.

Розпорядженням в.о. голови Львівського апеляційного господарського суду від 03.06.2013 р. у склад колегії суддів для розгляду справи №914/534/13-г замість судді Галушко Н.А. введено суддю Кордюк Г.Т. з підстав, зазначених у розпорядженні.

Відповідно до п. 9-1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України", у разі зміни складу суду апеляційної інстанції розгляд ним справи починається заново, а отже, спочатку починається й перебіг строку розгляду апеляційної скарги, що визначений статтею 102 ГПК України.

Враховуючи проведені зміни в складі колегії суддів, з метою повного, об'єктивного і всебічного дослідження всіх обставин справи ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 04.06.2013р. розгляд апеляційної скарги відкладено до 09.07.2013р.

Розпорядженням в.о. голови Львівського апеляційного господарського суду від 09.07.2013р. у склад колегії суддів для розгляду справи № 914/534/13-г замість судді Кордюк Г.Т. введено суддю Галушко Н.А. з підстав, зазначених у розпорядженні.

Заяв про відвід суддів не поступало.

8 липня 2013 року до Львівського апеляційного господарського суду поступило клопотання відповідача про зупинення провадження у справі до вирішення Бориславським міським судом Львівської області справи за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" до Бориславської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Бориславської міської ради №420 від 17 листопада 2011 року.

В судовому засіданні 09.07.2013р. представник відповідача підтримала подане клопотання про зупинення провадження у справі; необхідність у вказаній процесуальній дії пояснювала відкриттям Бориславським міським судом провадження у справі про визнання протиправним та скасування рішення позивача №420 від 17.11.2011р. а також у зв'язку із оскарженням вказаного рішення позивача до Антимонопольного комітету України.

Прокурор та представник позивача проти задоволення клопотання заперечили, вважаючи таке безпідставним та необґрунтованим.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши думки прокурора та представників сторін з приводу клопотання про зупинення провадження у справі, судова колегія вирішила відмовити в задоволенні такого з огляду на те, що суд апеляційної інстанції переглядає рішення місцевого господарського суду на момент його прийняття, і розгляд іншого спору не перешкоджає з'ясуванню всіх обставин по справі в даному проваджені, розгляд справи продовжити.

Представники позивача та відповідача в судовому засіданні 09.07.2013р. підтримали свої доводи та заперечення, викладені, відповідно, в апеляційній скарзі та у відзиві на апеляційну скаргу, висловили свої міркування з питань, що виникли у ході розгляду справи.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду вирішила, що рішення Господарського суду Львівської області від 22.04.2013р. у даній справі слід залишити без змін, а апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" - без задоволення.

При цьому колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду виходила з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, 4 жовтня 2010 року Бориславська міська рада (далі - орендодавець та позивач по справі) та Публічне акціонерне товариство "Укрнафта", від імені якого діє структурна одиниця нафтогазовидобувне управління "Бориславнафтогаз" (далі - орендар та відповідач по справі) уклали договір оренди землі, який зареєстрований у Бориславському міському відділі Львівської регіональної філії ДП Центр ДЗК, про що зроблено запис від 24.12.2010р. №04.10.439.00071 (далі - договір) (а.с. 11-13).

Відповідно до п.п.1, 2 договору орендодавець, на підставі Рішення сесії Бориславської міської ради Львівської області від 25.02.2010р. за №1107 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування свердловини №661 НГВУ "Бориславнафтогаз" ВАТ "Укрнафта", яка знаходиться на території Бориславської міської ради, загальною площею 0,0795 гектарів земель промислового призначення.

Означена земельна ділянка була передана орендодавцем та прийнята орендарем в строкове платне володіння та користування 4 жовтня 2010 року за актом приймання-передачі (а.с. 13).

Відповідно до п.5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 110 331,65 грн.

Орендна плата згідно рішення Бориславської міської ради від 6 березня 2008 року №568 становить 3% від нормативно-грошової оцінки і вноситься орендарем у формі та розмірі 275,83 грн., щомісячними платежами (п.9 договору).

Пунктом 13 договору передбачено, що розмір орендної плати переглядається 1 (один) раз в рік, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Рішенням Бориславської міської ради від 23 вересня 2011 року №373 "Про затвердження грошової оцінки земель міста Борислава", відповідно до п.34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",ст. 18 Закону України "Про оцінку земель", ст.ст. 12, 201 Земельного кодексу України затверджено грошову оцінку земель м. Борислава (а.с. 22-25).

Рішенням Бориславської міської ради від 17 листопада 2011року №420 було внесено доповнення до п.п.2.4 п.2 "Положення про порядок визначення і справляння орендної плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення в м. Бориславі", затвердженого рішенням міської ради від 28.02.2003р. №109, та встановлено ставки орендної плати, зокрема, за земельні ділянки для обслуговування свердловин з видобутку нафти та газу, об'єктів інфраструктури, які належать до нафтогазової галузі у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки (а.с. 26).

З урахуванням наведеного, 31.07.2012 року Бориславська міська рада направила на адресу відповідача повідомлення (вих.№3-21/1877) про зміну річної суми податкового зобов'язання по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки комунальної власності та пропозицію укласти додаткову угоду до договору оренди (а.с. 17). Листом від 13.11.2012 року (вих.3-18/2934) з тією ж пропозицією Бориславська міська рада направила відповідачу підготовлену додаткову угоду до договору оренди землі від 04.10.2010р. №04.10.439.00071 (а.с. 18).

ПротеЮ відповідачем не було погоджено в добровільному порядку змін до договору оренди. На зазначені вище листи Бориславської міської ради Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" листом №04-146 від 07.12.2012 року повідомило про надання згоди на укладення додаткової угоди до договору за умови, що річний розмір орендної плати за земельну ділянку становитиме 3% (а.с. 19).

З огляду на вищезазначене, Прокурор міста Борислава звернувся до Господарського суду Львівської області в інтересах держави в особі Бориславської міської ради із вимогою зобов'язати Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" внести зміни в договір оренди земельної ділянки від 04.10.2010р. та викласти його в такій редакції: п. 5. Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 147 279 грн. 64 коп., відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданого Управлінням Держкомзему у м. Борислав Львівської області від 14.02.2012 року №437";п. 9. Орендна плата згідно рішення Бориславської міської ради від 17.11.2011 року №420 становить 12% від нормативної грошової оцінки і вноситься орендарем у грошовій формі, що складає в рік 17 673 грн. 55 коп., або 1 472 грн. 80 коп. в місяць, щомісячними платежами на розрахунковий рахунок 33210812700012 в УДКСУ у м. Бориславі Львівської області, код ЗКПО 37942974, код платежу 13050200, отримувач Бориславська міська рада.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що договір оренди земельної ділянки передбачає можливість перегляду розміру орендної плати, а законодавча зміна розміру плати за земельні ділянки державної та комунальної власності і є підставою для перегляду розміру орендної плати, обумовленої договором оренди землі. Розмір річної орендної плати визначено з дотриманням приписів закону; встановлений законом порядок внесення змін до договору дотримано, однак відповідач не погодився із пропозицією внести зміни до договору оренди землі.

Колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду погоджується з такими висновками місцевого господарського суду з огляду на наступне.

Відповідно до ст.792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.

Статтею 1 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендою землі є засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до п.п. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (із наступними змінами та доповненнями) - орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Згідно ч. 2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Статтями 288.5,288.5.1., 288.5.2. Податкового кодексу України встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом та не більше 12 % нормативної грошової оцінки землі.

Згідно із п. 1 ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Згідно з п.14.1.125 ст.14 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Відповідно до ч.5 ст.5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка використовується при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Згідно з п.2 ч.1 ст.13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: щодо земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років (ст.18 Закону України "Про оцінку земель").

Відповідно до ч.2 ст.20 Закону України "Про оцінку земель" дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,0795 га., яка розташована в м.Борислав та знаходиться на праві користування НГВУ "Бориславнафтогаз" ПАТ "Укрнафта" станом на 14.02.2012 року складає 147 279,64 грн, що підтверджується витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки управління Держкомзему у м. Борислав Львівської області №437. Нормативна грошова оцінка вказаної земельної ділянки проведена 07.02.2012р. (а.с.16).

Як зазначалось вище, пунктом 13 укладеного договору оренди земельної ділянки передбачено, що розмір орендної плати переглядається 1 (один) раз в рік у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Відповідно до ч. 1ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно ч. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

17 листопада 2011року Бориславська міська рада рішенням №420 внесла доповнення до п.п.2.4 п.2 "Положення про порядок визначення і справляння орендної плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення в м. Бориславі" та встановила ставки орендної плати в залежності від категорій земельних ділянок, які здаються в оренду. Зокрема, за земельні ділянки для обслуговування свердловин з видобутку нафти та газу, об'єктів інфраструктури, які належать до нафтогазової галузі у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки (а.с. 26).

Відповідно до п.2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 17.05.2011р. "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Згідно зі статтею 632 ЦК України ціна у договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Аналогічне положення викладене сторонами і в п. 36 договору оренди землі від 04.10.2010р. №04.10.439.00071.

Отже, нормами чинного законодавства та положеннями договору передбачено можливість зміни умов договору на підставі рішення суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Як вже зазначалось вище, 31.07.2012 року Бориславська міська рада направила на адресу відповідача повідомлення (вих.№3-21/1877) про зміну річної суми податкового зобов'язання по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки комунальної власності та пропозицію укласти додаткову угоду до договору оренди. Листом від 13.11.2012 року (вих.3-18/2934) з тією ж пропозицією Бориславська міська рада направила відповідачу підготовлену додаткову угоду до договору оренди землі від 04.10.2010р. №04.10.439.00071.

Зазначені листи Бориславської міської ради були залишені відповідачем без належного виконання.

Враховуючи наведене вище та беручи до уваги, що доказів скасування рішення рішення Бориславської міської ради від 23.09.2011 року №373 "Про затвердження грошової оцінки земель міста Борислава" та рішення Бориславської міської ради від 17.11.2012 року №420 про внесення доповнення до Положення про порядок визначення і справляння орендної плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення в м.Бориславі відповідачем не надано, колегія суддів Львівського апеляційного суду вважає підставним та обґрунтованим рішення Господарського суду Львівської області від 22.04.2013р. у дані справі про внесення змін до договору оренди землі від 04.10.2010р. №04.10.439.00071.

Твердження ж скаржника про те, що місцевим господарським судом порушено вимоги територіальної підсудності даної справи розцінюються колегією суддів як безпідставні та необґрунтовані, оскільки у вирішенні спорів, що виникають у зв'язку з укладенням, зміною, розірванням, виконанням, припиненням договорів оренди земельних ділянок, інших договорів щодо користування земельними ділянками, у тому числі про стягнення заборгованості з орендної плати за договорами користування земельною ділянкою, господарським судам слід виходити з правил виключної підсудності, встановлених частиною дев'ятою статті 16 ГПК (п.п. 1.6. постанови пленуму Вищого господарського суду України №6 від 17.05.2011р. "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин").

Зважаючи на те, що земельна ділянка знаходиться у м.Бориславі Львівської області, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду приходить до висновку про підсудність даної справи Господарському суду Львівської області.

Доводи скаржника про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - нафтогазовидобувне управління "Борислав нафтогаз" Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" є безпідставними, оскільки нафтогазовидобувне управління "Бориславнафтогаз" є структурною одиницею Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.28-29), що не вплине на права та обов'язки останнього.

Статтею 129 Конституції України встановлено, що основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Згідно із ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Відповідно до ст. 33 вказаного Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідач не надав доказів на спростування висновків місцевого господарського суду, викладених у рішенні Господарського суду Львівської області від 22.04.2013р. у даній справі.

Отже, враховуючи все викладене вище в сукупності, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду вважає, що рішення Господарського суду Львівської області від 22.04.2013 року у даній справі відповідає матеріалам справи, ґрунтується на вимогах чинного законодавства і підстав для його скасування немає, а зазначені в апеляційній скарзі доводи скаржника не відповідають матеріалам справи, документально не обґрунтовані, не базуються на законодавстві, що регулює спірні правовідносини, а тому не визнаються такими, що можуть бути підставою, згідно ст. 104 ГПК України, для скасування чи зміни оскаржуваного рішення.

Судовий збір за перегляд рішення Господарського суду Львівської області від 22.04.2013 року в апеляційному порядку покласти на скаржника в порядку, передбаченому ст. 49 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 33, 43, 99, 101, 103, 105 ГПК України, - Львівський апеляційний господарський суд ,

П О С Т А Н О В И В :

1. Рішення Господарського суду Львівської області від 22.04.2013р. у справі №914/534/13-г залишити без змін, апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" - без задоволення.

2. Витрати по сплаті судового збору за перегляд судового рішення в апеляційному порядку покласти на скаржника.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.

Повна постанова складена 10 липня 2013р.

Головуючий-суддя Краєвська М.В.

Суддя Галушко Н.А.

Суддя Орищин Г.В.