ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
29 травня 2013 року № 826/7955/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський банк розвитку"
до
Державної виконавчої служби України
про
виключення з опису та звільнення з-під арешту майна,
ВСТАНОВИВ:
29 травня 2013 року до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський банк розвитку" до Державної виконавчої служби України, в якому просить суд:
1. Прийняти адміністративний позов до розгляду.
2. Зобов"язати відповідача виключити з опису та звільнити з-під арешту наступне майно:
а) будівлю з господарськими побудовами загальною площею 634,5 кв.м. (будівля складу літ. А-1 загальною площею 57,6 кв.м., будівля складу літ. Б-1 загальною площею 340,2 кв.м., будівля складу літ. В-1 загальною площею 142,3 кв.м., будівля літ. Г-1 загальною площею 60,8 кв.м., будівля гаражу літ. Д-1 загальною площею 33,6 кв.м., сторожка - літ. , огородження 1-3, ворота № 1-4, убиральня - З, навіси - Н и Л, сарай - М, що знаходиться за адресою: Донецька область, місто Донецьк, вулиця Куйбишева, будинок під номером 25/в (двадцять п"ять "В"), розташованого на земельній ділянці площею 2883 кв.м., кадастровий номер 1410137700:00:010:0046;
б) будівлю готельного комплексу літ. А-2 загальною площею 841,3 кв.м., будівля автомобільної мийки літ. К-1 площею 84,3 кв.м., загальною площею 925,6 кв.м. з господарськими побудовами: щітова літ. П, котельна літ. М, бойлерна літ. Н, що знаходиться за адресою: Донецька область, місто Донецьк, вулиця Воїнська, будинок під номером 36 розташованого на не приватизованій земельній ділянці площею 1050 кв.м., кадастровий номер 1410137400:00:035:0518.
3. В якості забезпечення позову зобов"язати відповідача зупинити виконавче провадження у відношенні майна, вказаного у позовній заяві, до остаточного розгляду позовної заяви Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський банк розвитку".
4. Стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 2 249 грн.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи відповідає адміністративний позов вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо.
Так, позивачем в якості позовної вимоги заявлено вимогу про зупинення виконавчого провадження, яка фактично є вимогою щодо вжиття заходів забезпечення адміністративного позову та відповідно до приписів ст. 117 КАС України має бути викладена в клопотанні про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Крім того, позивачем не було надано доказів сплати судового збору за розгляд його вимоги щодо вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено ставку судового збору за подання заяви про забезпечення позову, яка складає 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Так, статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2013 рік" від 06.12.2012 № 5515-VI встановлено розмір мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня 2013 року становить 1147 грн.
Враховуючи вищенаведене, позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову, належить виконати вимоги п. 5 ч. 1 ст. 106 та ст. 117 КАС України та відповідно надати суду клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову та докази сплати судового збору за подання клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, у розмірі 114,7 грн. = (1147 х 0,1).
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Так, позивачем у позовній заяві зазначено, що 22.05.2013 р. на його адресу від відповідача надійшов лист від 15.05.2013 р. за № 13-0-35-968/5-126/5, в якому зазначено про арешт вищевказаного майна. Водночас, з матеріалів позову вбачається, що арешт на вищевказане майно було накладено постановою державного виконавця від 03.07.2012 р., в процесі виконавчого провадження з примусового виконання наказу Господарського суду Донецької області від 03.01.2012 р. № 28/79. При цьому, вимоги щодо звільнення майна з-під арешту позивачем заявлено у позові, поданому до суду 28 травня 2013 р. (вх. № 7955), про що свідчить штамп вхідної кореспонденції. Водночас, позивачем не вказано коли саме він дізнався про порушення своїх прав та охоронюваних законом інтересів, а також позивачем не було надано суду доказів отримання вищевказаного листа 22.05.2013 р.
Суд вважає за необхідне вказати, що питання щодо поважності або неповажності пропуску строку звернення до суду, відповідно до положень ст.100 КАС України, суд має можливість поновити за клопотанням позивача.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Однак, позивачем не було подано клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду, а також не було зазначено жодних причин поважності пропущення строку звернення до суду та не надано відповідних доказів. Крім того, позивачем не надано жодних доказів у підтвердження звернення до суду з даними позовом у строки встановлені КАС України.
При усунення недоліків, позивач має виконати вимоги п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України та надати суду клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду, а також надати докази поважності причин пропущення строку звернення до суду, або надати докази у підтвердження звернення до суду з даним позовом у строки встановлені КАС України.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем у п"ятиденний строк з дня отримання ухвали, шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/7955/13-а від 29 травня 2013 року):
ь клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову та документу на підтвердження сплати судового збору за подання клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову;
ь клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду, а також надати докази поважності причин пропущення строку звернення до суду, або надати докази у підтвердження звернення до суду з даним позовом у строки встановлені КАС України.
Керуючись ст.105, ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя - УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Публічне акціонерне товариство "Всеукраїнський банк розвитку" - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п"ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/7955/13-а від 29 травня 2013 року.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Б.В. Санін