копія
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2013 р. Справа № 2а-6207/10/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бондар М.В.,
при секретарі Лукашовій А.В.,
за участю:
представника позивача Лебідя О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовною заявою Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Міського комунального підприємства "Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області, яке в судовому засіданні було замінено правонаступником - Державною фінансовою інспекцією в Дніпропетровській області (далі - ДФІ в Дніпропетровській області, позивач) звернулось до адміністративного суду з позовною заявою до Міського комунального підприємства "Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" (далі - відповідач), в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить виконати п. 1 вимоги від 28.10.2009 року № 180-15/816, а саме: відшкодувати надлишково отриману субвенцію з державного бюджету в розмірі 141222,10 грн. шляхом повернення зазначених коштів до державного бюджету на р/р № 31110090700031 в УДКУ в м. Орджонікідзе за кодом державного бюджету 21080500 або шляхом зменшення обсягу заборгованості з різниці в тарифах на послуги водовідведення, надані населенню за 2008 рік та І квартал 2009 року в розрахунку, виконаному у відповідності з "Порядком перерахування у 2009 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання і водовідведення, що вироблялись, транспортувалися і постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, затвердженим органами державної влади чи органами місцевими самоврядування", затвердженим постановою КМУ від 05.03.2009 року № 193, послідуючим узгодженням зміненого розрахунку рішенням робочої групи виконавчого комітету Орджонікідзевської міської ради та внесенням змін до договорів, укладених для організації взаєморозрахунків з погашення податкової заборгованості.
В обґрунтування позову зазначено, що КРВ в м. Орджонікідзе проведено ревізію фінансово-господарської діяльності відповідача за період з 01.06.2008 року по 01.08.2009 року. В ході ревізії встановлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства, у зв'язку з чим на адресу відповідача направлено вимогу від 28.10.2009 року № 180/15/816 про вжиття заходів щодо усунення порушень, які відповідачем не були виконані.
Представник позивача в судовому засіданні уточнені позові вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується факсограмою від 26.04.2013 року. Згідно до ч. 8 ст. 35 КАС України відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи. На підставі ч. 4 ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Дослідивши письмові докази по справі, оцінивши їх в сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що КРВ в м. Орджонікідзе проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності відповідача за період з 01.06.2008 року по 01.08.2009 року. За результатами проведеної ревізії складено акт від 01.10.2009 року №180-24/33.
Згідно з п.2 ст.8 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 2939-XII від 26.01.1993 р. (далі - Закон № 2939-XII), в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі зобов'язанні проводити у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
28.10.2009 року КРВ в м. Орджонікідзе сформовано вимогу про усунення виявлених порушень №180-15/816.
Правомірність оскаржуваного п. 1 вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень №180-15/816 була предметом розгляду у справі № 2а-10163/10/0470.
20.08.2010 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі № 2а-10163/10/0470 позов Міського комунального підприємства "Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, залишено без розгляду.
13.12.2010 року ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у справі № 2а-10163/10/0470 скасовано ухвалу від 20.08.2010 року та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
14.06.2011 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду позов Міського комунального підприємства "Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, з присвоєним номером 2а/0470/5167/11, повернуто позивачу. Ухвала набрала законної сили 05.07.2011 року.
Згідно ч. 5 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
На підставі ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, на час розгляду цієї справи є така, що набрала законної сили, ухвала Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.06.2011 року по справі №2а/0470/5167/11, якою повернуто позов Міського комунального підприємства "Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
З огляду на викладене, п. 1 вимоги №180-15/816 від 28.10.2009 року є чинним на час розгляду справи судом.
Відповідно до п.7 ст. 10 Закону 2939-XII, в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Згідно з п. 10 ст. 10 Закону 2939-XII, в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, контрольно-ревізійні органи мають право також звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Статтею 15 Закону 2939-XII, в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, встановлено, що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
На час розгляду справи судом відсутні докази щодо виконання відповідачем п. 1 вимоги КРВ в м. Орджонікідзе № 180-15/816 від 28.10.2009 року.
Вирішуючи спір, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Зобов'язати Міське комунальне підприємство "Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" виконати п. 1 вимоги Контрольно-ревізійного відділу в м. Орджонікідзе Дніпропетровської області від 28.10.2009 року № 180-15/816, а саме: відшкодувати надлишково отриману субвенцію з державного бюджету в розмірі 141222,10 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Постанова в повному обсязі виготовлена 13 травня 2013 року.
Суддя М.В. Бондар