Ухвала суду № 31987998, 13.06.2013, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
13.06.2013
Номер справи
2-а-1059/09/1970
Номер документу
31987998
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"13" червня 2013 р. м. Київ К-23657/10

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого Степашка О.І.

Суддів Островича С.Е.

Федорова М.О.

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області

на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 31.05.2010

у справі № 2-а-1059/09/1970

за позовом Державного підприємства «Тернопільське лісове господарство»

до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області

про визнання нечинним акту

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Тернопільське лісове господарство» (далі по тексту - позивач, ДП «Тернопільське лісове господарство») звернулося до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області (далі по тексту - відповідач, Тернопільська ОДПІ) про визнання нечинним акту.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.08.2009 в задоволенні позову відмовлено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 31.05.2010 скасовано рішення суду першої інстанції та прийнято нове рішення, яким позовні вимоги задоволено.

В касаційній скарзі відповідач просить скасувати рішення суду апеляційної інстанцій та залишити в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судами встановлено, що видами діяльності позивача є лісівництво та лісозаготівля 02.01.1 а також надання послуг у лісовому господарстві 02.02.0.

Відмовляючи у задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що надання послуг у лісовому господарстві не входить в перелік видів діяльності на які поширюються норми ст. 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість», яка надає право на спеціальний режим оподаткування. Крім того, ДП «Тернопільське лісове господарство» протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів проводило реалізацію несільськогосподарських товарів питома вага яких перевищувала 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів.

Скасовуючи рішення суду першої інстанції та задовольняючи позовні вимоги суд апеляційної інстанції виходив з наступного, з чим погоджується суд касаційної інстанції.

Згідно ст. 8-1.1 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997, із змінами та доповненнями, резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства і відповідає критеріям встановленим у п. 8-1.6 цієї статті, може обрати спеціальний режим оподаткування.

У відповідності до п. 8-1.6 ст. 8-1 цього Закону, сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Відповідно до п. 8-1.7 сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України «Про Митний тариф України», якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів у інших осіб), а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.

Товари зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД група 06, код 0602 90 41 00 назва - дерева лісові, вирощуються, заготовляються безпосередньо платником податку основним видом діяльності якого за КВЕД є лісівництво або лісозаготівля (02.01.1).

Судом апеляційної інстанції вірно зазначено, що згідно постанови Кабінету Міністрів України № 23 від 21.01.2009 Про затвердження переліку видів діяльності на які поширюються норми статті 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість» названий вид діяльності (02.01.1) включений в затверджений постановою перелік; продукти обробки (переробки) таких товарів (групи 1-24) поставлений товар «деревина і вироби з деревини» є продуктом переробки товару групи 06 «дерева лісові».

В примітці до вищезгаданого Переліку вказано, що обробка чи переробка продукції, одержаної в результаті діяльності в сфері сільського господарства та обробка чи переробка такої одержаної в результаті діяльності в сфері сільського та лісового господарства, рибальства вважається діяльністю в сфері такого за умови, якщо така продукція вирощується (заготовляється) безпосередньо платником податку на додану вартість (крім придбання такої продукції в інших осіб).

З матеріалів справи вбачається, що 01.01.2009 ДП «Тернопільське лісове господарство» зареєстровано в Тернопільській ОДПІ як суб'єкт спеціального режиму оподаткування. Згідно акту № 1/1298/16-02/00993024 від 19.02.2009 ДП «Тернопільське лісове господарство» виключено з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування з анулюванням Спеціального свідоцтва.

Судом апеляційної інстанції зазначено, що цей акт не містить жодних обґрунтувань з приводу чого відповідач дійшов висновку, що ДП «Тернопільське лісове господарство» не відповідає критеріям, які встановлені в п. 8-1.6 та п. 8-1.7 статті 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість».

Порядок складання вищевказаного акту та його форма затверджені Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, яке в свою чергу затверджене наказом Державної податкової адміністрації України № 79 від 01.03.2000.

З цього Положення вбачається, що акт про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування повинен містити: посилання на документ або документи які підтверджують наявність підстав для виключення з реєстру, дані про сукупну вартість поставок всіх товарів, у тому числі несільськогосподарських товарів, дані про питому вагу вартості сільськогосподарських товарів та посилання на звітні податкові періоди, за які обраховується ця питома вага. Причини зняття з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування та реєстрації як платника податку на додану вартість на загальних підставах.

Колегія суддів погоджується із судом апеляційної інстанції, що при складанні даного акту не дотримано вищезазначені вимоги, а також він не містить посилань як на розрахунок питомої ваги вартості товарів вироблених позивачем так і на звітні податкові періоди, за які обраховувалась ця питома вага.

Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що судом апеляційної інстанції належним чином з'ясовані обставини справи та надано їм правильну юридичну оцінку. Порушень норм матеріального та процесуального права, які могли б призвести до зміни чи скасування рішення суду апеляційної інстанції не встановлено.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 222, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області залишити без задоволення.

Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 31.05.2010 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

Головуючий(підпис)О.І. Степашко Судді(підпис)С.Е. Острович (підпис)М.О. Федоров З оригіналом згідно Помічник судді О.Я. Меньшикова