Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: №22-а-8034/08 Головуючий у І інстанції – Пилипенко О.Є.
Суддя-доповідач: Межевич М.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К РАЇНИ
06 січня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Межевича М.В., суддів та Зайцева М.П. та Коваля М.П., при секретарі Кравченко Т.М., за участю представника апелянта Сергієнко-Колодій Владислава В’ячеславовича, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 жовтня 2007 року у справі за адміністративним позовом Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-західна залізниця» до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 жовтня 2007 року позовні вимоги у справі задоволені та визнано протиправним та недійсними податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва №0007162307/0-73283 від 27.12.2006 р., №0007162307/1 – 01449 від 28.02.2007 р., №0007162307/2-21056 від 08.05.2007 р., №0007162307/3-31447 від 16.07.2007 року.
ДПІ у Дарницькому районі м. Києва в апеляційній скарзі просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог. В підтвердження своїх доводів посилається на порушення норм матеріального права при постановленні оскаржуваного рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника апелянта, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та заперечення відповідача, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено, що за результатами документальної перевірки відповідачем прийнято рішення щодо заниження станцією Дарниця податкового зобов'язання по сплаті земельного податку на суму 132700,12 грн. та штрафних санкцій на суму 66350,06 грн., всього 199050,18 грн.
Передумовою прийняття спірних податкових повідомлень-рішень передував акта № 4268-23/7-01069726 від 25.12.2006 року «Про результати виїзної позапланової перевірки, дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства Станції «Дарниця» Південно-Західної залізниці (код 01069726) за період з 01.07.2005 по 30.06.2006», в якому зроблено висновок про заниження позивачем податкового зобов'язання по земельному податку за друге півріччя 2005 року та перше півріччя 2006 року на загальну суму 132700,12 грн.
Станція «Дарниця» Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця» у якості платника земельного податку перебуває на обліку платників податків в Державній податковій інспекції у Дарницькому районі м. Києва (за місцезнаходженням відповідних земельних ділянок).
За період, що перевірявся, позивач нараховував і сплачував земельний податок, зокрема на земельні ділянки (кадастровий №№ 63:698:065, 90:140:055, 63:698:063. 3:698:073, 63:323:084, 63:698:064, 63:324:042, 63:698:062, 63:698:066), що розташовані за адресою : м. Київ, Дарницький район, із застосуванням пільгової ставки у розмірі 25 % від суми земельного податку як за землі залізниць.
Згідно ч. 1 ст. 19 Земельного кодексу України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого призначення; землі реакційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісового фонду; землі водного фонду; землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони , та Тнпгош призначення.
Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень (ч. 1 ст. 20 Земельного Кодексу України).
Ч. 1 ст. 67 Земельного Кодексу України, яка визначає землі транспорту, передбачено, що до земель транспорту належать землі, надані підприємствам, установам та організаціям залізничного, автомобільного транспорту і дорожнього господарства, морського, річкового, авіаційного, трубопровідного транспорту та міського електротранспорту для виконання покладених на них завдань щодо експлуатації, ремонту і розвитку об'єктів транспорту.
Ст. 68 Земельного Кодексу України, передбачає, що до земель залізничного транспорту належать землі смуг відведення залізниць під залізничним полотном та його облаштуванням, станціями з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства, сигналізації та зв'язку, водопостачання, каналізації; під захисними та укріплювальними насадженнями, службовими, культурно-побутовими будівлями та іншими спорудами, необхідними для забезпечення роботи залізничного транспорту.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про залізничний транспорт» від 04.07.1996 № 273/96 зі змінами і доповненнями землі, що надаються в користування для потреб залізничного транспорту, визначаються відповідно до Земельного Кодексу України та Закону України «Про транспорт».
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про транспорт» від 10.11.1994 року № 232/94-ВР зі змінами і доповненням встановлено, що до земель залізничного транспорту належать землі, надані в користування підприємствам і організаціям залізничного транспорту відповідно до чинного законодавства України. До складу цих земель входять землі, які є смугою відведення залізниць, а саме землі, надані під залізничне полотно та його облаштування, станції з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства, сигналізації та зв'язку, водопостачання, каналізації, захисні і укріплюючи насадження, службові, культурно-побутові приміщення та інші споруди, необхідні для забезпечення роботи залізничного транспорту.
Таким чином, наведеними положеннями Земельного Кодексу України та Законів України «Про транспорт» і «Про залізничний транспорт» встановлено, що всі землі, якими користується залізниця, є землями залізничного транспорту, тому землями залізниць слід вважати всі земельні ділянки, надані залізниці, а не тільки земельні ділянки, які прилягають виключно до залізничного полотна.
Приписами ст. 2 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що використання землі в Україні є платним, плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель, така оцінка проводиться Державним комітетом України по земельним ресурсам за Методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про плату за землю» юридичні особи самостійно обчислюють суму земельного податку в порядку, визначеному цим Законом, за формою встановленою Головною державною інспекцією України, щороку за станом на 01 січня і до 01 лютого подають дані відповідній державній податковій інспекції.
Як встановлено судом першої інстанції земельні ділянки відповідно до довідок Головного управління земельних ресурсів КМДА про нормативну грошову оцінку земельних ділянок від 06.05.2005 року, яки були предметом дослідження при розгляді справи по суті, за функціональним використанням віднесені до земель транспорту та зв'язку. При обчисленні земельного податку (у розмірі 25 % від суми цього податку) позивачем взято базову вартість одного кв.м. землі, зазначену у довідках Головного управління земельних ресурсів КМДА.
Державне територіально-галузеве об'єднання «Південно-Західна залізниця» створене відповідно до ст.ст. 1, 4 Закону України «Про залізничний транспорт», засновано на державній власності, належить до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України і підпорядковане Державній адміністрації залізничного транспорту України.
Державне територіально-галузеве об'єднання «Південно-Західна залізниця» є основною організаційною ланкою на залізничному транспорті, що здійснює забезпечення перевезень пасажирів і вантажу у визначеному регіоні транспортної мережі, до складу якої без статусу юридичної особи входить Станція «Дарниця».
Згідно наданої до справи довідки Головного управління статистики № 3512 основним видом діяльності Станції «Дарниця» є функціонування інфраструктури залізничного транспорту.
Податок за земельні ділянки, надані для Збройних сил України та інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, залізниць, гірничодобувних підприємств, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції, справляється у розмірі 25 % суми земельного податку, обчисленого відповідно до ч. 1 та ч. 2 цієї статті (ч. 10 ст. 7 Закону України «Про плату за землю»).
Відповідно до п. 2.1 Рішення Київської міської Ради «Про затвердження грошової оцінки земель м. Києва» від 27.04.2000 року № 104/825 плата за землі залізниць справляється у розмірі 25 % від суми земельного податку, обчисленого як 1 % від середньої базової вартості одного кв.м. по місту, без врахування локальних коефіцієнтів на місце розташування земельних ділянок.
З огляду на викладене, судова колегія вважає, що постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 жовтня 2007 року є законною, обґрунтованою, відповідає матеріалам справи та чинному законодавству, підстав для її зміни або скасування не вбачається.
Доводи апеляційної скарги спростовуються вище наведеними нормами законів.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 жовтня 2007 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:
Судді:
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: №22-а-8034/08 Головуючий у І інстанції – Пилипенко О.Є.
Суддя-доповідач: Межевич М.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К РАЇНИ
(вступна та резолютивна частини)
06 січня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Межевича М.В., суддів та Зайцева М.П. та Коваля М.П., при секретарі Кравченко Т.М., за участю представника апелянта Сергієнко-Колодій Владислава В’ячеславовича, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 жовтня 2007 року у справі за адміністративним позовом Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-західна залізниця» до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 жовтня 2007 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:
Судді: