ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"10" червня 2013 р. м. Київ К-18093/10
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого Ланченко Л.В.
Пилипчук Н.Г.
Федорова М.О.
за участю секретаря Корженкової І.О.
представника відповідача Приходька О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу
Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби
на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.02.2009
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16.03.2010
у справі №9/523
за позовом Акціонерного комерційного банку «Київ»
до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва
про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 05.02.2009, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16.03.2010, позов задоволено повністю. Визнано недійсними податкові повідомлення-рішення ДПІ у Солом'янському районі м.Києва №0003392312/0 від 12.11.2007, №0003392312/1 від 21.12.2007, №0003872312/0 від 21.12.2007, №0000932309/0 від 24.03.2008, №0003392312/2 від 29.05.2008.
У справі відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою відповідача, у якій ставиться питання про скасування рішення суду першої та апеляційної інстанції та прийняття нового рішення про відмову в позові повністю, з підстав порушення норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в судових рішеннях, в межах доводів касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Відповідачем проведено виїзну планову перевірку Солом'янської філії АКБ «Київ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2005 по 30.06.2007, за результатами якої складено акт №12037/22-01-25665864 від 30.10.2007.
На підставі акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0003392312/0 від 12.11.2007, яким Солом'янській філії АКБ «Київ» визначено податкові зобов'язання по збору за право використання місцевої символіки загальною сумою 10832,82 грн., у т.ч. 7514,10 грн. основного платежу та 3318,72 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Підставою для донарахування податку по збору за право використання місцевої символіки визначено норми ст.ст.12. 19 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори», п.4.1, 6.1, 6.5 Положення про збір за право на використання символіки міста Києва (додаток до рішення Київської міської ради від 15.02.1994 № 7).
За наслідками адміністративного узгодження скарги платника залишені без задоволення, прийняті податкові повідомлення-рішення з відповідним індексом, якими доведено нові граничні строки сплати податкових зобов'язань.
Суд касаційної інстанції не вбачає порушень судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, на які посилається податкова інспекція у касаційній скарзі, та вважає, що судами повно встановлені обставини у справі, яким надана правильна правова оцінка на підставі законодавства, яке врегульовує спірні відносини.
Відповідно до частини 1 ст. 12 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 №56-93 «Про місцеві податки і збори» збір за право на використання місцевої символіки справляється з юридичних осіб і громадян, які використовують цю символіку з комерційною метою.
На виконання ст.12 Декрету Київською міською радою прийнято рішення від 15.02.1994 № 7, в редакції рішення Київської міської ради від 09.03.2006 № 149/3240, яким затверджено Положення про збір за право на використання символіки міста Києва, згідно якого об'єктом оподаткування збором для юридичних і фізичних осіб є виготовлена продукція (виконані роботи, надані послуги) з використанням символіки м. Києва з комерційною метою.
Розділом ІІІ цього Положення визначено, що платниками збору є юридичні особи, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, філії та інші відокремлені підрозділи підприємств і організацій, які здійснюють діяльність на території м. Києва, а також окремі громадяни, які у встановленому порядку займаються підприємницькою діяльністю і використовують символіку м. Києва з комерційною метою, крім підприємств, установ та організацій, а також інших суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують в найменуваннях слово Київ та похідні від нього для визначення свого місцезнаходження.
Збір з юридичних осіб стягується у розмірі 0,1 відсотка вартості виробленої продукції (виконаних робіт, наданих послуг) з використанням символіки м.Києва (за вирахуванням податку на додану вартість).
Відповідно до ст.19 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 №56-93 «Про місцеві податки і збори» місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Виходячи з аналізу вищенаведених норм, суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку, що ст.12 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 №56-93 «Про місцеві податки і збори» встановлено вичерпний суб'єктний склад платників збору за використання місцевої символіки та уповноважено органи місцевого самоврядування на встановлення порядку його справляння, у зв'язку з чим прийняття податкового повідомлення-рішення про визначення податкових зобов'язань зі сплати збору за використання місцевої символіки не позивачу, а його Солом'янській філії, є протиправним.
Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права та не можуть бути підставою для скасування постановлених у справі судових рішень з наведених мотивів.
Керуючись ст. ст. 220, 221, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.02.2009 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16.03.2010 - без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним Судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-238 КАС України.
Головуючий Л.В.Ланченко
Судді Н.Г.Пилипчук
М.О.Федоров