Ухвала суду № 3211873, 18.02.2009, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2009
Номер справи
2-а-10277/08/1270
Номер документу
3211873
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції суддя Чиркін С. М.

Суддя-доповідач - Яманко В. Г.

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

18 лютого 2009 року справа № 2-а-10277/08/1270

зал судового засідання № 2 у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бул. Шевченка, 26, 3 корпус

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Яманко В. Г.

суддів: Міронова Г. М.

при секретарі судового засіданняНікуліна О. А.

Білоус К. І.за участю представників від: позивача:Яковлева І. О. за дов. № 05-04 від 4 січня 2009 року,

Расторгуєва А. Б. за дов. № 05-42 від 17 лютого 2009 року, відповідача:

третьої особи:Лишкович І. І. за дов. № 52/10-25 від 8 січня 2009 року,

не зявився, розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Красний Луч

на постанову Луганського окружного адміністративного суду

від 6 листопада 2008 року по адміністративній справі № 2-а-10277/08 (суддя Чиркін С. М.)за позовом Державного підприємства "Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств" (ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація")до

за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору

на боці позивачаДержавної податкової інспекції у м. Красний Луч

Державного відкритого акціонерного товариства "Луганський

державний інститут по проектуванню шахт"

(ДВАТ "Луганськдніпрошахт"), м. Луганськпро скасування податкових повідомлень-рішень

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся 13 червня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом (арк. справи 2-3) до державної податкової інспекції у м. Красний Луч про скасування податкового повідомлення-рішення ДПІ у м. Красний Луч від 21 травня 2008 року № 0000321530/0 на суму 19549 грн. 65 коп.

31 жовтня 2008 року позивачем були уточнені позовні вимоги (арк. справи 99) та викладені у наступній редакції: скасувати податкові повідомлення рішення ДПІ у м. Красний Луч прийняті за актом № 0075/1530/32449971 від 5 березня 2008 року: № 0000211530/0 від 5 березня 2008 року на суму 19549 грн. 65 коп., № 0000321530/0 від 21 травня 2008 року на суму 19549 грн. 65 коп., № 0000491530/0 від 21 липня 2008 року на суму 19549 грн. 65 коп., № 0000641530/0 від 21 серпня 2008 року на суму 19549 грн. 65 коп., № 0000831530/0 від 22 вересня 2008 року на суму 19549 грн. 65 коп., № 0001511530/0 від 21 жовтня 2008 року на суму 19549 грн. 65 коп.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 6 листопада 2008 року (арк. справи 119-122) в задоволенні уточненого адміністративного позову Державного підприємства "Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств" було відмовлено повністю.

В апеляційній скарзі позивач (арк. справи 129-130) просив скасувати постанову суду першої інстанції як прийняту з порушенням норм матеріального права, прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги повністю. В судовому засіданні позивач підтримав вимоги апеляційної скарги.

Під час судового розгляду представник відповідача заперечував проти апеляційної скарги (арк. справи 145-146).

Третя особа була повідомлена про час та дату судового засідання, але не скористалася можливістю прийняти участь у судовому розгляді.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечень на скаргу, встановила наступне.

Державне підприємство "Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств" було створено за статутом (арк. справи 5-6) як юридична особа відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України від 5 червня 2003 року № 280 з метою організації та виконання робіт з ліквідації вугледобувних та вуглепереробних підприємств Луганської області за рахунок коштів державного бюджету та реалізації державної політики в цій галузі з урахуванням соціальної значимості, масштабності та тривалості ліквідації підприємств, без мети одержання прибутку. Скорочена назва державного підприємства "Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств" ДП "Обласна дирекція "Луганськ-вуглереструктуризація".

За наказом Міністерства вугільної промисловості України № 612 від 29 грудня 2007 року (арк. справи 49-50) було створено державне підприємство з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств скорочена назва ДП "Укрвуглеторфреструктуризація" та припинена діяльність ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" шляхом його реорганізації та приєднання до ДП "Укрвуглеторфреструктуризація", створена комісія з припинення діяльності ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" (арк. справи 10-11). За довідкою статистики (арк. справи 7) ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" перебуває в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за № 32449971. Згідно листів державного реєстратора (арк. справи 71, 181) та довідки статистики (арк. справи 180) ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" знаходиться у стані реорганізації і не виключене з Єдиного державного реєстру.

Пунктом 7 Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 р. N 939 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 2002 року N 938)визначено, що на підставі рішення про ліквідацію гірничого підприємства Мінвуглепром не пізніше ніж за рік до початку її проведення видає відповідний наказ, в якому визначаються заходи з підготовки гірничого підприємства до ліквідації, особи, відповідальні за їх проведення, дата припинення робіт з видобутку (переробки) вугілля та дата початку робіт з ліквідації гірничого підприємства, терміни їх виконання, а також підприємства, на які покладаються функції з проведення відповідно до затвердженого проекту ліквідації гірничого підприємства заходів, спрямованих на подолання соціально-економічних, гідроекологічних та інших негативних наслідків цієї ліквідації, та із здійснення постійного контролю стану гірничого підприємства, що ліквідується або ліквідовано. У період підготовки гірничого підприємства до ліквідації здійснюються заходи щодо підготовки до передачі чи списання запасів вугілля, інших корисних копалин, гірничих виробок, обладнання та устаткування, не потрібних для виконання робіт, що пов'язані з фізичною ліквідацією гірничого підприємства, згідно з актами законодавства; оформлення державного акта на володіння або користування земельними ділянками.

Спірним у даній справі є питання щодо правильності донарахування податковим органом ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" податкових зобов'язань з земельного податку та застосування штрафних (фінансових) санкцій за заниження земельного податку.

Відповідно до статей 13, 14, пункту 7 частини 1 статті 92 Конституції України правовий режим власності та користування землею визначається законами України.

Згідно пункту "в" частини 1 статті 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Розміри, порядок плати за використання земельних ресурсів, пільги щодо плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначаються спеціальним законом Законом України “Про плату за землю” № 2535-ХІІ від 3 липня 1992 року в редакції Закону України 378/96-ВР від 19 вересня 1996 року зі змінами та доповненнями станом на час існування спірних правовідносин. За статтею 1 цього закону податок це обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками, ставка податку - законодавчо визначений річний розмір плати за одиницю площі оподатковуваної земельної ділянки.

За статтею 2 Закону України “Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Статтею 13 Закону України “Про плату за землю” передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Головним управлінням Держкомзему у м. Красний Луч була надана інформація щодо наявності у земельному кадастрі даних про право користування ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" земельними ділянками з 1 липня 2005 року (арк. справи 147).

Позивачем до матеріалів справи надана технічна документація (арк. справи 85, 87) із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок та складання документів, що посвідчують право постійного користування ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" земельними ділянками під обєктами колишньої шахти «Запорізька», які розташовані на території, яка за даними державного земельного кадастру враховується в селищі Запоріжжя м. Красний Луч Луганської області.

Посилання позивача на наявні обмеження в використанні земельних ділянок (арк. справи 86) не спростовують обовязку сплачувати земельний податок з земель, щодо яких ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" на підставі рішення Краснолучської міської ради отримала право постійного користування.

За поясненнями позивача (арк. справи 183) ДП «Уквуглеторфреструктуризація» не приймала земельних ділянок і не зареєстровано як землекористувач.

Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", статті 14 Закону України "Про плату за землю" та пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" наказом Державної податкової адміністрації України від 26 жовтня 2001 року N 434 був затверджений Порядок подання податкового розрахунку земельного податку, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19 листопада 2001 року за N 963/6154. Пунктами 1 та 2 вказаного Порядку передбачено, що юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов'язання щодо земельного податку в порядку та за ставками, визначеними Законом України "Про плату за землю". Розрахунок податку складається на підставі даних державного земельного кадастру за станом на 1 січня поточного року і щороку подається власниками землі та/або землекористувачами до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки до 1 лютого поточного року з розбивкою річної суми земельного податку рівними частками за місяцями.

Державне підприємство "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" було взяте на податковий облік в ДПІ в м. Красний Луч як платник земельного податку (арк. справи 182). Основне місце реєстрації Стаханівська ОДПІ (довідка форми № 4-ОПП - арк. справи 182).

30 січня 2008 року ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" був поданий до ДПІ у м. Красний Луч податковий розрахунок земельного податку на 2008 рік (арк. справи 153), в якому земельний податок не був розрахований. У додатку № 1 до податкового розрахунку на 2008 рік (арк. справи 155) були зазначені відомості про наявність документів на землю, а саме рішення Краснолучскої ради та довідка земельних ресурсів з місцезнаходженням у м. Вахрушево, с. Запоріжжя, смт. Штерівка загальною площею 106,1081 га.

ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" наполягає на тому, що за пунктом 3 частини 1 статті 12 Закону України "Про плату за землю" звільнено від земельного податку, як підприємство яке повністю утримуються за рахунок державного бюджету. У звіті про пільги по земельному податку (додаток 2 до податкового розрахунку арк. справи 154) та розрахунку земельного податку (додаток № 4 арк. справи 156) дирекцією було вказано про наявність пільг у розмірі 100 % до загальної суми земельного податку, яка склала за розрахунком платника (арк. справи 154) 223424 грн. 57 коп.

Згідно статті 27 Закону України “Про плату за землю” контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

ДПІ в м. Красний Луч була здійснена невиїзна документальна (камеральна) перевірка податкового розрахунку земельного податку ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" на 2008 рік, за результатами якої складений акт від 5 березня 2008 року № 00175/1530/32449971 (арк. справи 117-119). В акті було зазначено, що позивачем допущено порушення статті 12 Закону України «Про плату за землю» шляхом заниження податку на землю на 2008 рік у загальній сумі 223424 грн. 57 коп. Акт перевірки був надісланий керівнику дирекції поштою та отриманий ним 11 березня 2008 року (арк. справи 169, 170).

На підставі акту перевірки від 5 березня 2008 року № 175/15/32449971 ДПІ у м. Красний Луч відповідно до підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", статей 12, 14 Закону України "Про плату за землю", були прийняті відносно кожного з податкових періодів окремі податкові повідомлення рішення, у звязку з тим, що в податковому розрахунку земельного податку передбачена помісячна сплата податкових зобовязань земельного податку (арк..:

- № 0000211530/0 від 5 березня 2008 року про визначення податкового зобов'язання з земельного податку на загальну суму 19549 грн. 65 коп., з якої основного платежу 18618 грн. 71 коп., штрафних (фінансових) санкцій 930 грн. 94 коп. (арк. справи 58, 167);

- № 0000321530/0 від 21 травня 2008 року про визначення податкового зобов'язання з земельного податку за березень 2008 року на загальну суму 19549 грн. 65 коп., з якої основного платежу 18618 грн. 71 коп., штрафних (фінансових) санкцій 930 грн. 94 коп. (арк. справи 4, 165),

- № 0000491530/0 від 21 липня 2008 року про визначення податкового зобов'язання з земельного податку за червень 2008 року на загальну суму 19549 грн. 65 коп., з якої основного платежу 18618 грн. 71 коп., штрафних (фінансових) санкцій 930 грн. 94 коп. (арк. справи 57, 171)

- № 0000641530/0 від 21 серпня 2008 року про визначення податкового зобов'язання з земельного податку за липень 2008 року на загальну суму 19549 грн. 65 коп., з якої основного платежу 18618 грн. 71 коп., штрафних (фінансових) санкцій 930 грн. 94 коп. (арк. справи 61, 159),

- № 0000831530/0 від 22 вересня 2008 року про визначення податкового зобов'язання з земельного податку за серпень 2008 року на загальну суму 19549 грн. 65 коп., з якої основного платежу 18618 грн. 71 коп., штрафних (фінансових) санкцій 930 грн. 94 коп. (арк. справи 94, 162),

- № 0001511530/0 від 21 жовтня 2008 року про визначення податкового зобов'язання з земельного податку за вересень 2008 року на загальну суму 19549 грн. 65 коп., з якої основного платежу 18618 грн. 71 коп., штрафних (фінансових) санкцій 930 грн. 94 коп. (арк. справи 100, 174)

Оспорювані позивачем податкові повідомлення-рішення надсилалися податковим органом поштою та були отримані представниками дирекції (арк. справи 159-176). Прийняття податковим органом податкових повідомлень-рішень на підставі одного акту камеральної перевірки окремо за кожний податковий період сплати земельного податку не визначено в діючому законодавстві, як порушення, яке має наслідком скасування вище перелічених рішень.

Позивач посилається на те, що згідно довідки Управління Державного казначейства у м. Стаханові № 358 від 16 серпня 2007 року (арк. справи 12) ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" має статус одержувача коштів державного бюджету і повністю фінансується за рахунок коштів загального і спеціального фондів державного бюджету України за кодами економічної класифікації: 1310 субсидії і поточні трансферти підприємствам, 2410 капітальні трансферти підприємствам.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилається як на податкові роз'яснення на листи:

- Державної податкової адміністрації України № 15555/7/15-07/7 від 6 серпня 2007 року (арк. справи 13), за яким ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" буде звільнятися від сплати земельного податку у випадку, якщо воно повністю утримується за рахунок бюджету та це повністю підтверджується відповідним органом державного казначейства;

- державної податкової адміністрації в Луганській області № 17673/15-314 від 24 листопада 2004 року (арк. справи 14) про користування ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" пільгою по земельному податку та надання розрахунків за земельні ділянки шахт, які ліквідуються.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовних вимог, з чим погоджується колегія суддів апеляційної інстанції з наступних підстав.

Пунктом 3 частини 1 статті 12 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що від земельного податку звільняються органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, заклади, установи та організації, які повністю утримуються за рахунок бюджету (за винятком військових формувань, утворених відповідно до законів України, крім Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України), спеціалізовані санаторії України для реабілітації хворих, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів, дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, громадські організації інвалідів України, підприємства та організації громадських організацій інвалідів, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх власністю, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом попереднього звітного періоду не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу валових витрат виробництва (обігу).

Пунктом 6 частини 1 статті 2 Бюджетного кодексу України визначено, що бюджетна установа це орган, установа чи організація, визначена Конституцією України, а також установа чи організація, створена у встановленому порядку органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевих бюджетів. Бюджетні установи є неприбутковими.

Згідно частин 1, 2 статті 21 Бюджетного кодексу України для здійснення програм та заходів, які проводяться за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня. Кошти бюджету, які отримують фізичні особи та юридичні особи, що не мають статусу бюджетної установи (одержувачі бюджетних коштів), надаються їм лише через розпорядника бюджетних коштів.

Пунктом 6 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року N 228, передбачено, що розпорядниками бюджетних коштів є бюджетні установи в особі їх керівників, уповноважені на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов'язань та здійснення видатків з бюджету. За пунктом 8 вказаного Порядку одержувачі бюджетних коштів - це підприємства і госпрозрахункові організації, громадські та інші організації, що не мають статусу бюджетної установи, які одержують безпосередньо через розпорядників кошти з бюджету як фінансову підтримку або уповноважені органами державної влади на виконання державних цільових програм та надання послуг.

В довідці № 358 від 16 серпня 2007 року та листі № 03-04/91 від 12 лютого 2009 року (арк. справи 12, 179) управлінням державного казначейства зазначено, що ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" має статус одержувача коштів державного бюджету та згідно затвердженого плану використання бюджетних коштів в 2005-2008 роках отримувала з державного бюджету бюджетні кошти за програмою «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості», за кодами економічної класифікації «Субсидії і поточні трансферти підприємствам, установам, організаціям», «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)». Листом № 03-32/493 від 27 вересня 2007 року Управління Державного казначейства у м. Стаханові (арк. справи 177) уточнило, що ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" не є підприємством, яке повністю утримується за рахунок коштів державного бюджету, оскільки за статтею 21 Бюджетного кодексу України тільки розпорядники бюджетних коштів, до яких відносяться бюджетні установи, повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету.

ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" не має статусу бюджетної установи та неприбуткового підприємства, що позивачем не заперечується. За статутом дирекція утримується як за рахунок бюджетних коштів, так і за рахунок коштів отриманих за результатами господарської діяльності. Так, дирекція отримує грошові кошти від реалізації в процесі ліквідації шахт металолому і матеріалів (арк. справи 72-73, 88-90). За розшифровками підписаними керівництвом дирекція отримує доход також з інших джерел (арк. справи 19, 21) та подає декларації про податок на прибуток до Стаханівської ОДПІ (арк. справи 18, 20, 22), в якій перебуває на обліку як платник податків. Отримані дирекцією від господарської діяльності кошти не є бюджетними, ні за джерелом походження, ні за своєю суттю. Незважаючи на те, що зазначені кошти йдуть на зменшення проектної вартості ліквідованих підприємств, вважати їх бюджетними не передбачається можливим.

Щодо податкових роз'яснень колегія суддів зазначає, що за підпунктом "г" підпункту 4.4.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове роз'яснення не має сили нормативно-правового акта та може застосовуватися платником податків лише в частині, яка не суперечить діючому податковому законодавству.

Невідповідність посилань позивача на наявність у ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" пільги у вигляді звільнення від земельного податку за пунктом 3 частини 1 статті 12 Закону України "Про плату за землю" полягає в тому, що в переліку у вказаному пункті підприємство відсутнє, окрім бюджетних коштів отримує кошти з інших джерел за результатами господарської діяльності, не має статус неприбуткового, тому підстави для застосування пільги по земельному податку відсутні. Оскільки податковий розрахунок земельного податку поданий ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" не містив податкових зобов'язань з земельного податку, то відповідно податкові повідомлення-рішення ДПІ у м. Красний Луч були прийняті обґрунтовано.

З огляду на прийняття судом першої інстанції постанови у відповідності до норм матеріального та процесуального права, апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а постанова суду залишається без змін.

Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державного підприємства "Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств" на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 6 листопада 2008 року по адміністративній справі № 2-а-10277/08 залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 6 листопада 2008 року по адміністративній справі № 2-а-10277/08 залишити без змін.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України відкласти з дня закінчення судового розгляду справи на строк пять днів складання судового рішення у повному обсязі.

Вступна та резолютивна частини ухвали складені та підписані колегією суддів у нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 18 лютого 2009 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення в повному обсязі.

Ухвала складена в повному обсязі та підписана колегією суддів 23 лютого 2009 року.

Головуючий: /підпис/ В.Г.Яманко

Судді /підпис/ Г.М.Міронова

/підпис/ О.А.Нікулін