ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.05.2013 р. Справа №917/311/13-г
за позовом Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради, пров. Героїв Бресту, 35 а, м. Кременчук, Полтавська область, 39602
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
про внесення змін у договір
Суддя Сірош Д. М.
Представники:
від позивача: Лукачина А. В., довіреність № 23/7832 від 06.12.12 р.
від відповідача: ОСОБА_3, довіреність б/н від 22.01.13 р.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення у відповідності до вимог ст. 85 ГПК України.
Суть спору: Розглядається позовна заява Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про внесення мін у договір на послуги водопостачання та водовідведення № 441 від 01.03.2013 р., а саме: у пункти 2.2., 2.4., 2.7.,3.8., 3.9., 4.2.4., 4.2.14., 4.2.15, 4.3.8.
Відповідач у відзиві на позовну заяву проти позову заперечує, наполягає на викладенні спірних пунктів договору у запропонованій ним редакції; зазначає, що представлений позивачем проект Договору не є таким, що складений на основі Типового договору, у ньому позивач істотно та виключно на свою користь відступив від умов Типового договору, чим порушує права відповідача як споживача комунальних послуг.
Враховуючи наявність у відповідача заперечень, він в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 181 Господарського кодексу України, 28.01.2013 р. підписав зазначений договір разом з протоколом розбіжностей, які були направлені позивачу.
25.04.2013р. в судовому засіданні представниками сторін було досягнуто згоди щодо окремих спірних пунктів договору, у зв'язку з чим позивачем було подано заяву про уточнення позовних вимог.
Суд прийняв вказану заяву до розгляду.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив:
27.12.2012 р., як зазначає позивач, комунальним підприємством "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради (далі по тексту - позивач) було надіслано на адресу фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач) для підписання проект договору на послуги з водопостачання та водовідведення, обов'язкове укладення якого передбачено Законами України "Про житлово-комунальні послуги" та "Про питну воду та питне водопостачання", та додаток № 2 до п. 3.8. Договору "Перелік допустимих концентрацій для об'єктів ФО-П ОСОБА_1".
Однак, не погоджуючись з деякими пунктами Договору викладеними в редакції позивача, відповідачем у відповідності до ч. 4 ст. 181 ГК України складено протокол розбіжностей від 28.01.2013р., який було надіслано позивачу з підписаним Договором із застереженням, без Додатку № 2 до Договору.
Відповідно до ч. 5 ст. 181 ГК України, сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.
Відповідно до ч. 7 ст. 181 ГК України, якщо сторона, яка одержала протоколрозбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.
На виконання вимог вищезазначених статей Господарського кодексу України та для належної процедури укладення Договору позивач підготував протокол узгодження розбіжностей, а також позовну заяву щодо внесення змін у договір № 441 від 01.01.2013 р. по пунктам 2.2., 2.4., 2.7., 3.8., 3.9., 4.2.4., 4.2.14., 4.2.15, 4.3.8.
Зокрема, пункт 2.2. позивач просить викласти в наступній редакції: "Водоканал надає Споживачу послуги з водопостачання та водовідведення в розмірі встановленого ліміту: 19,45 м.куб/добу, 583,63 м. куб/місяць, 7004,0 м.куб/рік, з урахуванням розрахунку, виконаним проектною організацією на підставі опитувального листа, технічними умовами на приєднання, індивідуальними нормами водоспоживання та водовідведення на одиницю продукції чи послуг, але не вище обсягів, узгоджених технічними умовами на приєднання абонента. Розрахунок є невід'ємною частиною договору".
Вказаний пункт відповідачем було змінено протоколом розбіжностей та викладено в наступній редакції: " 2.2 Водоканал надає Споживачу послуги з водопостачання в розмірі встановленого ліміту: 19,45 м.куб/добу, 583,63 м. куб/місяць, 7004,0 м.куб/рік, що підтверджується опитувальним листом та технічними умовами відповідно до Правил користування. При цьому перевищенням ліміту вважається перевищення встановленого цим Договором ліміту за рік з початку дії договору".
Пункт 2.4. в редакції позивача: "Обсяги води та стічних вод, використані понад встановлений ліміт, сплачуються в п'ятикратному розмірі".
Даний пункт було змінено протоколом узгодження розбіжностей та викладено в наступній редакції: "Споживач сплачує Водоканалу за скид об'ємів стічних вод, які перевищують указані в договорі, у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу відповідно до умов договору".
Як вказує позивач, зазначені вище зміни до п. 2.4 Договору відповідають положенням п. 3.6 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р. № 190, відповідно до якого оплата Споживачами за скид промислових стічних вод здійснюється згідно з Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженою наказом Держбуду від 19.02.2002р. № 37, зареєстрованою в Мін'юсті 26.04.2002р. № 402/6690.
Відповідно до ч. 4 п. 2.1. Інструкції: "Підприємства сплачують Водоканалу за скид об'ємів стічних вод, які перевищують указані у договорі, у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу відповідно до умов договору".
Відповідач пункт 2.4 запропонував виключити.
Вважає, що редакція позивача не відповідає вимогам законодавства, оскільки у Правилах користування від 27 червня 2008р. № 190 та в інших чинних законодавчих актах відсутні вимоги щодо оплати вартості отриманої води в п'ятикратному розмірі в разі перевищення встановленого ліміту.
Відповідно до п. 17 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (затв. Постановою КМУ від 21.07.2005р. № 630), послуги з водовідведення оплачуються споживачем з розрахунку обсягу витрат холодної та гарячої води згідно з нормативами (нормами) споживання або показаннями засобів обліку води.
Типовим договором, затвердженим Кабінетом Міністрів України, також не передбачена можливість встановлення п'ятикратної оплати за перевищення ліміту та не визначено встановлення лімітів, як щодо подачі води та, так і щодо стічних вод.
Пункт 2.7 в редакції позивача: "Приєднання нових об'єктів водоспоживання до комунальних систем водопостачання та водовідведення дозволяється за умови виконання споживачем технічних умов та вимог проектної документації, про що виробничо-технічним відділом Водоканалу видається відповідна довідка".
Даний пункт Договору змінено протоколом узгодження розбіжностей та викладено в наступній редакції: "Для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення Споживачу надаються технічні умови". Форма технічних умов наведена в Додатку 1 до Правил користування. Виконання технічних умов є обов'язковим при розробленні проектів на об'єкти будівництва. Для підключення закінченого будівництвом об'єкта, прийнятого в експлуатацію та для укладення Договору Споживач надає Водоканалу зареєстровану декларацію про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат".
Як зазначає позивач, вказаний вище пункт Договору відповідає положенням ч. 9 ст. 39 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності та п. 4.1, 4.4 Правил користування.
Згідно п. 4.1 Правил користування для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику таких послуг надаються технічні умови. Форма технічних умов наведена в додатку № 1 до цих Правил.
Пунктом 4.4 Правил користування встановлено, що виконання технічних умов є обов'язковим при розробленні проектів на об'єкти будівництва.
На думку відповідача п. 2.7 має бути викладений в наступній редакції: "Для приєднання нових об'єктів водоспоживання до систем централізованого водопостачання та водовідведення Споживачу надаються технічні умови. Форма технічних умов наведена в додатку 1 до Правил користування".
Пункт 3.8 Договору в редакції позивача: "Перелік допустимих концентрацій для даного підприємства: в мг/л".
Зазначений вище пункт змінений та викладений позивачем в протоколі узгодження розбіжностей в наступній редакції: "Перелік допустимих концентрацій для даного підприємства: в мг/л встановлюється Додатком № 2, який є невід'ємною частиною договору".
Даний пункт відповідає положенню п. 6.3. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 р. № 37 (далі по тексту - "Правила приймання"), якими встановлено, що однією із істотних умов договору на скид (приймання) стічних вод Підприємств у систему каналізації є: ДК (допустимі концентрації) забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються Підприємством.
Відповідно до п. 1.7. Правил приймання, Водоканали встановлюють кожному конкретному Підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації населеного пункту, які не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекоресурсів та МОЗ України.
Пунктом 1.4. Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука, затверджених рішенням виконкому міської ради № 1197 від 22.12.2003 р. визначено, що встановлення Абонентам режиму і нормативів скиду забруднюючих речовин у систему каналізації м. Кременчука входить виключно до компетенції Водоканалу і не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекології та МОЗ України та проводиться ним у договорах з Абонентами, згідно з цими Правилами.
Відповідно до п. 5.3 Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука, для кожного окремого Абонента, в залежності від технології виробництва, показники забруднюючих речовин у стічних водах встановлюються індивідуально. Для Абонентів з малими об'ємами (при водоспоживанні 50-100 м.куб/місяць) встановлюються єдині ДК в залежності від технологічних особливостей підприємств.
Згідно з ч. 2 п. 1.6. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України № 37 від 19.02.2002 р., місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради.
У редакції відповідача п. 3.8 викладений наступним чином: "Допустимі концентрації (ДК) забруднюючих речовин у стічних водах визначаються виходячи з ДК забруднюючої речовини в каналізаційній мережі (на випуску об'єкта споживача). При визначенні ДК речовини в стічних водах за ДК в каналізаційній мережі ДК приймають за даними додатка 1 до Правил приймання ("Вимоги до складу та властивостей стічних вод підприємств для безпечного їх відведення каналізаційною мережею").
Пункт 3.9 Договору позивач просить суд викласти в наступній редакції: "В разі існування у Споживача більше одного об'єкта, кількісні та якісні показники встановлюються окремо для кожного та оформлюється додатком до Договору".
Як вказує позивач, за відповідачем рахується шість об'єктів і лише трьом об'єктам він встановлює допустимі концентрації, у зв'язку із перевищенням об'ємів водоспоживання, виходячи з наступного:
Пункт 5.3 Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука встановлює, що для кожного окремого Абонента, в залежності від технології виробництва, показники забруднюючих речовин у стічних водах встановлюються індивідуально. Для Абонентів з малими об'ємами (при водоспоживанні 50-100 м.куб/місяць) встановлюються єдині ДК в залежності від технологічних особливостей підприємств.
Відповідно до пункту 5.1. вказаних Правил прийому Водоканал здійснює постійний контроль за кількістю та якістю стічних вод, що надходять у міську каналізацію від будь-яких Абонентів.
Одним із видів контролю за скидання Абонентами стічних вод в систему каналізації міста є облік кількості стічних вод (пункт 5.2. Правил)
Згідно п. 1.4 Правил прийому, встановлення Абонентам режиму і нормативів скиду забруднюючих речовин у систему каналізації м. Кременчука входить виключно до компетенції Водоканалу і не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекології та МОЗ України та проводиться ним у договорах з Абонентами, згідно з цими Правилами.
Відповідно до ч. 3 п. 2.2 Правил прийому, Водоканал зобов'язаний при укладанні договорів з підприємствами, установлювати кожному Підприємству кількісні та якісні показники приймання стічних вод до міської каналізації, а також вимоги щодо додержання певного режиму скиду стічних вод з урахуванням діючих вимог водокористування.
Як зазначає відповідач, пункт 3.8 був неповним, тобто в ньому взагалі не був зазначений перелік допустимих концентрацій забруднюючих речовин.
Крім того, як зазначає позивач, до договору не було додано окремого додатку із переліком допустимих концентрацій. Саме через це відповідач запропонував виключити пункт 3.9 Договору.
Пункт 4.2.4. Договору в редакції позивача: Дотримуватись установлених Водоканалом кількісних показників стічних водна своїх каналізаційних випусках".
Зазначений пункт договору був змінений позивачем та викладений в протоколі узгодження розбіжностей в такій редакції: "Дотримуватись кількісних показників стічних вод на своїх каналізаційних випусках у відповідності до п. 3.8 Договору.
Пункт 2.4 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України № 37 від 19.02.2002 р. зобов'язує Підприємства дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках Підприємства.
Відповідач наполягає на викладенні пункту 4.2.4 у своїй редакції: "Дотримуватись установлених цим Договором кількісних та якісних показників стічних вод на своїх каналізаційних випусках".
Пункт 4.2.14 Договору позивач просить суд викласти в наступній редакції: "Забезпечувати безперешкодний доступ представнику Водоканалу до водолічильних приладів, запірної арматури, а також до контрольних каналізаційних колодязів для відбору проб на ГДК. У разі недопущення представника Водоканалу до приладів обліку Споживача, водоспоживання вважається безобліковим, а нарахування проводяться за пропускною здатністю труби відповідно до методики, викладеної в п. 3.3. Правил користування; при недопущенні до контрольних колодязів для відбору проб, сплата за скидання стічних вод проводиться в п'ятикратному розмірі основного тарифу (як за приховання фактів скидання). Про недопущення представника Водоканалу складається відповідний акт, який підписується обома сторонами. При відмові Споживача від підпису, в акті робиться про це запис. Акт вважається дійсним та безспірним доказом зафіксованих в ньому порушень, відправляється Споживачу замовленою поштою, та подальші дії Водоканалу регулюються нормативними актами згідно п.1.1. даного договору".
Даний пункт змінено протоколом узгодження розбіжностей та викладено у наступній редакції: "Забезпечувати безперешкодний доступ представнику Водоканалу до водолічильних приладів, запірної арматури, а також до контрольних каналізаційних колодязів для відбору проб на ГДК. У разі недопущення представника Водоканалу до приладів обліку Споживача, водоспоживання вважається безобліковим, а нарахування проводяться за пропускною здатністю труби відповідно до методики, викладеної в п. 3.3. Правил користування; при недопущенні до контрольних колодязів для відбору проб, сплата за скидання стічних вод проводиться в п'ятикратному розмірі основного тарифу (як і за приховання фактів скидання). Про недопущення представника Водоканалу складається відповідний акт, який підписується обома сторонами. При відмові Споживача від підпису, в акті робиться про це запис. Акт вважається дійсним та безспірним доказом зафіксованих в ньому порушень, відправляється Споживачу замовленою поштою, та подальші дії Водоканалу регулюються нормативними актами згідно п.1.2. даного договору".
Вимагаючи в судовому порядку прийняти рішення про викладення пункту 4.2.14 у своїй редакції позивач вказує, що він відповідає наступним положенням:
Пунктом 7.8. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України № 37 від 19.02.2002 р. встановлений порядок оформлення акту: "Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента. У разі неявки уповноваженого представника Підприємства або при його відмові підписати акт останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника абонента, який відмовився підписати акт".
Пункт 2.1. Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів регламентує розмір сплати за приховування фактів скидання стічних вод: "Підприємства, що здійснюють скид та не мають договору (або при закінченні строку його дії), сплачують Водоканалу в п'ятикратному розмірі встановленого тарифу за весь обсяг скинутих за час відсутності договору стічних вод відповідно до місцевих Правил приймання".
Відповідачем викладено п. 4.2.14 в наступній редакції: "Забезпечувати безперешкодний доступ представнику Водоканалу до водолічильних приладів запірної арматури, а також до контрольних каналізаційних колодязів для відбору проб на ГДК. У разі недопущення представника Водоканалу до приладів обліку Споживача, водоспоживання вважається безобліковим, а нарахування проводяться за пропускною здатністю труби відповідно до методики, викладеної в п. 3.3 Правил користування. Про недопущення представника Водоканалу складається відповідний акт, який підписується обома сторонами. При відмові Споживача від підпису, в акті робиться про це запис, який підтверджується підписами не менше двох незацікавлених осіб (які не є працівниками Водоканалу або їх родичами). Акт невідкладно направляється Споживачу замовленою поштою з повідомленням про вручення, та подальші дії Водоканалу регулюються нормативними актами згідно п. 1.2 даного Договору".
Заперечення відповідача щодо змісту цього пункту стосувалися насамперед так званої "дійсності та безспірності" акту, як доказу порушень з боку відповідача.
Пункт 4.2.15 Договору в редакції позивача: "Споживач зобов'язаний вести облік витрат води та скидання стоків у спеціальних журналах".
Даний пункт позивачем змінено протоколом узгодження розбіжностей та викладено в наступній редакції: "Споживач зобов'язаний здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод, які скидає до системи міської каналізації та фіксувати у робочому журналі, який зберігається у Споживача безстроково, результати аналізів стічних вод і замірів їх витрат".
Пункт 7.1. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України № 37 від 19.02.2002 р. встановлює, що підприємства зобов'язані здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидаються до системи міської каналізації. Перелік забруднень, на наявність яких провадиться аналіз, та періодичність контролю встановлюються Водоканалом.
Частиною 5 зазначеного пункту передбачено, що результати аналізів стічних вод і замірів їх витрат повинні фіксуватися у робочих журналах, які зберігаються на підприємстві безстроково.
Відповідач запропонував виключити п. 4.2.15 Договору.
Заперечення відповідача щодо цього пункту полягають в тому, що обов'язок здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод не передбачений Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, Типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (затв. Постановою Кабінетом Міністрів України від 21.07.2005р. № 630), Правилами користування № 190 від 27.06.2008 р.
Пункт 4.3.8 Договору позивач виклав в наступній редакції: "Водоканал має право припинити Споживачу подачу води:
негайно після усного попередження:
s ліквідації наслідків аварій або дії обставин непереборної сили;
s загрози виходу з ладу мереж або споруд каналізації порушення технологічного режиму роботи очисних споруд;
s проведення ремонтних і профілактичних робіт Водоканалом за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад або місцевими державними адміністраціями згідно нормативними документами.
після письмового попередження:
s відсутності договору або ухилення від укладання або продовження (переукладання) договору;несплати або несвоєчасної оплати послуг водовідведення по основному тарифу та за понаднормативне забруднення стічних вод;
s невиконання Споживачем умов договору, Правил приймання, місцевих Правил та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод;
s самовільного підключення до мереж водопроводу та каналізації.
Як вказує позивач даний пункт відповідає положенням ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" та пункту 2.1 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України № 37 від 19.02.2002 р., який передбачає право Водоканалу відключати Підприємства від мереж водопроводу та каналізації:
після письмово попередження:
s відсутності договору або ухилення від укладання або продовження (переукладання) договору;
s несплати або несвоєчасної оплати послуг водовідведення по основному тарифу та за понаднормативне забруднення стічних вод;
s невиконання Підприємством умов договору, цих Правил та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод.
Відповідач запропонував викласти п. 4.3.8 в наступній редакції: 4.3.8 Водоканал має право припинити Споживачу подачу води - негайно після усного попередження у разі:
s ліквідації наслідків аварій або дії обставин непереборної сили;
s загрози виходу з ладу мереж або споруд каналізації, порушення технологічного режиму роботи очисних споруд;
після письмового попередження не менше, ніж за 20 (двадцять) діб у разі у разі:
s проведення ремонтних і профілактичних робіт Водоканалом за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад або місцевими державними адміністраціями згідно з нормативними документами.
s внесення споживачем не в повному обсязі плати за використану питну воду обмежити його питне водопостачання до рівня екологічної броні питного водопостачання.
s Як вважає відповідач, редакція позивача щодо його права припиняти подачу води не відповідає вимогам Законів України "Про житлово-комунальні послуги", "Про питну воду та питне водопостачання", Правилам користування від 27.06.2008 р. № 190.
Зокрема, Законом України "Про житлово-комунальні послуги" не передбачено право виконавця послуг припиняти надання відповідних комунальних послуг.
Під час розгляду справи сторонами було досягнуто часткової згоди щодо окремих спірних пунктів Договору, у зв'язку з чим позивач уточнив позовні вимоги та просить суд викласти спірні пункти 2.2., 2.4., 2.7., 3.8., 3.9., 4.2.4., 4.2.14., 4.2.15, 4.3.8. Договору № 441 від 01.01.2013 р. на послуги з водопостачання та водовідведення в наступній редакції: Пункт 2.2 Договору: "Водоканал надає Споживачу послуги з водопостачання та водовідведення в розмірі встановленого ліміту: 19,45 м.куб/добу, 583,63 м. куб/місяць, 7004,0 м.куб/рік з урахуванням розрахунку, виконаного на підставі опитувального листа, технічних умов на приєднання, індивідуальних норм водоспоживання та водовідведення на одиницю продукції чи послуг, але не вище обсягів, узгоджених технічними у мовами на приєднання абонента".
Пункт 2.4. Договору: "Споживач сплачує Водоканалу за скид об'ємів стічних вод, які перевищують указані в договорі, у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу відповідно до умов договору".
Пункт 2.7. Договору: "Для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення Споживачу надаються технічні умови. Форма технічних умов наведена в Додатку 1 до Правил користування. Виконання технічних умов є обов'язковим при розробленні проектів на об'єкти будівництва. Для підключення закінченого будівництвом об'єкта, прийнятого в експлуатацію та для укладення Договору Споживач надає Водоканалу зареєстровану декларацію про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат".
Пункт 3.8. Договору: "Перелік допустимих концентрацій для даного підприємства: в мг/л встановлюється Додатком № 2, який є невід'ємною частиною До говору".
Пункт 3.9. Договору: "В разі існування у Споживача більше одного об'єкта, кількісні та якісні показники встановлюються окремо для кожного та оформлюється додатком до договору".
Пункт 4.2.4. Договору: "Дотримуватись кількісних показників стічних вод на своїх каналізаційних випусках у відповідності до п. 3.8. Договору".
Пункт 4.2.14. Договору: "забезпечувати безперешкодний доступ представнику Водоканалу до водолічильних приладів, запірної арматури, а також: до контрольних каналізаційних колодязів для відбору проб на ГДК. У разі недопущення представника Водоканалу до приладів обліку Споживача, водоспоживання вважається безобліковим, а нарахування проводяться за пропускною здатністю труби відповідно до методики, викладеної в п. 3.3. Правил користування; при недопущенні до контрольних колодязів для відбору проб, сплата за скидання стічних вод проводиться в п'ятикратному розмірі основного тарифу (як і за приховання фактів скидання). Про недопущення представника Водоканалу складається відповідний акт, який підписується обома сторонами. При відмові Споживача від підпису, в акті робиться про це запис. Акт вважається дійсним та відправляється Споживачу замовленою поштою, та подальші дії Водоканалу регулюються нормативними актами згідно п.1.2. даного договору".
Пункт 4.2.15. Договору: "Споживач зобов'язаний здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод, які скидає до системи міської каналізації та фіксувати у робочому журналі, який зберігається у Споживача безстроково, результати аналізів стічних вод і замірів їх витрат".
Пункт 4.3.8. Договору: "Водоканал має право припинити Споживачу подачу води:
негайно після усного попередження:
s ліквідації наслідків аварій або дії обставин непереборної сили;
s загрози виходу з ладу мереж: або споруд каналізації порушення технологічного режиму роботи очисних споруд;
s проведення ремонтних і профілактичних робіт Водоканалом за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад або місцевими державними адміністраціями згідно нормативними документами. В даному випадку Водоканал повідомляє Споживача через засоби масової інформації не пізніше як за 10 днів.
після письмово попередження:
· відсутності договору або ухилення від укладання або продовження (переукладання) договору;
· несплати або несвоєчасної оплати послуг водовідведення;
· невиконання Споживачем умов договору, Правил приймання, місцевих Правил та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод;
· самовільного підключення до мереж: водопроводу та каналізації;
· у разі внесення споживачем не в повному обсязі плати за використану питну воду обмежити його питне водопостачання до рівня екологічної броні питного водопостачання".
Згідно приписів ч. 3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Згідно ст. 19 Закон України "Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Згідно статті 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору, зокрема, з підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням.
Статтею 654 ЦК України визначено, що всі зміни в договір можуть вноситися тільки в такій же формі, як і договір, який змінюється.
Загальний порядок укладання господарських договорів встановлений ст. 181 Господарського кодексу України. Так, Господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограми, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.
У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).
Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.
Стаття 188 Господарського кодексу України встановлює такий же порядок внесення змін в умови договору, а саме: зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Дослідивши умови пункту 2.2 Договору суд дійшов висновку, що він підлягає викладенню в редакції, запропонованій позивачем ("Водоканал надає Споживачу послуги з водопостачання та водовідведення в розмірі встановленого ліміту: 19,45 м.куб/добу, 583,63 м. куб/місяць, 7004,0 м.куб/рік з урахуванням розрахунку, виконаного на підставі опитувального листа, технічних умов на приєднання, індивідуальних норм водоспоживання та водовідведення на одиницю продукції чи послуг, але не вище обсягів, узгоджених технічними у мовами на приєднання абонента"). Відповідач не заперечує проти викладення вказаного пункту в редакції позивача.
Заперечення відповідача з приводу змісту п. 2.4. Договору ("Споживач сплачує Водоканалу за скид об'ємів стічних вод, які перевищують указані в договорі, у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу відповідно до умов договору") не приймаються судом до уваги, оскільки запропонована позивачем редакція даного пункту договору відповідає положенням п. 3.6 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. № 190, Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженою наказом Держбуду від 19.02.2002 р. № 37, зареєстрованою в Мін'юсті 26.04.2002 р. № 402/6690. Так, відповідно до п. 3.6 Правил користування оплата споживачами за скид промислових стічних вод здійснюється згідно з Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системі каналізації населених пунктів, затвердженою наказом Держбуду від 19.02.2002 р., зареєстрованою в Мін'юсті 26.04.2002 р. за № 402/6690.
Відповідно до п. 2.1. вказаної Інструкції підприємства сплачують Водоканалу за скид об'ємів стічних вод, які перевищують указані у договорі, у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу відповідно до умов договору.
Таким чином, твердження відповідача про те, що чинним законодавством не передбачено можливість встановлення п'ятикратної оплати за перевищення ліміту не відповідає дійсності.
Як досліджено судом, пункт 2.7 Договору ("Для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення Споживачу надаються технічну умови. Форма технічних умов наведена в Додатку 1 до Правил користування. Виконання технічних умов є обов'язковим при розробленні проектів на об'єкти будівництва. Для підключення закінченого будівництвом об'єкта, прийнятого в експлуатацію та для укладення Договору Споживач надає Водоканалу зареєстровану декларацію про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат") підлягає укладенню в редакції запропонованій позивачем, оскільки він відповідає положенням ч. 9 ст. 39 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" та п. 4.1, 4.4 Правил користування.
Зокрема, відповідно до ч. 9 ст. 39 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.
Згідно п. 4.1 Правил користування для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику таких послуг надаються технічні умови. Форма технічних умов наведена в додатку № 1 до цих Правил.
Пунктом 4.4 Правил користування встановлено, що виконання технічних умов є обов'язковим при розробленні проектів на об'єкти будівництва.
Заперечення відповідача стосовно пункту 3.8 Договору, відповідно до якого Перелік допустимих концентрацій для даного підприємства: в мг/л встановлюється Додатком № 2, який є невід'ємною частиною до говору, також не приймаються судом до уваги, оскільки він відповідає положенням п. 6.3 Правил приймання № 37 від 19.02.2002 р., який визначає, що істотною умовою договору на скид (приймання) стічних вод Підприємств у системі каналізації є: ДК забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються Підприємством.
Відповідно до п. 1.7 Правил приймання № 37 від 19.02.2002 р., Водоканали встановлюють кожному конкретному Підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації населеного пункту, які не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекоресурсів та МОЗ України.
Також, пунктом 1.4 Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука, затверджених рішенням виконкому міської ради № 1197 від 22.12.2003 р. визначено, що встановлення Абонентам режиму і нормативів скиду забруднюючих речовин у систему каналізації м. Кременчука входить виключно до компетенції Водоканалу і не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекології та МОЗ України та проводиться ним у договорах з Абонентами, згідно з цими Правилами.
Крім того, відповідно до п. 5.3 Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука, для кожного окремого Абонента, в залежності від технології виробництва, показники забруднюючих речовин у стічних водах встановлюються індивідуально. Для Абонентів з малими об'ємами (при водоспоживанні 50-100 м.куб/місяць) встановлюються єдині ДК в залежності від технологічних особливостей підприємств.
Згідно з ч. 2 п. 1.6 Правил приймання № 37 від 19.02.2002 р., місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради.
Таким чином, відповідач не довів того, що вказаний пункт договору не відповідає вимогам закону.
Пункт 3.9 Договору ("В разі існування у Споживача більше одного об'єкта, кількісні та якісні показники встановлюються окремо для кожного та оформлюється додатком до договору") суд вважає за доцільне включити до Договору, виходячи з наступного:
Пунктом 6.3 Правил Приймання № 37 від 19.02.2002 р. встановлено, що істотною умовою договору є обсяги та режими скиду стічних вод.
Відповідно до п. 5.3 Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука, для кожного окремого Абонента, в залежності від технології виробництва, показники забруднюючих речовин у стічних водах встановлюються індивідуально. Для Абонентів з малими об'ємами (при водоспоживанні 50-100 м.куб/місяць) встановлюються єдині ДК в залежності від технологічних особливостей підприємств.
Пункт 5.1 Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука встановлює, що Водоканал здійснює постійний контроль за кількістю та якістю стічних вод, що надходять у міську каналізацію від будь-яких Абонентів.
Одним із видів контролю за скидання Абонентами стічних вод в систему каналізації міста є облік кількості стічних вод (п. 5.2 Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука).
Згідно п. 1.4 Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука, встановлення Абонентам режиму і нормативів скиду забруднюючих речовин у систему каналізації м. Кременчука входить виключно до компетенції Водоканалу і не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекології та МОЗ України та проводиться ним у договорах з Абонентами, згідно з цими Правилами.
Відповідно до ч. 3 п. 2.2 Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука, Водоканал зобов'язаний при укладенні договорів з підприємствами, установлювати кожному Підприємству кількісні та якісні показники приймання стічних вод до міської каналізації, а також вимоги щодо додержання певного режиму скиду стічних вод з урахуванням діючих вимог водокористування.
Таким чином, відповідач не обґрунтував невідповідність вказаного пункту вимогам законодавства, тому заперечення відповідача щодо включення п. 3.9 до Договору судом відхиляється.
Також, суд вважає, що п. 4.2.4 договору ("Дотримуватись установлених цим Договором кількісних та якісних показників стічних вод на своїх каналізаційних випусках у відповідності до п. 3.8. Договору") необхідно викласти в редакції позивача, оскільки він відповідає п. 2.4 Правил приймання № 37 від 19.02.2002 р., який зобов'язує Підприємства дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках Підприємства.
Проти вказаного пункту відповідач не заперечує.
Суд погоджується з позивачем, щодо викладення п. 4.2.14 в його редакції, а саме: "Забезпечувати безперешкодний доступ представнику Водоканалу до водолічильних приладів, запірної арматури, а також: до контрольних каналізаційних колодязів для відбору проб на ГДК. У разі недопущення представника Водоканалу до приладів обліку Споживача, водоспоживання вважається безобліковим, а нарахування проводяться за пропускною здатністю труби відповідно до методики, викладеної в п. 3.3. Правил користування; при недопущенні до контрольних колодязів для відбору проб, сплата за скидання стічних вод проводиться в п'ятикратному розмірі основного тарифу (як і за приховання фактів скидання). Про недопущення представника Водоканалу складається відповідний акт, який підписується обома сторонами. При відмові Споживача від підпису, в акті робиться про це запис. Акт вважається дійсним та відправляється Споживачу замовленою поштою, та подальші дії Водоканалу регулюються нормативними актами згідно п.1.2. даного договору", виходячи з наступного:
Відповідно до ч. 1 ст. 17 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов'язаний забезпечити доступ до мережі, арматури, засобів обліку, розподільчих систем представників виконавця/виробника за наявності в них відповідного посвідчення: 1) для ліквідації аварій - цілодобово; 2) для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних та профілактичних оглядів, зняття контрольних показників засобів обліку тощо - згідно з істотними умовами договору.
Відповідно до п. 11 ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" умови доступу в квартиру, будинок, приміщення, на земельну ділянку для усунення аварій, неполадок, огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку є істотними умовами договору, тому підлягають обов'язковому включенню до договору.
Згідно з п. 7.9 Правил приймання № 37 від 19.02.2002 р. при відмові Підприємства виділити відповідальну особу для відбору проб, зволіканні з доступом представника Водоканалу на територію підприємства (більш ніж 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку представників Підприємства, Водоканал виставляє Підприємству рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності К = 5 к за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення.
Таким чином, п. 4.2.14 відповідає вимогам чинного законодавства.
Судом відхиляються заперечення відповідача щодо викладення п. 4.2.15 в редакції позивача, відповідно до якої, Споживач зобов'язаний здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод, які скидає до системи міської каналізації та фіксувати у робочому журналі, який зберігається у Споживача безстроково, результати аналізів стічних вод і замірів їх витрат, оскільки в зазначеному пункті викладені обов'язки відповідача, що є істотною умовою Договору.
Крім того, зміст вказаного пункту відповідає п. 7.1. Правил приймання № 37 від 19.02.2002 р., який встановлює, що підприємства зобов'язані здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидають до системи міської каналізації. Перелік забруднень, на наявність яких провадиться аналіз, та періодичність контролю встановлюються Водоканалом.
Частиною 5 п. 7.1. передбачено, що результати аналізів стічних вод і замірів їх витрат повинні фіксуватися у робочих журналах, які зберігаються на Підприємстві безстроково.
Відповідач частково не погоджується з викладенням п. 4.3.8 в редакції позивача ("Водоканал має право припинити Споживачу подачу води"), посилаючись на те, що Законами України "Про житлово-комунальні послуги", "Про питну воду та питне водопостачання", Правилам користування не передбачено право позивача припиняти надання відповідних комунальних послуг.
Відповідно до ч. 3 ст. 16 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" Комунальні послуги надаються споживачам безперебійно, виключно за винятком часу перерв на:
1) проведення ремонтних і профілактичних робіт виконавцем/виробником за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад або місцевими державними адміністраціями згідно з нормативними документами. Допустима тривалість перерв у наданні послуг, їх періодичність встановлюються Кабінетом Міністрів України на підставі стандартів, нормативів, норм, порядків та правил експлуатації, проведення випробувань теплових мереж, поточного і капітального ремонтів, реконструкції об'єктів житлового фонду;
2) міжопалювальний період для систем опалення, рішення про початок та закінчення якого приймається виконавчими органами відповідних місцевих рад або місцевими державними адміністраціями виходячи з кліматичних умов згідно з правилами та іншими нормативними документами;
3) ліквідацію наслідків аварій або дії обставин непереборної сили. Перерва у наданні комунальних послуг, яка виникла внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили, має бути ліквідована у найкоротші терміни, що визначаються нормативними документами. Якщо ліквідація наслідків аварії або дії обставин непереборної сили потребує більше однієї доби, виконавець/виробник спільно з органами місцевого самоврядування здійснює заходи щодо зменшення її негативного впливу на споживачів.
У разі застосування перерви в наданні послуг виконавець/виробник зобов'язаний повідомити через засоби масової інформації про таку перерву споживача не пізніш як за 10 днів (за винятком перерви, що виникла внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили). У повідомленні необхідно зазначити причину та строк перерви в наданні відповідних послуг (ч. 4 ст. 16).
Згідно з п. 2.1 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України № 37 від 19.02.2002 р. Водоканали мають право відключати Підприємства від мереж водопроводу та каналізації:
після письмового попередження у разі:
· відсутності договору або ухиленні від укладання або продовження (переукладення) договору; несплати або несвоєчасної оплати послуг водовідведення; невиконання Підприємствами умов договору, цих Правил та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод;
· негайно після усного попередження у разі загрози виходу з ладу мереж або споруд каналізації, порушення технологічного режиму роботи очисних споруд. При цьому за збитки Підприємств-порушників Водоканал відповідальності не несе.
Відповідно до п. 2.1 Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м. Кременчука, затверджених рішенням виконкому міської ради № 1197 від 22.12.2003 р. Водоканал має право відключати Абонентів від мережі водопроводу та каналізації:
після письмового попередження у разі:
· відсутності договору або ухилення від укладення або продовження (переукладення) договору;
· несплати або несвоєчасної оплати послуг водовідведення по основному тарифу та за понаднормативне забруднення стічних вод;
· невиконання Абонентами умов договору, цих Правил, та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод;
· самовільного підключення до мереж водопроводу та каналізації.
Негайно після усного попередження у разі загрози виходу з ладу мереж або споруд каналізації, порушення технологічного режиму роботи очисних споруд.
Статтею 23 ЗУ "Про питну воду та питне водопостачання" передбачено, що у підприємства питного водопостачання мають право: "у разі внесення споживачем не в повному обсязі плати за використану питну воду обмежити його питне водопостачання до рівня екологічної броні питного водопостачання".
Таким чином, враховуючи вищевикладені приписи чинного законодавства, суд дійшов висновку викласти пункт 4.3.8 Договору в редакції, запропонованій позивачем:
"Водоканал має право припинити Споживачу подачу води:
негайно після усного попередження:
· ліквідації наслідків аварій або дії обставин непереборної сили;
· загрози виходу з ладу мереж: або споруд каналізації порушення технологічного режиму роботи очисних споруд;
· проведення ремонтних і профілактичних робіт Водоканалом за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад або місцевими державними адміністраціями згідно нормативними документами. В даному випадку Водоканал повідомляє Споживача через засоби масової інформації не пізніше як за 10 днів.
після письмово попередження:
· відсутності договору або ухилення від укладання або продовження (переукладання) договору;
· несплати або несвоєчасної оплати послуг водовідведення;
невиконання Споживачем умов договору, Правил приймання, місцевих Правил та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод;
· самовільного підключення до мереж: водопроводу та каналізації;
· у разі внесення споживачем не в повному обсязі плати за використану питну воду обмежити його питне водопостачання до рівня екологічної броні питного водопостачання".
· Відповідач погоджується з останнім абзацом п. 4.3.8. передбачено ЗУ "Про питну воду".
Отже, вимога позивача про викладення вказаного пункту в його редакції підлягає задоволенню в повному обсязі.
Суд звертає увагу сторін, що відповідно до ч. 5 ст. 188 Господарського кодексу України, якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням.
Судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 32-33, 43-44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Внести зміни в договір на послуги водопостачання та водовідведення № 441 від 01.03.2013 р. у пункти 2.2., 2.4., 2.7., 3.8., 3.9., 4.2.4., 4.2.14., 4.2.15, 4.3.8., а саме:
пункт 2.2 викласти у наступній редакції: "Водоканал надає Споживачу послуги з водопостачання та водовідведення в розмірі встановленого ліміту: 19,45 м.куб/добу, 583,63 м. куб/місяць, 7004,0 м.куб/рік з урахуванням розрахунку, виконаного на підставі опитувального листа, технічних умов на приєднання, індивідуальних норм водоспоживання та водовідведення на одиницю продукції чи послуг, але не вище обсягів, узгоджених технічними у мовами на приєднання абонента";
пункт 2.4. викласти в наступній редакції: "Споживач сплачує Водоканалу за скид об'ємів стічних вод, які перевищують указані в договорі, у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу відповідно до умов договору";
пункт 2.7. викласти в наступній редакції: "Для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення Споживачу надаються технічну умови. Форма технічних умов наведена в Додатку 1 до Правил користування. Виконання технічних умов є обов'язковим при розробленні проектів на об'єкти будівництва. Для підключення закінченого будівництвом об'єкта, прийнятого в експлуатацію та для укладення Договору Споживач надає Водоканалу зареєстровану декларацію про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат";
пункт 3.8. викласти в наступній редакції: "Перелік допустимих концентрацій для даного підприємства: в мг/л встановлюється Додатком № 2, який є невід'ємною частиною Договору";
пункт 3.9 викласти в наступній редакції: "В разі існування у Споживача більше одного об'єкта, кількісні та якісні показники встановлюються окремо для кожного та оформлюється додатком до договору";
пункт 4.2.4. викласти в наступній редакції: "Дотримуватись установлених цим Договором кількісних та якісних показників стічних вод на своїх каналізаційних випусках у відповідності до п. 3.8. Договору";
пункт 4.2.14. викласти в наступній редакції: "Забезпечувати безперешкодний доступ представнику Водоканалу до водолічильних приладів, запірної арматури, а також: до контрольних каналізаційних колодязів для відбору проб на ГДК. У разі недопущення представника Водоканалу до приладів обліку Споживача, водоспоживання вважається безобліковим, а нарахування проводяться за пропускною здатністю труби відповідно до методики, викладеної в п. 3.3. Правил користування; при недопущенні до контрольних колодязів для відбору проб, сплата за скидання стічних вод проводиться в п'ятикратному розмірі основного тарифу (як і за приховання фактів скидання). Про недопущення представника Водоканалу складається відповідний акт, який підписується обома сторонами. При відмові Споживача від підпису, в акті робиться про це запис. Акт вважається дійсним та відправляється Споживачу замовленою поштою, та подальші дії Водоканалу регулюються нормативними актами згідно п.1.2. даного Договору";
пункт 4.2.15. викласти в наступній редакції: "Споживач зобов'язаний здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод, які скидає до системи міської каналізації та фіксувати у робочому журналі, який зберігається у Споживача безстроково, результати аналізів стічних вод і замірів їх витрат";
пункт 4.3.8 викласти в наступній редакції: "Водоканал має право припинити Споживачу подачу води:
негайно після усного попередження:
· ліквідації наслідків аварій або дії обставин непереборної сили;
· загрози виходу з ладу мереж: або споруд каналізації порушення технологічного режиму роботи очисних споруд;
· проведення ремонтних і профілактичних робіт Водоканалом за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад або місцевими державними адміністраціями згідно нормативними документами. В даному випадку Водоканал повідомляє Споживача через засоби масової інформації не пізніше як за 10 днів.
після письмового попередження:
· відсутності договору або ухилення від укладання або продовження (переукладання) договору;
· несплати або несвоєчасної оплати послуг водовідведення;
· невиконання Споживачем умов договору, Правил приймання, місцевих Правил та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод;
· самовільного підключення до мереж: водопроводу та каналізації;
· у разі внесення споживачем не в повному обсязі плати за використану питну воду обмежити його питне водопостачання до рівня екологічної броні питного водопостачання".
3. В іншій частині позовних вимог - відмовити.
4. Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1, р/р НОМЕР_2 в ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 331401, ідентифікаційний код НОМЕР_1 на користь Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради, пров. Героїв Бресту, 35а, м. Кременчук, Полтавська область, 39602, р/р 260082925 в КФ ПАТ "Полтавабанк", МФО 331423, ЄДРПОУ 03361655 - 1147,00 грн. судового збору.
Видати наказ після набрання цим рішенням законної сили.
Суддя Сірош Д. М.
Повне рішення складено: 03.06.2013 р.