Ухвала суду № 31818468, 06.06.2013, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2013
Номер справи
2а-0770/1202/12
Номер документу
31818468
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2013 року Справа № 178403/12

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Затолочного В.С.

суддів: Ніколіна В.В., Мікули О.І.,

при секретарі Билень Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 17.09.2012 року у справі за позовом Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправними дій, -

В С Т А Н О В И В:

25.04.2012 року Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» (далі - Позивач, Підприємство) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції (далі - Відповідач, Ужгородська МДПІ) про визнання протиправними дій.

Позов обґрунтований тим, що 17.04.2012 року Відповідачем проведено камеральну перевірку дотримання строків оплати узгодженого податкового зобов'язання по збору за спеціальне використання води та плати за користування надрами. За результатами перевірки був складений акт від 17.04.2012 року, відповідно до якого встановлені порушення Податкового кодексу України (далі - ПКУ), які виявилися у простроченні сплати узгоджених сум податкового зобов'язання. На думку Підприємства, такі дії Ужгородської МДПІ суперечать чинному законодавству, тому що податковий орган використовував дані, не зазначені у податкових деклараціях платника податків. Крім того, як вважає Позивач, предметом камеральної перевірки не може бути дотримання строків оплати збору за спеціальне використання води та за користування надрами. Фактично провівши документальну, а не камеральну перевірку, Ужгородська МДПІ порушила порядок її проведення, оскільки Відповідач не вручив чи не надіслав належним чином Позивачу наказ про проведення такої перевірки, вона проведена без відповідних для цього підстав, не включена до плану-графіку проведення документальних перевірок, наказ про її проведення не видавався. Підприємство просить визнати протиправними дії Відповідача по проведенню камеральної перевірки, результати якої оформлені Актом від 17.04.2012 року.

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 17.09.2012 року у задоволенні позову відмовлено.

Постанова суду першої інстанції мотивована тим, що у Відповідача були законні підстави для проведення камеральної перевірки, зокрема з питань дотримання Підприємством встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по збору за спеціальне використання води та за користування надрами.

Не погодившись із постановою окружного суду, Підприємство оскаржило її в апеляційному порядку, зазначивши у скарзі, що суд першої інстанції безпідставно послався на положення ПКУ, які начебто дозволяють проводити камеральні перевірки несвоєчасності сплати визначеного платником податку грошового зобов'язання. Насправді ж такої норми ПКУ не містить. Суд не дав оцінки доводам Позивача щодо того, що проведена камеральна перевірка фактично була документальною і підстави для її проведення у Ужгородської МДПІ були відсутні. Апелянт просить скасувати постанову від 17.09.2012 року та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позов.

Відповідач надав суду заперечення на апеляційну скаргу, в якій зазначив, що суд виніс обґрунтоване та законне рішення, а тому просить залишити скаргу без задоволення.

В судовому засіданні представник апелянта наполягав на задоволенні апеляційної скарги.

Представник Відповідача проти задоволення апеляційної скарги заперечував.

Вислухавши суддю-доповідача, представників сторін, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено і знайшло підтвердження в ході апеляційного перегляду справи, що відповідно до Витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Ужгорода» зареєстроване виконавчим комітетом Ужгородської міської ради за адресою: 88000 Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Митна, буд.1, іден. код 03344326.

Згідно Довідки з ЄРДПОУ № 136687 Підприємство внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, є комунальним підприємством, видом діяльності за КВЕД є збирання, очищення та розподілення води.

Працівниками Ужгородської МДПІ 17.04.2012 р. проведена камеральна перевірка з питань дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по збору за спеціальне використання води по ДКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства». В ході перевірки встановлено порушення п. 57.1 ст. 57 ПКУ від 02.12.2010 року №2755-УІ, а саме, що Позивачем сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання по збору за спеціальне використання води 4355,89 грн. із запізненням на 39 календарних днів та сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання по платі за користування надрами 90170,22 грн. із запізненням на 26, 29 та 40 календарних днів.

За результатами перевірки складено акт від 17.04.2012 р. № 150/15-01/03344326 про результати камеральної перевірки щодо дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по збору за спеціальне використання води, плати за користування надрами для видобування корисних копалин по ДКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства».

Вірно встановивши обставини справи, суд першої інстанції правильно застосував до правовідносин між сторонами відповідні їм норми матеріального права.

Відповідно до пп. 75.1.1 ст. 75 ПКУ камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Стаття 76 ПКУ визначає порядок проведення камеральної перевірки, яка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова. Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог ст. 86 ПКУ.

Відповідно до п. 86.2 ст. 86 ПКУ за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Згідно п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Підсумовуючи викладене, а також системно тлумачачи положення законодавства, зокрема

- «Примірний порядок проведення камеральних перевірок», затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України від 07.06.2011 N 333;

- Лист Державної податкової адміністрації України від 27.04.2011 р. N 11920/7/15-0217 «Щодо оформлення акта проведення камеральних перевірок з податку на прибуток підприємств»;

- Лист Державної податкової адміністрації України від 21.06.2011 р. N 17197/7/15-0617 «Щодо оформлення Акта про результати камеральної перевірки податкової декларації (розрахунку) щодо окремих загальнодержавних та місцевих податків і зборів»,

колегія судів апеляційного суду дійшла висновку, що предметом камеральної перевірки є питання дотримання термінів подання звітності, правильність визначення об'єкта оподаткування та нарахованого грошового зобов'язання, а також своєчасність сплати визначеного платником податку грошового зобов'язання.

На підтвердження такої позиції вказують також відсутність інших передбачених законом механізмів контролю за своєчасністю сплати грошового зобов'язання, усталена судова та податкова практика.

Із урахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції вважає, що постанова суду першої інстанції є законною, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують, при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було, тому підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст.ст. 160 ч. 3, 195, 196, 198, 202, 205, 206, 254 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» залишити без задоволення.

Постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 17.09.2012 року у справі № 2а-1202/12/0770 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя В.С. Затолочний

Судді В.В. Ніколін

О.І. Мікула

Повний текст виготовлено 07.06.2013 року