Постанова № 31798903, 10.06.2013, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
10.06.2013
Номер справи
827/1206/13-а
Номер документу
31798903
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 червня 2013 рокуСправа №827/1206/13-а

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Гавури О.В.;

при секретарі - Плаксіній О.С.,

за участю: представника позивача - Таточенко Інни Віталіївни, довіреність № 10/9/10-025 від 13.03.13, Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя Державної податкової служби;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя Державної податкової служби до Публічного акціонерного товариства "Кримгідроспецбуд" в особі Севастопольського Будівельно-Монтажного Управління № 624 ПАТ "Кримгідроспецбуд" про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства"Кримгідроспецбуд" в особі Севастопольського Будівельно-Монтажного Управління № 624 ПАТ "Кримгідроспецбуд" про стягнення заборгованості перед бюджетом з земельного податку в розмірі 66261, 45 грн.

Ухвалою суду від 29.04.2013 відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою суду від 29.04.2013 закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.

Представник позивача в судовому засіданні на позовних вимогах наполягала.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються та витребувані документи не надав, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку за адресою, зазначеною у позові та у свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.

Визнаючи наявні матеріали справи достатніми для вирішення спору, суд в силу ст. 128 КАС України вирішив розглянути справу у відсутність відповідача.

Суд, заслухавши представника позивача, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст. 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах міста підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.

Відповідно до п. п. 1, 2 ст.10 цього Закону одним із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильністю обчислення та своєчасність надходження податків.

Відповідно до п. 11 ст. 10 закону України "Про держану податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках -коштів, одержаних без встановлених законом підставі, а також стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно зі ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку зі здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Таким чином, Державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя є суб'єктом владних повноважень, що може бути позивачем у адміністративній справі, та має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій.

Судом встановлено, що Публічне акціонерне товариство «Кримгідроспецбуд» (далі-ПАТ «Кримгідроспецбуд») було зареєстровано рішенням державного виконавчого комітету від 17.07.1995 р. №1255. Рішенням від 18.03.1997 р. № ФЛ-13/9249 Севастопольської міської державної адміністрації 01.04.1997 р. внесено запис до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України про включення Севастопольського Будівельно-Монтажного управління №624 ВАТ «Кримгідроспецбуд» як підрозділ ПАТ «Кримгідроспецбуд». Відповідач перебуває на податковому обліку в ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя ДПС з 21.09.1990 р. під №5836.

Відповідно до п.п.16.1.4 ст.16 Кодексу платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

ПАТ «Кримгідроспецбуд» є платником земельного податку на підставі державного акту на право постійного користування землею для обслуговування будівель і споруд виробничої бази Севастопольського будівельно- монтажного управління №624 по вул. Камишове шоссе 12, виданого відповідно до рішення виконавчого комітету Севастопольської міської Ради народних депутатів від 21.11.1989 р. №19/1194.

Згідно ч.1 ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Згідно пп. 269.1.2 ст. 269 Податкового кодексу України платниками податку за землю є землекористувачі.

Відповідно до п.п. 270.1.1 ст. 270 Податкового кодексу України об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Згідно із ч.1 ст. 96 Земельного кодексу України, землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Згідно із п.287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Як вбачається з матеріалів справи, 21.01.2011 р. відповідач надав до ДПІ у Гагарінському районі М.Севастополя ДПС декларацію №617 з плати за землю на 2011 р., відповідно до якої сума податку на 2011 рік склала 103 983,86 грн., тобто щомісячне нарахування склало у січні 8665,34 грн., з лютого 2011 року по грудень 2011 року по 8665,32 грн.

Крім того, 24.03.2011 р. відповідачем було надано уточнюючу податкову декларацію № 215941 з плати за землю на 2011 р., відповідно до якої Відповідач зменшив собі грошове зобов'язання з податку на землю та нарахував собі податок на землю на 2011 р. у розмірі 73278,85 грн., тобто щомісячне нарахування склало: у січні - 7537,87 грн., у лютому - 5976,48 грн., з березня по грудень по 5976,45 грн.

Відповідно до облікової картки платника податків, у відповідача малась переплата у сумі 411,21 грн.

Після проведення нарахувань за грудень 2011 р. у сумі 5976,45 грн. по граничному терміну сплати 30.01.2012 утворився податковий борг у сумі 5565,24 грн. (5976,45 грн.- 411,21 грн.)

Також, 20.02.2012 відповідач надав до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя податкову декларацію № 2101 з плати за землю на 2012 рік, згідно якої річна сума земельного податку на 2012 рік склала 151312,42 грн., тобто щомісячне нарахування склало за січень-листопад 2012 року по 12609,37 грн., грудень 2012 року - 12609,35 грн.

27.03.2012 року ДПІ у Гагарінському районі М.Севастополя ДПС було проведено документальну невиїзну перевірку ПАТ «Кримгідроспецбуд» з питання своєчасності погашення погодженого податкового зобов'язання по земельному податку за грудень 2011 року, січень 2012 року та встановлено порушення граничного терміну погашення погодженого податкового зобов'язання по земельному податку.

На підставі акту перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення №0000561530 від 05.04.2012 р. про застосування до відповідача штрафної санкції на підставі п.1 ст.126 Податкового кодексу України у розмірі 556,52 грн. та 671,56 грн. Податкове повідомлення-рішення було вручено відповідачу 05.04.2012 р.

Крім того, 26.12.2012 року ДПІ у Гагарінському районі М.Севастополя ДПС було проведено документальну невиїзну перевірку ПАТ «Кримгідроспецбуд» з питання своєчасності погашення погодженого податкового зобов'язання по земельному податку за лютий - червень 2012 р.

Перевіркою було встановлено порушення граничних термінів сплати погодженого податкового зобов'язання по земельному податку за лютий-червень 2012 р. та винесене податкове повідомлення-рішення №0000040154 від 04.01.2013 р. про нарахування Відповідачу штрафної санкції у розмірі 12363, 05 грн. за несвоєчасну сплату погодженого податкового зобов'язання з плати за землю.

В зв'язку з несвоєчасною сплатою грошового зобов'язання з земельного податку ПАТ «Кримгідроспецбуд» була нарахована пеня у розмірі 1294,67 грн.

Відповідно до облікової картки платника податків станом на кінець 2012 року з урахуванням штрафних санкцій було нараховане грошове зобов'язання на суму 145907,60 грн., а сплачено було ПАТ «Кримгідроспецбуд» - 85681,86 грн.. Таким чином сума недоїмки з урахуванням переплати у розмірі 411,21 грн., яка була на початок 2012 р. склала 61109,2 грн. (145907,6-85681,86-411,21+1294,67).

Крім того, відповідно до облікової картки платника податків у 2013 році нарахована сума грошового зобов'язання з земельного податку склала 24972,4 грн. (12609,35 грн.+12363,05 грн.), а сплачено було ПАТ «Кримгідроспецбуд» у 2013 році - 20500 грн. У зв'язку з несвоєчасною сплатою грошового зобов'язання з земельного податку, відповідачу була нарахована пеня у розмірі 679,85 грн. Загалом сума пені з урахуванням пені 2012 р. склало 1715,21 грн.

Таким чином станом на 23.04.13 р. сума заборгованості по грошовому зобов'язанню з земельного податку склала 66 261,45 грн. (61109,2+24972,4-20500+679,85).

Загальна сума заборгованості з земельного податку склала 66 261,45 грн., з яких 52183,19 грн. - заборгованість по податковим зобов'язанням, 12 363,05 грн. - заборгованість по штрафним санкціям, 1715,21 грн.- нарахована пеня.

Згідно п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно п.п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Згідно з пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

У зв'язку з несплатою відповідачем вищевказаної суми узгоджених податкових зобов'язань з земельного податку, ДПІ Гагарінському району м. Севастополя ДПС була сформована податкова вимога № 171 від 05 липня 2012, яка була вручена уповноваженій особі ПАТ «Кримгідроспецбуд» 25.02.2013 р.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

З огляду на зазначене, сума заборгованості перед бюджетом з земельного податку в розмірі 66261, 45 грн. , підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.

Постанова складена та підписана в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 13.06.2013.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов - задовольнити.

2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Кримгідроспецбуд" в особі Севастопольського Будівельно-Монтажного Управління № 624 ПАТ "Кримгідроспецбуд" (99014, м. Севастополь, Камишове шоссе 12, ЄДРПОУ 01413075) в дохід місцевого бюджету України заборгованість з земельного податку у розмірі 66261,45 грн. (шістдесят шість тисяч двісті шістдесят одна грн. 45 коп.) на р/р 33211811700006, МФО 824509, код ЄДРПОУ 37975544 , код платежу 13050300, банк одержувача ГУДК у м. Севастополі, стягувач (отримувач) - Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя ДПС (99014, м.Севастополь,вул. Пролетарська, 24, ЄДРПОУ 23443220).

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя О.В. Гавура