ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
__________________
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" травня 2013 р.Справа № 916/258/13-г
Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Лавриненко Л. В.,
суддів: Картере В.І., Пироговського В. Т.,
при секретарі судового засідання: Райляг І. Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства "Ізмаїльського Виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл
на рішення Господарського суду Одеської області від 29.03.2013 р.
по справі № 916/258/13-г
за позовом Комунального підприємства "Ізмаїльського Виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл
до Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
про визнання недійсним рішення від 27.11.2012 р. № 144-рш.
за зустрічним позовом Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
до Комунального підприємства "Ізмаїльського Виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл
про стягнення 70 040 грн.
за участю представників сторін:
від Комунального підприємства "Ізмаїльського Виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл: Запша О.М. - за довір., Анікєєв А.Л. - за довір.
від Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України: Попова Г.В. - за довір.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 17.04.2013 р. прийнята до провадження та призначена до розгляду апеляційна скарга Комунального підприємства "Ізмаїльського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл на рішення Господарського суду Одеської області від 29.03.2013 р. по справі № 916/258/13-г.
Відповідно до ч. 2 ст. 101 ГПК України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Апеляційна скарга розглянута в межах процесуального строку, встановленого ст. 102 ГПК України.
29.01.2013 р. Комунальне підприємство "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл звернулось до Господарського суду Одеської області з позовом про визнання недійсним рішення адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.11.2012 р. № 144-рш.
Наведеним рішенням орган Антимонопольного комітету України визнав позивача таким, що займає монопольне становище на ринку з надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, а дії щодо відключення споживачів від водопостачання та включення до договору про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення умов, які не відповідають законодавству, - порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
За вчинене порушення на позивача накладено штраф в сумі 68 000 грн.
27.02.2013 р. Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулось до Господарського суду Одеської області з зустрічним позовом до Комунального підприємства "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл про стягнення штрафу в сумі 68 000 грн. та пені в сумі 2 040 грн.
Рішенням Господарського суду Одеської області від 29.03.2013 р. по справі № 916/258/13-г (суддя Невінгловська Л. В.) Комунальному підприємству "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл у задоволенні позову відмовлено, зустрічний позов Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України задоволено в частині стягнення штрафу в сумі 68 000 грн., в частині стягнення пені в сумі 2 040 грн. у задоволенні зустрічного позову відмовлено.
Судове рішення мотивоване тим, що включення до типового договору про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення умови про можливість відключення споживачів від водопостачання у зв"язку з наявністю заборгованості за спожиті послуги суперечить Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", Закону України "Про житлово - комунальні послуги" та Правилам надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, а відтак є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
Часткове задоволення зустрічного позову обумовлено відмовою місцевим господарським судом у задоволенні первісного позову Комунального підприємства "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл.
Відмовляючи Одеському обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у задоволенні зустрічного позову в частині стягнення з Комунального підприємства "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл пені в сумі 2 040 грн., Господарський суд Одеської області виходив з положень ч. 5 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", якою передбачено зупинення нарахування пені на час розгляду чи перегляду судом справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу.
Не погодившись з наведеним судовим рішенням, Комунальне підприємство "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить його скасувати частково і прийняти нове рішення, яким:
- первісний позов про визнання недійсним рішення Одеського обласного
територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.11.2012 р. № 144-рш задовольнити;
- Одеському обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у задоволенні зустрічного позову відмовити в повному обсязі.
В обґрунтування своїх вимог Комунальне підприємство "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл посилається на не повне з"ясування місцевим господарським судом обставин, що мають значення для справи, а також невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи.
Так, скаржник наполягає на тому, що органом Антимонопольного комітету України не доведено монопольного (домінуючого) становища Комунального підприємства "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл на ринку з надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення з часткою 100 %, оскільки відповідно до ліцензії серії АВ № 365062 аналогічні послуги надає Одеська залізниця.
Безпідставним, на думку позивача за первісним позовом, є висновок місцевого господарського суду стосовно невідповідності законодавству України рішення Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради від 24.02.2011 р. № 336, яким затверджено заходи щодо дотримання споживачами питної води режиму економії, обліку водоспоживання, цілісності водопровідно - каналізаційних мереж Комунального підприємства "Ізмаїльського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл, та надано дозвіл припиняти подачу питної води абонентам у разі несплати вартості наданих послуг, оскільки наведене рішення прийнято відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування" і не суперечить вимогам Закону України "Про житлово - комунальні послуги" та Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", які не забороняють підприємствам питного водопостачання припиняти подачу води абонентам у разі порушення строків внесення плати за послуги з водопостачання чи водовідведення, згідно з умовами договору.
Помилковим позивач за первісним позовом вважає і висновок місцевого господарського суду про включення Комунальним підприємством "Ізмаїльським виробничим управлінням водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл до змісту договору про надання послуг з централізованого водопостачання і водовідведення умов про обмеження водопостачання, які не передбачені діючим законодавством, оскільки таке право надане підприємствам питного водопостачання ст. 23 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання". При цьому Комунальне підприємство "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл стверджує, що питання про забезпечення рівня екологічної броні питного водопостачання не досліджувалось ні судом першої інстанції ні адміністративною колегією Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
Посилаючись на приписи ст. 20 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" та ст. 204 ЦК України, позивач наполягає на тому, що договори про надання послуг з питного водопостачання та водовідведення укладались за згодою сторін, є правомірними і в установленому законом порядку недійсними визнані не були. Жоден споживач до підприємства з пропозиціями (до суду з позовом) про внесення змін до цих договорів не звертався.
Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України проти доводів апеляційної скарги заперечило.
В судовому засіданні представником Комунального підприємства "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл заявлено клопотання про зупинення провадження у даній справі.
Необхідність вчинення відповідної процесуальної дії представник Комунального підприємства "Ізмаїльського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл обґрунтовує тим, що дана справа пов'язана зі справою 916/790/13, яка знаходиться в провадження Господарського суду Одеської області (суддя Погребная К.Ф.) та порушена за позовом Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради до Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним рішення від 24.01.2013 р. № 02-рш.
Пов'язаність цих справ полягає в тому, що обмеження (припинення) Комунальним підприємством "Ізмаїльським виробничим управлінням водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл подачі води абонентам яким затверджені заходи щодо дотримання споживачами питної води режиму економії, обліку водоспоживання, цілісності водопровідно - каналізаційних мереж Комунальним підприємством "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл.
Суд апеляційної інстанції відмовив представнику Комунального підприємства "Ізмаїльського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл у задоволенні клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 79 ГПК України, Господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.
Пов'язаність справ полягає в тому, що рішення іншого суду, який розглядає справу, встановлює обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів у даній справі. Ці обставини повинні бути такими, що мають значення для даної справи.
Враховуючи те, що розгляд справи № 916/790/13 не впливає на збирання та оцінку доказів у даній справі, правові підстави для задоволення клопотання про зупинення провадження у справі № 916/258/13-г відсутні.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи та заперечення представників сторін, суд апеляційної інстанції встановив наступне.
На підставі розпорядження від 29.05.2012 р. № 61-р адміністративною колегією Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України розпочато розгляд справи № 57-01/2012 (арк. справи 78-81, т. 1), в межах якої проведено дослідження ринку житлово - комунальних послуг в Одеській області, в т. ч. в м. Ізмаїл.
В процесі дослідження орган Антимонопольного комітету України встановив, що протягом 2011 року, січня - травня 2012 р. Комунальне підприємство "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл на підставі типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання і водовідведення, укладених з населенням та юридичними особами, надавало послуги з подачі питної води та її відведення.
Проаналізувавши зміст вказаних типових договорів, адміністративна колегія Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України дійшла висновку, що певні умови, передбачені цими договорами, суперечать вимогам Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", Закону України "Про житлово - комунальні послуги", Правилам надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, та умовам Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженим цією же постановою.
Так, типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, який укладався з населенням, передбачено право Комунального підприємства "Ізмаїльського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл припиняти подачу води абоненту у випадку несвоєчасного внесення плати за воду. Договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, який укладався з юридичними особами, позивач залишив за собою право обмежувати або припиняти надання послуг у разі несвоєчасного або не в повному обсязі внесення абонентом плати за надані послуги.
Правовою підставою для включення до змісту типових договорів про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення умови про наявність у Комунального підприємства "Ізмаїльського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл права припиняти подачу води абонентам у випадку несвоєчасного внесення плати за воду стало рішення Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради від 24.02.2011 р. № 336 (арк. справи 17-18, т. 1), яким затверджені "Заходи щодо дотримання споживачами питної води режиму економії, обліку водоспоживання, цілості водопровідно - каналізаційних мереж КП "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл".
Пунктом 7 вказаних Заходів позивачу надано дозвіл припиняти подачу питної води споживачам в разі несплати вартості наданих послуг в термін, встановлений договором.
Відповідно до наданого Комунальним підприємством "Ізмаїльським виробничим управлінням водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл переліку споживачів (фізичних та юридичних осіб), відключених від водопостачання, орган Антимонопольного комітету України встановив, що протягом 2011 - 2012 років позивач відключив від водопостачання 642 споживача - фізичних осіб та 19 споживачів - юридичних осіб.
27.11.2012 р. за результатами розгляду справи № 57-01/2012 адміністративною колегією Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийняте рішення № 144-рш (арк. справи 8-15, т. 1). Пунктом 1 цього рішення Комунальне підприємство "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл визнане таким, що займало монопольне (домінуюче) становище на ринку надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в територіальних межах водопровідних мереж, які експлуатує позивач. Відповідно до п. 2 цього рішення дії Комунального підприємства "Ізмаїльського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл, які полягали у внесенні до договору умов, що не відповідають чинному законодавству, та відключенні споживачів від водопостачання та водовідведення з причин наявності заборгованості, визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим ч. 1 ст. 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем. За вчинені порушення на Комунальне підприємство "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл накладено штраф в сумі 68 000 грн.
За результатами розгляду матеріалів справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга Комунального підприємства "Ізмаїльського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл не підлягає задоволенню за наступними підставами.
Відповідно до абз. 2 ст. 1 Закону України "Про житлово - комунальні послуги" від 24.06.2004 р. № 1875-IV (зі змінами та доповненнями) житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Централізоване постачання холодної та гарячої води, а також водовідведення, в силу приписів ч. 1 ст. 13 вказаного нормативно - правового акту, є одним з різновидів житлово - комунальних послуг.
Відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг, і фізичною та юридичною особою, яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення врегульовані Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
Відповідно до п. 8 Правил послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
Типовий договір представляє собою затверджену компетентним органом письмову форму договору із заздалегідь визначеними умовами.
Типовий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630.
Відповідно до п. 2 розділу 20 Типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, у випадку несвоєчасного внесення платежів за послуги споживач несе відповідальність згідно із законодавством і цим договором шляхом сплати пені.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи копій договорів, які укладались між Комунальним підприємством "Ізмаїльським виробничим управлінням водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл та споживачами (фізичними та юридичними особами), позивач залишив за собою право припиняти подачу води абонентам у випадку несвоєчасного внесення плати за воду.
Відповідно до ч. 1 ст. 203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.
Частиною третьою ст. 16 Закону України "Про житлово - комунальні послуги" передбачено, що комунальні послуги надаються споживачам безперебійно, виключно за винятком часу перерв на:
1) проведення ремонтних і профілактичних робіт виконавцем/виробником за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад або місцевими державними адміністраціями згідно з нормативними документами. Допустима тривалість перерв у наданні послуг, їх періодичність встановлюються Кабінетом Міністрів України на підставі стандартів, нормативів, норм, порядків та правил експлуатації, проведення випробувань теплових мереж, поточного і капітального ремонтів, реконструкції об'єктів житлового фонду;
2) міжопалювальний період для систем опалення, рішення про початок та закінчення якого приймається виконавчими органами відповідних місцевих рад або місцевими державними адміністраціями виходячи з кліматичних умов згідно з правилами та іншими нормативними документами;
3) ліквідацію наслідків аварій або дії обставин непереборної сили.
Відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" від 10.01.2002 р. № 2918-III (зі змінами та доповненнями) підприємствам питного водопостачання надане право обмежити питне водопостачання споживача до рівня екологічної броні питного водопостачання у разі внесення ним не в повному обсязі плати за використану питну воду.
Згідно з абз. 22 ст. 1 цього Закону екологічна броня питного водопостачання - це мінімальний рівень використання питної води споживачами (крім населення), необхідний для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру.
З комплексного аналізу наведених вище норм вбачається, що чинним законодавством не передбачено можливості відключення споживачів від питного водопостачання, крім випадків, передбачених ч. 3 ст. 16 Закону України "Про житлово - комунальні послуги", тому наявність відповідних положень в договорах про надання послуг з централізовано водопостачання та водовідведення, що укладались між Комунальним підприємством "Ізмаїльським виробничим управлінням водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл та його абонентами, суперечить вимогам ст. 203 ЦК України, ст. 23 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", ст. 16 Закону України "Про житлово - комунальні послуги", п. 3 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
За викладених вище обставин суд апеляційної інстанції не приймає до уваги посилання позивача на рішення Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради від 24.02.2011 р. № 336, яким Комунальному підприємству "Ізмаїльському виробничому управлінню водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл надано дозвіл на відключення від водопостачання споживачів, які мають заборгованість за спожиті послуги, оскільки відповідно до абз. 2 ст. 4 ГПК України господарський суд не застосовує акти державних та інших органів, якщо ці акти не відповідають законодавству України.
Не приймаються до уваги і доводи позивача про те, що питання про забезпечення ним рівня екологічної броні питного водопостачання не було предметом дослідження судом першої інстанції, оскільки ці доводи спростовуються змістом оскарженого судового рішення та матеріалами справи, а саме переліком абонентів, відключених від водопостачання у зв'язку з наявністю заборгованості (арк. справи 57-72, т. 1), та актами про відключення абонентів (арк. справи 138-149, т. 1). Наведені документи є доказом того, що позивач здійснював відключення споживачів від питного водопостачання без забезпечення рівня екологічної броні.
Не приймаються до уваги доводи позивача про те, що матеріалами справи спростовано висновок органу Антимонопольного комітету України про монопольне (домінуюче), з часткою 100 %, становище Комунального підприємства "Ізмаїльського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл на ринку надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, оскільки в рішенні адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.11.2012 р. № 144-рш йдеться про монопольне становище позивача на ринку надання відповідних послуг в територіальних межах водопровідних мереж, які експлуатує позивач.
Стверджуючи, що він не є єдиним виробником послуг з водопостачання та водовідведення, позивач не надав суду жодного доказу того, що споживачі, які знаходяться в територіальних межах його водопровідних мереж, мають технічну можливість одержати ці послуги від інших суб'єктів господарювання без понесення значних фінансових витрат на відповідне технічне облаштування.
За таких обставин місцевий господарський суд правомірно відмовив Комунальному підприємству "Ізмаїльському виробничому управлінню водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл у задоволенні позову.
Щодо зустрічного позову Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України суд апеляційної інстанції погоджується з висновками місцевого господарського суду, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" від 11.01.2001 р. № 2210-III (зі змінами та доповненнями) рішення органів Антимонопольного комітету України є обов'язковими до виконання.
Частиною 3 зазначеної статті Закону передбачено, що особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.
Відповідно до ч. 5 ст. 56 Закону за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу.
Нарахування пені припиняється з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу.
Нарахування пені зупиняється на час розгляду чи перегляду господарським судом:
- справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу;
- відповідного рішення (постанови) господарського суду.
Як вбачається з матеріалів справи, одержавши 29.11.2012 р. рішення адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.11.2012 р. № 144-рш, Комунальне підприємство "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл 24.01.2013 р. оскаржило його до Господарського суду Одеської області.
Виходячи з факту відмови Комунальному підприємству "Ізмаїльському виробничому управлінню водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл задоволенні первинного позову, а також з того, що рішення органу Антимонопольного комітету України оскаржено останнім в строк, встановлений ч. 1 ст. 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції", місцевий господарський суд дійшов правильного висновку щодо задоволення зустрічного позову в частині стягнення штрафу в сумі 68 000 грн. та відмови у задоволенні зустрічного позову в частині стягнення пені в сумі 2 040 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 85,91,93,99,101-105 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Рішення Господарського суду Одеської області від 29.03.2013 р. по справі № 916/258/13-г залишити без змін, апеляційну скаргу Комунального підприємства "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" м. Ізмаїл без задоволення.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
Повний текст постанови складено та підписано 23.05.2013 року.
Головуючий суддя : Л. В. Лавриненко
Судді: В.І. Картере
В. Т. Пироговський