Постанова № 31933085, 18.06.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2013
Номер справи
812/5170/13-а
Номер документу
31933085
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

5.8.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 червня 2013 року Справа № 812/5170/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Ципко О.В.

при секретарі Гаркуші Ю.О.,

за участю:

прокурора Подгорної Г.В. (посвідчення №007816 від 06.10.2012)

представника позивача: Селезньової О.О. (довіреність від 06.02.2013)

представник відповідача: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора м. Красний Луч в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія" Укренерго" в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Донбаському регіоні" до Державного підприємство "Донбасантрацит" в особі Відокремленого підрозділу "Шахта "Княгинівська" про стягнення штрафу у розмірі 34 000,00 грн. ,-

ВСТАНОВИВ:

03 червня 2013 року Прокурор м. Красний Луч звернувся з позовом в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія" Укренерго" в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Донбаському регіоні" до Державного підприємство "Донбасантрацит" в особі Відокремленого підрозділу "Шахта "Княгинівська" про стягнення штрафу в сумі 34 000,00 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.

У відповідності з ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

23.04.2012 підприємству було видано припис №02/26-06-0079, яким зобов'язано останнього здійснити заходи щодо проведення та надання відповідних протоколів випробувань та вимірювань у кількості 7-ми пунктів.

06.02.2013 позивачем було проведену перевірку виконання вимог виданого припису, за результатами якої складено акт №02/26-06-0005.

У зв'язку з невиконанням вимог припису №02/26-06-0079 від 23.04.2012, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 34 000,00 грн.

Оскільки добровільно відповідач не сплатив суму штрафу, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму в судовому порядку.

Прокурор в судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомляв, заяв про відкладення розгляду справи не надавав, правом на надання письмових заперечень не скористався.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до наступного.

Центральним органом державної виконавчої влади, на який покладено здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу відповідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 року № 1573/99, є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, яке є правонаступником Міністерства палива та енергетики України. Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» підпорядковано Міністерству енергетики та вугільної промисловості України і засновано на державній власності.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області є одним зі структурних підрозділів відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія Укренерго».

Відповідно ст. 5 Закону України «Про електроенергетику», ст. 6 Закону України «Про теплопостачання» до принципів державної політики в енергетиці, у сфері теплопостачання належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, теплопостачання, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів, суб'єктів теплопостачання. Частина 1 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» визначає, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Інспекція) у порядку, визначеному законодавством України, частина 5 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» надає інспекції повноваження застосовувати в установленому порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

Так, у відповідності з ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 23.04.2012 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області видано припис №02/26-06-0079, яким зобов'язано останнього здійснити заходи щодо проведення та надання відповідних протоколів випробувань та вимірювань у кількості 7-ми пунктів (а.с.11).

У присутності представників відповідача 06.02.2013 було проведено перевірку виконання вимог виданого припису. Актом перевірки (протоколом) від 06.02.2013 №02/26-06-0002 встановлено невиконання 10-ти пунктів припису (а.с.9).

На підставі зазначеного Акту перевірки (протоколу), постановою від 12.02.2013 № 02/26-06-0005 на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 34 000,00 грн.(а.с.7).

Постанову про накладення штрафу відповідачем, згідно поштового повідомлення, отримано 15.02.2013 (зворотній бік аркуша справи 8).

Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, передбачено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Станом на момент подання позову штраф відповідачем не сплачений. Припис та постанова про накладення штрафу відповідачем до теперішнього часу не оскаржувались.

Частиною 6 ст.27 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 визначено, що суми штрафів повинні сплачуватися до Державного бюджету України.

Оскільки відповідачем припис та постанова про накладення штрафу не були оскаржені, штрафні санкції у добровільному порядку сплачено не було, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивача та стягнути з Державного підприємство "Донбасантрацит" в особі Відокремленого підрозділу "Шахта "Княгинівська" штраф у сумі 34 000,00 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м. Красний Луч в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія" Укренерго" в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Донбаському регіоні" до Державного підприємство "Донбасантрацит" в особі Відокремленого підрозділу "Шахта "Княгинівська" про стягнення штрафу у розмірі 34 000,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємство "Донбасантрацит" в особі Відокремленого підрозділу "Шахта "Княгинівська" (юридична адреса: 94506, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Косіора, 10, р/р 2600730120636 у відділенні ПІБ м. Красний Луч, МФО 304375, код 32446546) до Державного бюджету України (п/р №31115106700039 до УДКС у м. Красний Луч Луганської області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 804013, ідентифікаційний код 37983618) штраф у сумі 34 000,00 грн. (тридцять чотири тисячі гривень 00 копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови складено та підписано 19 червня 2013 року.

Суддя О.В. Ципко