копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2013 р. Справа № 804/790/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби до Печерської районної у м. Києві державної адміністрації; Товариство з обмеженою відповідальністю "Пріма-капітал" за участю третьої особи: Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради про скасування державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Печерської районної у м. Києві державної адміністрації; Товариство з обмеженою відповідальністю "Пріма-капітал" за участю третьої особи: Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради щодо скасування запису до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 1 070 105 0015 027121 від 14.08.2012р. "Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи" (зміна місцезнаходження юридичної особи).
Вимоги Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби обгрунтовані внесенням державним реєстратором Печерської районної у м. Києві державної адміністрації до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України недостовірної інформації щодо податкової адреси платника податку, завідомо і з порушенням норм діючого законодавства.
Печерська районна у м. Києві державна адміністрація просить відмовити у задоволенні позову, аргументуючи свою позицію тим, що діяла виключно в межах норм законодавства, а доказів протиправності дій державного реєстратора позивачем не надно. Крім того, відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть замовники (учасники) юридичної особи, а не державний реєстратор.
Виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради заперечує проти позову, мотивуючи свою точку зору правомірністю дій державного реєстратора Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради, також зазначивши, що відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Пріма-Капітал" внесено судове рішення про визнання юридичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
Юридична особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "Пріма-Капітал" (і.к. 34979918) зареєстрована та включена до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України 22.03.2007р. Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією (№ реєстраційної дії 1 070 102 0000 027121) за адресою: 01133, м. Київ, Печерський район, вул. Кутузова, 13.
14.08.2012р. ТОВ "Пріма-Капітал" здійснило переєстрацію податкової адреси на: 49081, Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, Амур-Нижньодніпровський район, пр. Воронцова, 73, офіс 506 (запис №16 Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України , № 1 070 105 0015 027121).
У зв'язку зі зміною місцезнаходження ТОВ "Пріма-Капітал" взято на облік у Державній податковій інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби.
В ході перевірки податкової адреси позивачем встановлено та підтверджується довідкою відділу податкової міліції № 1011/07-3004 від 16.10.2012р., що ТОВ "Пріма-Капітал" за вказаною в ЄДРПОУ адресі не знаходиться. 16.10.2012р.податковим органом було направлено до управління з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Повідомлення № 384 про відсутність платника податків ТОВ "Пріма-Капітал" за місцезнаходженням.
26.10.2012р. до ЄДРПОУ було внесено запис № 1 224 143 0016 055324 щодо відсутності юридичної особи за місцезнаходженням.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно пп.20.1.12 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи, про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Пунктом.67.2 ст.67 Податкового кодексу України встановлено право органів державної податкової служби в установленому порядку звертатися до суду про винесення судового рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 р. № 755-ІV (далі - Закон № 755).
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону №755, відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України
Згідно із ст. 29 Закону №755 -для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;
примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;
оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів;
два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;
документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, якщо інше не встановлено цим Законом.
Державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - шостою цієї статті (ч. 7 ст. 29 Закону №755).
Відповідно до частини 4 статті 19 Закону № 755- державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені частинами 1 - 3 ст.19 цього Закону.
До компетенції державного реєстратора при внесенні змін до відомостей про юридичну особу, зокрема стосовно її місцезнаходження, не входить перевірка наявності або відсутності керівних органів за вказаним місцезнаходженням, навіть як і законних підстав знаходження за вказаною адресою (договору оренди приміщення, тощо).
З огляду на те, що державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи здійснюється виключно за наявності всіх необхідних документів, а також враховуючи те, що державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, в тому числі якщо документи подані не у повному обсязі (п. 11 ст. 29 Закону №755), тому державний реєстратор Печерської районної у м. Києві державної адміністрації діяв в межах повноважень, визначених законодавством.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону №755, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Таким чином, відсутність юридичної особи за вказаним у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України місцезнаходженням є виключної підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.
Крім того, слід також зазначити, що відповідно до відомостей Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради та витягу з ЄДРПОУ, Товариство з обмеженою відповідальністю "Пріма-Капітал" станом на 09.01.2013 року перебуває в стані припинення підприємницької діяльності за судовим рішенням Господарського суду Дніпропетровської області по справі № 25/5005/10788/2012 від 25.12.2012р. про визнання юридичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повінстю.
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.А. Барановський