Постанова № 31840231, 19.03.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2013
Номер справи
804/2960/13-а
Номер документу
31840231
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2013 р. Справа № 804/2960/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Барановського Р.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі: Дніпропетровського територіального управління Національної комісї з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Новомосковський ремонтно-механічний завод" про стягнення штрафних санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Новомосковський міжрайонний прокурор Дніпропетровської області звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі: Дніпропетровського територіального управління Національної комісї з цінних паперів та фондового ринку із адміністративним позов до Публічного акціонерного товариства "Новомосковський ремонтно-механічний завод" щодо стягнення штрафної санкції в сумі 1020, 00 грн.

Позовні вимоги мотивовані наявністю непогашеної заборгованості відповідача.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до ст.121 Конституції України обов'язком прокуратури України є представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.36-1 Закону України „Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів держави полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій спрямованих на захист у суді інтересів держави, у випадках визначених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави. Обираючи форму представництва, передбачену частиною п'ятою цієї статті, прокурор визначає, в чому полягає порушення або загроза порушення інтересів держави чи громадянина, обґрунтовує необхідність їх захисту.

Надходження від штрафів та фінансових санкцій належить до доходів загального фонду Державного бюджету України і сплачується тільки до Державного бюджету України.

Несплата фінансових санкцій до Державного бюджету України перешкоджає виконанню дохідної частини державного бюджету, завдає шкоди інтересам держави у вигляді неможливості здійснювати, встановлені законом про Державний бюджет України, видатки на реалізацію державних програм і це, відповідно до ст. 121 Конституції України, зобов'язує органи прокуратури представляти інтереси держави в суді.

Статею 5 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ст.6 цього Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України і здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Приймаючи рішення про застосування фінансової санкції - штрафу до суб'єкта господарювання Дніпропетровське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку діє як суб'єкт владних повноважень.

Розгляд справи відноситься до компетенції адміністративних судів, оскільки згідно п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках встановлених Конституцією та законами України.

Згідно ч.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Матеріалами справи підтверджено, що Дніпропетровським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 14 серпня 2012 року було винесено Постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 3254/02/01-НК. У зазначеному документі встановлено порушення законодавства України про цінні папери та фондовий ринок у вигляді неподання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Публічним акціонерним товариством "Новомосковський ремонтно-механічний завод" регулярної річної інформації за 2011 рік у встановлені законодавством строки.

23 серпня 2012 року Дніпропетровським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було розглянуто зазначене правопорушення, що підтверджується Постановю від 23.08.2012 р. № 3559/02/01-НК.

Таким чином, Дніпропетровське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку склало Акт №487-ДН-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів від 23 серпня 2012 року, відповідно до якого Публічним акціонерним товариством «Новомосковський ремонтно-механічний завод» не розкрито регулярну річну інформацію за 2011 рік, а саме: вказана інформація не подана до Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Що згідно із вимог ч. 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» є порушенням. Оскільки до зазначеного закону: «Регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді), п.1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦГІФР від 19.12.2006р. №1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. за №97/13364, відповідно до якого: Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

У матеріалах справи відсутні докази надання Публічним акціонерним товариством "Новомосковський ремонтно-механічний завод" до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної річної інформації за 2011 рік.

Так, Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженим рішенням Державної комісія з цінних паперів та фондового ринку N 1591, 19.12.2006 р., що зареєстроване у Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 р. за №97/13364 (далі-Положення) передбачається у п. 1 глави 1 розділу V , що емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.

Згідно із VII розділом Положення, державний контроль за розкриттям Інформації емітентами цінних паперів відповідно до вимог законодавства, в тому числі нормативно - правових актів Комісії, здійснює Комісія.

Відповідно до п.2 VII розділу Положення - за неопублікування, опублікування не в повному обсязі Інформації та/або опублікування недостовірної Інформації, нерозміщення, розміщення не в повному обсязі Інформації та/або розміщення недостовірної Інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, неподання, подання не в повному обсязі Інформації та/або подання недостовірної Інформації до Комісії, передбаченої цим Положенням, юридична особа несе відповідальність відповідно до закону.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" N 448/96-ВР від 30.10.1996р., Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З огляду на викладене, адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Новомосковський ремонтно-механічний завод" (код ЄДРПОУ 01033303) на користь державного бюджету України (в рахунок територіального управління Державного казначейства за місцезнаходженням платника на балансовий рахунок 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ 106) штрафну санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1020 (тисяча двадцять) грн.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова можу бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Р.А. Барановський