Рішення № 31906740, 05.06.2013, Олександрівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
05.06.2013
Номер справи
0808/9301/2012
Номер документу
31906740
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

05.06.2013

Справа № 2/331/287/13

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05.06.2013 року ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. Запоріжжя

У складі : головуючого - судді ФЕДЧЕНКО І.М.

при секретарі МИРОНЕНКО О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою

Запорізького державного підприємства «Радіоприлад» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, 3-ті особи: Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз»; Районна адміністрація Запорізької міської ради по Жовтневому району; Концерн «Міські теплові мережі» про зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся в суд з позовом надалі його уточнив, та вказав, Відповідачі є співвласниками квартири АДРЕСА_1.

На підставі рішення виконавчого комітету Жовтневої районної ради від 16.08.1990р. №184, будинок АДРЕСА_1 зареєстровано за ЗДП «Радіоприлад».

03 жовтня 2011 року комісією у складі представника філіалу Концерну «Міські теплові мережі» Жовтневого району м.Запоріжжя Диркач Г.Н., представника ЖКО «Радіоприлад» Омельчака О.Б. та відповідача - ОСОБА_1, складено акт про те, що в квартирі АДРЕСА_1 проведено самовільне переобладнання внутрішньої системи опалення. Без технічної та дозвільної документації встановлено двох контурний газовий котел, замінено металевий стояк на пластиковий з звуженим внутрішнім діаметром, чим порушено вимоги Правил безпеки систем газопостачання.

У зв'язку з цим, 04.10.2011 р. Філіалом Концерну «МТМ» Жовтневого району було видано техприпис про відновлення системи опалення та проведення робіт з наладки гідравлічного режиму дому до 10.10.2011р.

07 жовтня 2011 року ПАТ «Запоріжгаз» повідомило про необхідність надання 10.10.2011р. доступу до квартири відповідача для відключення від газопостачання самовільно встановленого двох контурного газового котла.

10 жовтня 2011 року представниками ПАТ «Запоріжгаз», в присутності відповідача, двох контурний газовий котел було відключено та встановлено відповідні заглушки, про що свідчить акт ПАТ «Запоріжгаз» від 10.10.2011р.

27 грудня 2011 року представниками ПАТ «Запоріжгаз» в присутності представника позивача було встановлено, що відповідачами зірвані пломби, знято заглушку, а самовільно встановлений котел підключений до газопостачання. Відповідачі відмовилися повторно надати представникам ПАТ «Запоріжгаз» доступ до газового котла для його відключення, про що свідчить акт ПАТ «Запоріжгаз» від 27.12.2011р.

03 січня 2012 року позивачем для повторного відключення від газопостачання самовільно встановленого котла було скликано комісію у складі представника позивача, представника ПАТ «Запоріжгаз» та дільничного інспектора міліції, але відповідачі також відмовилися надати доступ до квартири, про що складено відповідний акт.

Відповідачами не надано доказів відповідності зробленого переобладнання вимогам закону. Тому просять суд зобов'язати відповідачів не чинити перешкоди робітникам Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» та ЖКВ ЗДП «Радіоприлад» по проведенню технічного огляду газового обладнання у квартирі АДРЕСА_1 та відключення самовільно встановленого в квартирі №3 двох контурного газового котла від газової мережі постачання, та зобов'язати відповідачів усунути втручання в систему опалення шляхом приведення системи внутрішнього опалення квартири АДРЕСА_1 до попереднього стану, а саме шляхом приєднання до системи централізованого опалення будинку №14в., та стягнути з відповідачів солідарно на користь Запорізького державного підприємства «Радіоприлад» судовий збір.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідачів, проти позову заперечує, суду надані заперечення, але погодився з тим, що відповідачі без дозволу встановили газовий котел від газової мережі постачання.

Представник 3-і особи Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представники 3-х осіб Районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району; та Концерну «Міські теплові мережі» в судове засідання не з'явились, повідомлялись належним чином, суду надана заява де Концерн «МТМ» підтримує позовні вимоги в повному обсязі, просять справу розглядати без їх участі.

Суд заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, надані суду докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено , що Відповідачі є співвласниками квартири АДРЕСА_1.

На підставі рішення виконавчого комітету Жовтневої районної ради від 16.08.1990р. №184, будинок АДРЕСА_1 зареєстровано за ЗДП «Радіоприлад».

03 жовтня 2011 року комісією у складі представника філіалу Концерну «Міські теплові мережі» Жовтневого району м. Запоріжжя Диркач Г.Н., представника ЖКО «Радіоприлад» Омельчака О.Б. та відповідача - ОСОБА_1, складено акт про те, що в квартирі АДРЕСА_1 проведено самовільне переобладнання внутрішньої системи опалення. Без технічної та дозвільної документації встановлено двох контурний газовий котел, замінено металевий стояк на пластиковий з звуженим внутрішнім діаметром, чим порушено вимоги Правил безпеки систем газопостачання.

У зв'язку з цим, 04.10.2011 р. Філіалом Концерну «МТМ» Жовтневого району було видано техприпис про відновлення системи опалення та проведення робіт з наладки гідравлічного режиму дому до 10.10.2011р.

07 жовтня 2011 року ПАТ «Запоріжгаз» повідомило про необхідність надання 10.10.2011р. доступу до квартири відповідача для відключення від газопостачання самовільно встановленого двох контурного газового котла.

10 жовтня 2011 року представниками ПАТ «Запоріжгаз», в присутності відповідача ОСОБА_6, двох контурний газовий котел було відключено та встановлено відповідні заглушки, про що свідчить акт ПАТ «Запоріжгаз» від 10.10.2011р.

Проте, 27 грудня 2011 року представниками ПАТ «Запоріжгаз» в присутності представника позивача було встановлено, що відповідачем зірвані пломби, знято заглушку, а самовільно встановлений котел підключений до газопостачання ,відмовлено повторно надати представникам ПАТ «Запоріжгаз» доступ до газового котла для його відключення, про що свідчить акт ПАТ «Запоріжгаз» від 27.12.2011р.

03 січня 2012 року позивачем для повторного відключення від газопостачання самовільно встановленого котла було скликано комісію у складі представника позивача, представника ПАТ «Запоріжгаз» та дільничного інспектора міліції, але відповідач ОСОБА_6 також відмовився надати доступ до квартири, про що складено відповідний акт.

Відповідачами не надано суду доказів відповідності зробленого переобладнання вимогам закону.

Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005 N 76, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.08.2005р. за N 927/11207, переобладнання - це улаштування в окремих квартирах багатоквартирних будинків індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів.

Переобладнання жилих приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів відповідно до законодавства. (п.1.4.1. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій )

Надання дозволу на переобладнання інженерних систем у житловому будинку, зокрема на переобладнання центральної системи опалення в багатоквартирних житлових будинках на індивідуальну, є компетенцією органів місцевого самоврядування.

Самовільне переобладнання відповідачем внутрішньої системи опалення будинку призводить до погіршення температурного режиму в квартирах інших власників квартир, а самовільна заміна газового обладнання створює загрозу виникнення аварійної ситуації в наслідок чого, газопостачальне підприємство повинно негайно припинити газопостачання споживачу.

Відповідно до п.1.4.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог протипожежної безпеки та засобів протипожежного захисту, не допускається.

Перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, що погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі, не допускається.

Відповідно до п.1.4.3. Правил безпеки системи газопостачання України, затверджених наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 01.10.1997 р. № 254, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 р. за № 318/2758, відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію об'єктів, указаних у п. 1.1.2 цих Правил, а також побутових газових приладів і апаратів, димових і вентиляційних каналів, ущільнень вводів підземних інженерних комунікацій в будинки і будівлі покладається на їх власників.

Відповідно до п. 30. Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених ПКМУ від 09.12.1999 р. N 2246 (у редакції постанови КМУ від 14.04.2004 р. N 476), газопостачальне підприємство має право припиняти постачання газу споживачеві у разі порушення строків оплати послуг з газопостачання та самовільного використання газу споживачем .

Недопущення відповідачами представників газопостачального підприємства до житлового приміщення для відключення газових приладів і пристроїв та усунення порушень в їх роботі є прямим порушенням вимог п. 29 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених ПКМУ від 09.12.1999 р. N 2246 (у редакції постанови КМУ від 14.04.2004 р. N 476)

Відповідно до п. 34 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених ПКМУ від 09.12.1999 р. N 2246 (у редакції постанови КМУ від 14.04.2004 р. N 476), відповідач несе відповідальність за самовільне підключення до системи газопостачання, за зривання пломб на газових приладах та пристроях, опломбованих газопостачальним підприємством.

Крім того, згідно ст. 15 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» підприємства, установи, організації та громадяни при розробленні і використанні нових технологій, проектуванні, розміщенні, будівництві, реконструкції та технічному переобладнанні підприємств, виробничих об'єктів і споруд будь - якого призначення, плануванні та забудові населених пунктів, курортів, проектуванні і будівництві каналізаційних, очисних, гідротехнічних споруд, інших об'єктів зобов'язані дотримувати вимог санітарного законодавства.

Згідно п.4.5.7. Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом Держнагляд охорони праці 01.10.2007 №254 та зареєстрованих в Мінюсті 15.05.1998 №318/2758, заміна газових приладів повинна бути здійснена спеціалізованим підприємством газового господарства з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін в технічну документацію.

Питання відключення від мереж централізованого опалення регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення , затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року N 630 , які з метою захисту прав усіх мешканців багатоквартирних будинків передбачають відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води не окремих квартир багатоквартирного будинку з ініціативи їх власників або наймачів, а відключення цілих багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів.

Згідно з п. 26 Правил (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року № 1268) відключення споживачів від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Відповідно до п. 25 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за № 1478/11758 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 6 листопада 2007 року № 169), установлено, що таке відключення відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади.

Таким чином, аналіз норм з точки зору їх дії в часі дає підстави для висновку про те, що на момент виникнення спірних правовідносин були чинними постанова Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" (у редакції, зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року № 1268) і наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 "Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання" (у редакції, зі змінами, внесеними наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 6 листопада 2007 року № 169, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2007 року за № 1320/14587).

Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України "Про затвердження порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання" № 4 від 22.11.2005 р. та наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України N 169 від 06.11.2007 р. "Про затвердження Змін до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 р." неодноразово були предметом судового розгляду саме з тих підстав, з яких їх оскаржив позивач у справі №2а-10785/12/2670 від 15.10.2012р., і судовими рішеннями в задоволенні позовних вимог відмовлено.

Зокрема, постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.06.2008 р. N 2/34, якою визнано незаконним наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 169 від 06.11.2007 р., скасована постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 06.09.2011 р., постановами Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.10.2008 р. N 8/271, від 05.06.2009 р. N 8/498, від 28.09.2010 р. N 2а-8505/10/2670 в задоволенні позовних вимог відмовлено; постанова Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №2а-10785/12/2670 від 15.10.2012р, судові рішення набули законної сили.

Більш того, постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року № 1268, якою було змінено підстави для надання дозволу на відключення від системи централізованого опалення та передбачено надання такого дозволу на будинок у цілому, а не на кожну квартиру окремо.

Отже, питання відключення мереж централізованого опалення та постачання гарячої води в багатоповерхових житлових будинках регулювалося Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, Порядком відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Мінбуду від 22.11.2005 р. № 4, а також СНиП 2.04.05-91 "Отопление, вентиляция и кондиционирование".

Згідно вказаних актів при проектуванні будинку закладається і засіб теплопостачання - централізоване теплопостачання, згідно з вимогами відповідних будівельних норм щодо питань влаштування системи опалення, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі при проектуванні гідравлічно ув'язані для забезпечення стабільної роботи системи опалення будинку.

До технічного обладнання в будинку відносяться інженерні комунікації та технічні пристрої, які забезпечують санітарно-гігієнічні умови та безпечну експлуатацію квартир (загальні будинкові мережі тепло-, водо-, газо-, електропостачання, бойлерні та елеваторні вузли,обладнання протипожежної безпеки, вентиляційні канали та канали для домовидалення, ліфти, центральні розподільчі щити електропостачання, а також елементи благоустрою прибудинкової території).

Система опалення відноситься до сантехнічного обладнання, власник квартири не має права самовільно змінювати систему опалення та здійснювати відключення від мереж централізованого опалення. Опалення є системою, яка гідравлічно та теплотехнічно об'єднує всі квартири.

Відключення окремих квартир по стояку призводить до розбалансування гідравлічного режиму роботи внутрішньо- будинкової системи опалення, перерозподілу теплоносія, що є причиною зменшення подачі теплоносія на інші стояки. Тобто, якщо сам будинок містить 100 % теплоти, то на кожну квартиру йде певна кількість теплоти, певний відсоток. У разі ж відключення однієї квартири від цілісної взаємодіючої системи, інші мешканці квартир будуть отримувати вже не 100 % тепла від будинку. Основна кількість теплоти йде саме від цілого будинку, від його невід'ємних частин - квартир, завдяки цьому йде зворотна віддача на всі квартири будинку.

При будівництві самого будинку, для системи централізованого опалення використовуються певні види труб, фізичні характеристики яких наведені у згаданих СНиП 2.04.05-91. Так, труби повинні витримувати випробування на стійкість при постійному внутрішньому тиску при умовах, що містяться у таблиці 2 Додатка 25 СНиП 2.04.05-91. Будь-які зміни тиску можуть призвести до не передбачуваних наслідків.

При прийнятті Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання та змін до нього згідно оскаржуваних наказів взято до уваги саме необхідність дотримання прав та інтересів всіх власників квартир у багатоквартиному будинку, як користувачів спільної централізованої мережі опалення та постачання гарячої води, оскільки централізована система опалення та постачання гарячої води не може бути відключена в одній з квартир багатоквартирного будинку без наслідків для належного ї функціонування в інших.

У відповідності до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

Ч. 2 ст. 383 Цивільного кодексу України передбачено, що власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Таким чином, здійснення власником квартири своїх прав обмежується правами власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та санітарно-технічними вимогам і правилам експлуатації будинку. Водночас, в тому числі, і втручання в систему опалення шляхом зміни гідравлічного опору (від'єднання від системи централізованого опалення) вочевидь порушує права інших мешканців будинку на отримання належної якості послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

П.25 Правил №630 встановлено, що самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Отже, законодавством передбачено випадки обмеження права власності власника квартири у багатоквартирному будинку, і тому ЗДП «Радіоприлад» поданий позов саме з врахуванням вказаного обмеження.

В порушення вимог п.25 Правил №630, маючи намір відключити квартиру від мережі централізованого опалення, відповідачі не зверталися із заявою про надання дозволу на відключення вказаної квартири від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.

В порушення вимог п.26 Правил №630 відповідачі не надали доказів того, що технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Відповідачі, в порушення вимог ст.41 Конституції України, ч. 2 ст. 383 Цивільного кодексу України, не надали суду доказів того, що втручання в систему опалення шляхом зміни гідравлічного опору (від'єднання від системи централізованого опалення) не порушує права інших мешканців будинку на отримання належної якості послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Також відповідачами не виконані та порушені вимоги пп. 2.1, 2.2, 2.2.1, 2.2.2,2.2.3.,2.3.1.,2.4.,2.4.1,2.4.2..2.5., 2.6, 2.6 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за № 1478/11758 з урахування змін, внесених наказом від 6 листопада 2007 року № 169.

Таким чином, до спірних правовідносин також застосовуються ч. 1 ст. 5 Цивільного кодексу України; пп. 24, 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року N 630; пп. 2.1, 2.2, 2.2.1, 2.2.2,2.2.3.,2.3.1.,2.4.,2.4.1,2.4.2..2.5., 2.6, 2.6 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за № 1478/11758 з урахування змін, внесених наказом від 6 листопада 2007 року № 169, постанова Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року № 1268.

Відповідно до п. 1.4.6. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, власник, наймач (орендар) жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення, що припустив самовільне переобладнання або перепланування, що призводить до порушення конструктивних елементів або засобів протипожежного захисту, зобов'язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.

Керуючись ст.. ст.. 10,11,212,214-215, ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Зобов'язати ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_3 не чинити перешкоди робітникам Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» та ЖКВ ЗДП «Радіоприлад» по проведенню технічного огляду газового обладнання у квартирі АДРЕСА_1 та відключення самовільно встановленого в квартирі № 3 двох контурного газового котла від газової мережі постачання.

Зобов'язати ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_3 усунути втручання в систему опалення шляхом приведення системи внутрішнього опалення квартири АДРЕСА_1 до попереднього стану, а саме шляхом приєднання до системи централізованого опалення будинку № 14 в.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_3 на користь Запорізького державного підприємства «Радіоприлад», код ЄДРПОУ 14313317 судовий збір в розмірі 107 грн.30 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Суддя: Федченко І.М.