Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04.09.2008 р. № 13/221
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши справу
за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтава
до товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпро-Вікторія»
про стягнення фінансової санкції на суму 30110,16 грн.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у позовній заяві просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпро-Вікторія» в доход державного бюджету штрафні санкції в сумі 30110,16 грн.
Відповідач письмового заперечення проти позову не подав, проте його повноважний представник у судовому засіданні усно повідомив, що проти позову заперечує.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
При цьому згідно п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4.12.90 із змінами і доповненнями, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Згідно п.2.3.1. ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Згідно положень Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідач є платником податків, зборів (обов’язкових платежів), на якого згідно із законом покладено обов'язок сплачувати податки. Так, товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпро-Вікторія»(надалі - відповідач) зареєстроване Мінською районною у м. Києві державною адміністрацією 18 травня 1999 р. як юридична особа та йому присвоєно код ЄДРПОУ 30407788 .
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Відповідач знаходиться за адресою: м. Київ, вул.. Лароша Гавро, 7 кв.32.
Державна податкова інспекція у м. Полтава взяла на податковий облік Полтавську філію ТОВ «Дніпро –Вікторія»10.09.02 р.
Відповідно до ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»працівниками ДПІ у м. Полтава проведено позапланову документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2004р. по 01.04.2007р. Полтавської філії ТОВ «Дніпро - Вікторія», розташованої за адресою м. Полтава, вул. Фрунзе, 6 (взято на податковий облік до ДПІ у м. Полтаві 10.09.2002р.). ПФ ТОВ «Дніпро-Вікторія»є платником податку з доходів фізичних осіб, комунального податку та консолідовано сплачує податок на прибуток.
За результатами перевірки складено Довідку №1599/23-8/26218570 від 28.08.2007р. У ході проведення перевірки встановлено порушення: ст.5 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№98/96-ВР від 23.03.1996р., а саме: надання послуг у сфері грального бізнесу без придбання торгових патентів на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу. У період з 06.05.2006 р. по 22.08.2006 р. надавалися послуги у сфері грального бізнесу шляхом використання дванадцяти гральних автоматів у гральному залі, що розташований за адресою: м. Полтава, вул. Калініна, 26.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами. Під гральним бізнесом у цьому Законі слід розуміти діяльність, пов’язану з влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (крім державних) та розиграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі.
У разі коли суб'єкт підприємницької діяльності має структурні (відокремлені) підрозділи, торговий патент придбавається окремо для кожного структурного (відокремленого) підрозділу (грального місця).
Торговий патент на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу має бути виданий на кожне окреме гральне місце (гральний автомат, гральний стіл).
Торговий патент на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу не дає права на здійснення грального бізнесу, не зазначеного у такому патенті.
Термін дії торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу становить 60 календарних місяців.
Відповідно до ст. 8 ЗУ «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері ЮГО бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання боргових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
На підставі довідки про результати виїзної позапланової документальної перевірки Полтавської філії ТОВ «Дніпро-Вікторія»№1599/23-8/26218570 від 28.08.2007р. позивачем винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004212306/0 від 06.09.2007р., яким застосовано до відповідача фінансову санкцію на загальну суму 30110,16 грн. за порушення законодавства про патентування.
Рішення направлено засобами поштового зв'язку та отримано ТОВ «Дніпро-Вікторія»14.09.2007р., про що свідчить підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення.
В порушення ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»відповідно до якого штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких штрафних санкцій, сума визначених штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не сплачена.
У відповідності до п.11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України (ГК України) за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правової або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами.
Згідно з ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевою самоврядування, як визначено ст. 239 ГК України, відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання зокрема такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 241 ГК України встановлено, що адміністративно-господарський штраф це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність заборгованості. На момент вирішення спору заборгованість не погашена, рішення позивача про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій останнім не оскаржувались. Тому позовні вимоги визнаються обґрунтованими та підлягають задоволенню.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача суми позову .
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи Позивача, Відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішується на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпро-Вікторія»(м. Київ, вул. Лароша Гавро, 7, кв.32, код ЄДРПОУ 30407788) в доход державного бюджету штрафні санкції в сумі 30110,16 грн. (тридцять тисяч сто десять грн. 16 коп.) на р/р 31117104700002, одержувач УДК у місті Полтаві ЗКПО 34698804, код бюджетної кваліфікації платежу 21080900, банк одержувач ГУ УДК у Полтавській області.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А. Степанюк