Постанова № 31983004, 11.06.2013, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2013
Номер справи
810/2631/13-а
Номер документу
31983004
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 червня 2013 року 810/2631/13-а

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Терлецької О.О., при секретарі судового засідання: Горбач М.І.,

за участю представників сторін:

від позивача - Тімакіна Л.В.,

від відповідача - Мороз В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Логістика Україна»

до Яготинська міжрайонна державна податкова інспекція Київської області Державної податкової служби

про визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро Логістика України» (надалі - позивач) з позовною заявою до Яготинської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби (надалі - відповідач) про визнання протиправними дій щодо невизнання як податкової звітності декларації з податку на прибуток за І-й квартал 2013 року.

Ухвалами суду від 29.05.2013 було відкрито провадження, закінчено підготовче провадження у справі та призначено справу до судового слухання на 11.06.2013.

Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив задовольнити адміністративний позов.

Представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши обставини справи та заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, суд встановив наступне.

Як слідує з матеріалів справи, 23.02.2007 Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро Логістика України» зареєстроване Яготинською районною державною адміністрацією Київської області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 №491593.

Як платник податків Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро Логістика України» перебуває на обліку в Яготинській міжрайонній державній податковій інспекції Київської області з 23.02.2007 за №757.

Судом встановлено, що 30.04.2013 представником позивача, засобами електронного зв'язку в електронній формі, подано до Яготинської МДПІ в Київській області декларацію з податку на прибуток підприємства за І-й квартал 2013 року разом із додатками.

Відповідно до квитанцій податкового органу № 2, декларацію подану позивачем разом із додатками, 30.04.2013 в 17:47, за результатами обробки, прийнято реєстраційні номери звітів 9025393434, 9025393438, 9025393443.

Листом від 14.05.2013 № 16/10/15 відповідач повідомив позивача про те, що декларація з податку на прибуток подана позивачем - «не визнана як податкова звітність», так як відповідно до звіту про фінансові результати за 30.04.2013 ТОВ «Агро Логістика Україна» за І-й квартал 2013 року отримало прибуток - 1 679,00 грн.

Позивач не погоджуючись із відмовою відповідача у прийнятті декларації з податку на прибуток підприємства за І-й квартал 2013, звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, які складають предмет спору у даній справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У письмових запереченнях, відповідач зазначив, що заперечує проти задоволення позову, однак його заперечення не були підтверджені належними та достатніми доказами.

Нормативно-правовим актом, який регулює порядок подання декларації платниками податків, є Податковий кодекс України.

Статтею 16 Податкового кодексу України визначено обов'язки платників податків, у т.ч. пунктом 16.1.3. встановлено обов'язок подавати до контролюючих органів у порядку встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з пунктом 46.1 статі 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Митні декларації прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов'язань. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.

Згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до пункту 49.8 статті 49 Податкового кодексу України, прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Пунктом 48.3 статті 48 Податкового кодексу України, визначено обов'язкові реквізити, які повинні міститись в податковій декларації, а саме: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);

повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків.

Згідно з пунктом 48.4 статті 48 Податкового кодексу України У окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити відмітка про звітування за спеціальним режимом; код виду економічної діяльності (КВЕД); код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ; індивідуальний податковий номер та номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.

Відповідно до пункту 48.7 статті 48 Податкового кодексу України, податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених пунктом 46.4 статті 46 цього Кодексу.

Як слідує із наведеного, чинними нормами податкового законодавства чітко визначено, що під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, однак інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Під час судового розгляду справи, всупереч вимогам частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не довів правомірність вказаної відмови.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Логістика Україна» задовольнити повністю.

2.Визнати протиправними дії Яготинської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби щодо невизнання, як податкової звітності, декларації з податку на прибуток за І-й квартал 2013 року, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Агро Логістика Україна».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Терлецька О.О.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 14 червня 2013 р.