КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 2-а-603/2008
У Х В А Л А
22 квітня 2013 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали заяви Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради про стягнення заборгованості по невиплаченій допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2010 року скасовано постанову Деснянського районного суду м. Чернігова від 11 грудня 2008 року, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково: визнано протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради та зобов'язано останнього призначити позивачу допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, який дорівнює прожитковому мінімуму для дітей віком до 6 років за період з 21 жовтня 2007 року по 31 грудня 2007 року.
20 лютого 2013 року відповідач подав заяву про перегляд вказаної постанови апеляційного суду за нововиявленими обставинами.
Листом від 22 лютого 2013 року зазначену адміністративну справу витребувано у Деснянського районного суду м. Чернігова. 19 квітня 2013 року справа надійшла на адресу Київського апеляційного адміністративного суду.
Перевіривши заяву, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 248 КАС України.
Так, положеннями ч. 4 ст. 248 КАС України передбачено, що до заяви про перегляд судового рішення додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VІ, який набрав чинності з 01.11.2011 року.
Згідно пункту 20 частини 1 статті 5 органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством. Проте, приписи зазначеної норми не поширюються на подання заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами у справах, в яких орган праці та соціального захисту населення виступає в процесуальному статусі відповідача.
Відповідно до положень п. п. 4 п. 2 ст. 4 названого Закону судовий збір за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Як убачається, вимогами адміністративного позову по даній справі є визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, а відтак позов має немайновий характер.
За подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, згідно статті 2 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Положеннями ч. 1 названої правової норми закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як убачається з вхідного штампу суду, заява подана 20 лютого 2013 року. Станом на 01 січня 2013 року положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 06 грудня 2012 року № 5515-ІV встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1147,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання заяви про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2010 року становить 17,20 грн.
Як убачається із заяви відповідача, серед додатків у ній відсутній документ, який підтверджує сплату судового збору.
Окрім того, на порушення вимог п. п. 4 та 5 ч.2 ст.248 КАС України, у заяві не зазначено, які конкретно обставини заявнику не були і не могли бути відомі на час розгляду справи, а також чому ці обставини є істотними і могли вплинути на судове рішення. Заявник також не навів доказів на підтвердження наявності нововиявлених обставин.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 250 КАС України до заяви про перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких така заява залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 248, 250 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Заяву Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2010 року - залишити без руху.
Зобов'язати заявника у строк до 13 травня 2013 року усунути недоліки, шляхом уточнення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в частині обґрунтування викладених в ній вимог та надання суду документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк заяву буде повернуто заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.