Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 травня 2013 р. Справа № 805/4897/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Волгіної Н.П., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Державного підприємства “Макіїввугілля” в особі Відокремленого підрозділу “Проектно-конструкторське бюро”
до Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області
про визнання недійсним та скасування рішення № 1721 від 17.12.2012 року, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, Державне підприємство “Макіїввугілля” в особі Відокремленого підрозділу “Проектно-конструкторське бюро” звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області про визнання недійсним та скасування рішення управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 1721 від 17.12.2012 року на суму 12 349,45 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішення, яке оскаржується, прийнято відповідачем з перевищенням повноважень та не у спосіб, визначений Законом.
Приймаючи рішення від 17.12.2012 року № 1721 про застосування штрафу в сумі 8 740,09 грн та нарахування пені в сумі 3 609,36 грн за період з 20.10.2011 року по 31.01.2012 року, відповідач повинен був прийняти рішення за календарний місяць (звітний період). Відповідачем порушено норми Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зокрема, невідповідність форми оскаржуваних рішень додатку 10 Інструкції. Відповідач порушив його (позивача) права, прийнявши одне рішення за декілька базових звітних періодів, а не окремо за кожний базовий період в порушення п.п.п 7.2.2 п. 7.2 розділу VII зазначеної Інструкції.
Зазначає, що при прийнятті спірного рішення не приведені дані карток особових рахунків відокремленого підрозділу, а при нарахуванні пені не приведені посилання на документи, що підтверджують суму єдиного внеску та строк їх сплати та на документи, що підтверджують суму та дату погашення недоїмки з єдиного внеску, а також не додано їх копій.
Крім того, вважає неправомірним з боку відповідача проведення перерозподілу коштів підприємства на погашення недоїмки, що виникла раніше, а не як зазначив позивач у платіжних дорученнях на сплату єдиного внеску.
Державним підприємством “Макіїввугілля” в порядку, визначеному ч. 14 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», були поданні скарги про скасування рішення від 17.12.2012 року до головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та до Пенсійного фонду України, які залишені без розгляду.
Не погодившись з вказаними рішеннями позивач звернувся із позовною заявою до суду.
В судовому засіданні, яке відбулось 15.05.2013 року, представник позивача підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила позов задовольнити.
В судове засідання, призначене на 17.05.2013 року, призначене на 17.05.2013 року, представник позивача не заявилась, про дату, час та місце розгляду справи Державне підприємство «Макіїввугілля» в особі Відокремленого підрозділу “Проектно-конструкторське бюро” повідомлялось належним чином. Через канцелярію суду надійшло від клопотання представника позивача про розгляд справи без її участі у зв’язку із зайнятістю в іншій справі та прохання задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні, яке відбулось 15.05.2013 року заперечувала проти задоволення позову зазначивши, що правовідносини у сфері загальнообов’язкового держаного соціального страхування регулюються Законом України “Про збір та облік єдиного державного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Відповідно до ст. 2 зазначеного Закону його дія поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечать цьому Закону.
Згідно ст. 4 Закону відповідач (його відокремлений підрозділ - Проектно-конструкторське бюро) є платником єдиного внеску; зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області.
Відповідно до ст. 6 Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
В порушення ст. ст. 6-9 Закону платник єдиного внеску не сплачував єдиний внесок у встановлені строки та у повному обсязі, внаслідок чого утворилася недоїмка та до нього застосовано штрафні санкції і нарахована пеня за несвоєчасну сплату (перерахування) єдиного внеску. Зазначила, що оскільки у позивача існувала заборгованість зі сплати єдиного внеску, органом Пенсійного фонду при отриманні платежів здійснювався перерозподіл сум в рахунок погашення заборгованості, яка виникла раніше, у зв’язку з чим застосовувались штрафні санкції та нараховувалась пеня.
На підставі викладеного просила суд відмовити у задоволенні адміністративного позову.
У судове засідання, призначене на 17.05.2013 року, представник відповідача не з’явилась, через канцелярію суду надійшло клопотання, в якому представник відповідача просила справу розглянути у порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
На підставі наведеної норми, а також врахувавши клопотання сторін, суд дійшов висновку про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.
Державне підприємство “Макіїввугілля” (далі – ДП «Макіїввугілля”) є юридичною особою (код ЄДРПОУ 32442295), про що свідчить довідка управління статистики у місті Макіївці та статут підприємства (а.с. 38-56). Позивач має відокремлений підрозділ “Проектно-конструкторське бюро”, який не є юридичною особою, відповідно до Положенням про відокремлений підрозділ (а.с. 24-37).
Відокремлений підрозділ “Проектно-конструкторське бюро” (далі - ВП «Проектно-конструкторське бюро”) є структурним підрозділом ДП “Макіїввугілля”, зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Гірницькому районі міста Макіївки як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за № 05-35-01-1013 (а.с. 96-116).
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи станом на 20.10.2011 року у ВП “Проектно-конструкторське бюро” існувала заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 87 400,93 грн.
17.12.2012 року Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області (далі - УПФУ в Гірницькому районі м. Макіївки) прийняло рішення № 1721 про застосування до ВП “Проектно – конструкторське бюро” ДП «Макіїввугілля» штрафних санкцій у розмірі 8 740,09 грн та нарахування пені у розмірі 3 609,36 грн за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20.10.2011 року по 31.01.2012 року (а.с. 8).
27.12.2012 року ДП “Макіїввугілля” звернулось до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зі скаргою № 08-81/521 відносно зазначеного рішення, в якій просило його скасувати (а.с. 12-14).
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 23.01.2013 року скарга ДП “Макіїввугілля” залишена без розгляду (а.с. 15-16).
Не погодившись з рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області 05.02.2013 року позивач звернувся до Пенсійного фонду України (а.с. 17-20).
Рішенням від 06.03.2013 року № 5926/09-10 Пенсійний фонд України скаргу позивача на рішення УПФУ в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області № 1721 від 17.12.2012 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску – залишено без розгляду (а.с. 21-22).
При прийнятті рішення по справі суд керується наступним.
Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області є суб’єктом владних повноважень – органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.
Згідно з п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.
Відповідно до п. 7 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року № 8-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25.02.2008 року № 5-5) затверджено Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Згідно із підпунктом 1.1 цього Положення управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.
Верховною Радою України 08.07.2010 року прийнято Закон України № 2464-VІ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, який набрав чинності 01.01.2011 року.
Правовідносини, що склалися між сторонами з 01.01.2011 року регулюються Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”. Виключно цим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та стягнення цього внеску.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У відповідності до ч. 2, 7 ст. 9 Закону України № 2464-VI обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування. Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.
Згідно із ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Отже, позивач повинен сплатити зобов’язання з єдиного внеску за вересень 2011 року до 28.10.2011 року.
Відповідно до вимог ч. 10 ст. 9 Закону України № 2464-VI днем сплати єдиного внеску вважається:
1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду - день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду;
2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі.
17.12.2012 року управлінням Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки прийнято рішення № 1721 про застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 8 740,09 грн та нарахування пені в розмірі 3 609,36 грн за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (а.с. 8). До рішення додано розрахунок сум фінансових санкцій та пені з визначенням дат виникнення недоїмки, дати і суми погашення недоїмки та кількості днів затримки сплати єдиного внеску (а.с. 9-11).
Частиною 11 ст. 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” передбачено що, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Частиною 12 ст. 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” передбачено що, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Пунктом 6 ч. 1 ст. 13 вищевказаного Закону Пенсійному фонду та його територіальним органам надано право застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Згідно із вимогами ч. 11 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції:
1) у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум;
3) за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску;
4) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
5) за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок, накладається штраф у розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
6) за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
Згідно із вимогами ч.13 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, нарахування і сплати фінансових санкцій органами Пенсійного фонду України, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів. Додатком 10 до цієї Інструкції передбачена форма рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. Дана форма містить в собі посилання на частину десяту та п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.
Оскаржуване позивачем рішення також містить посилання на п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, яким передбачено право територіального органу Пенсійного фонду застосовувати до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. Однак рішення не містить посилань на ч. 10 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, яким передбачено нарахування пені з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Підприємством самостійно нараховано зобов’язання по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за базовий період - вересень 2011 року та несвоєчасно їх сплачено, що визнається сторонами та не потребує доказуванню відповідно ч. 3 ст. 72 КАС України.
У зв’язку із вказаним порушенням відповідачем застосовано штрафні санкції у розмірі 10% від несплаченої суми зобов’язань та нараховано пеню у розмірі 0,1 відсотка від суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Отже, відповідачем виконані вимоги Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.
Відсутність в оскаржувальному рішенні нормативно-правового обґрунтування нарахування пені ніяким чином не порушує право позивача, оскільки невідповідність форми оскаржуваного рішення не призвела до його неправильності стосовно розміру застосування штрафних санкцій та нарахування пені. Також відсутність у рішенні норми права не змінює способу реалізації владних управлінських функцій суб’єктом владних повноважень.
Крім цього, невизначення правових підстав нарахування пені у спірному рішенні не може бути причиною звільнення платника єдиного внеску від відповідальності за несвоєчасну сплату внеску.
Що стосується посилань позивача на порушення відповідачем п.п 7.2.2 п. 7.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно якої при застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період, суд зазначає наступне.
Як встановлено під час розгляду справи, відповідачем спірне рішення прийнято саме за певний базовий період (місяць) – вересень 2011 року. Тобто, рішення Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки № 1721 від 17.12.2012 року прийнято без порушення вимог п.п 7.2.2 п. 7.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Що стосується перерозподілу коштів позивача, спрямованих на сплату єдиного внеску за конкретний період на погашення недоїмки, штрафів та пені, що виникли раніше, суд зазначає, що хронологічний порядок погашення передбачений ч. 6 ст. 25 Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.
Крім цього, Постановою Пенсійного фонду України № 21-2 від 27.09.2010 року затверджено Порядок ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів.
Цим Порядком встановлюється механізм здійснення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, сум штрафів та пені, що застосовуються до платників, на яких покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, різниці між сумою пенсії, призначеної за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, регресних вимог, адміністративних штрафів.
Відповідно до п. 5.4 цього Порядку визначено, що операції здійснюються в картках особових рахунків платників у хронологічному порядку. Облік надходження сум платежів у картках особових рахунків платників здійснюється в порядку календарної черговості настання строків сплати відповідних сум платежів.
Згідно з абз. 1 п. 6.10 Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5, якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості.
Відповідно до абз. 2 та 3 п. 6.10 Інструкції 21-5 у разі зараховування внесеної страхувальником суми єдиного внеску в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення, протягом п'яти робочих днів після закінчення базового звітного періоду орган Пенсійного фонду складає повідомлення про суми розподілу сплачених коштів за формою згідно з додатком 8 до цієї Інструкції, яке надсилається (вручається) такому платнику. Корінець повідомлення залишається в органі Пенсійного фонду. Повідомлення вважається надісланим (врученим) платнику, якщо його передано службовій особі юридичної особи або фізичній особі - підприємцю, особі, яка забезпечує себе роботою самостійно, під підпис або надіслано простим поштовим відправленням. Дата відправлення проставляється на корінці повідомлення.
Відповідачем не надано суду доказів на підтвердження направлення відповідних повідомлень на адресу позивача, таким чином, відповідач не довів виконання ним вимог до абз. 2 та 3 п. 6.10 Інструкції 21-5, але при цьому суд вважає за необхідне зазначити, що, як встановлено під час розгляду справи, факт не направлення зазначених повідомлень не створило для позивача будь-яких негативних правових наслідків.
Таким чином, суд дійшов висновку про правомірність зарахування відповідачем коштів, що надійшли від позивача (як платника єдиного внеску) в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені, що виникли раніше (в порядку календарної черговості).
Згідно з пп. 1, 2 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.
Зважаючи на встановлені обставини у справі, враховуючи приписи Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», суд приходить до висновку, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а вимоги позивача про визнання рішення № 1721 від 17.12.2012 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування недійсним та його скасування - задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного вище, круючись ст. 2, ст. 7-11, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 122 – 154, ст. 158-163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову Державного підприємства “Макіїввугілля” (код ЄДРПОУ 32442295) в особі Відокремленого підрозділу “Проектно-конструкторське бюро” до Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області (код ЄДРПОУ 22035513) про визнання недійсним та скасування рішення відповідача № 1721 від 17.12.2012 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 8 740,09 грн та нарахування пені в розмірі 3 609,36 грн за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску - відмовити.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частини складені та підписані 17 травня 2013 року.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складений 20 травня 2013 року.
Суддя Волгіна Н.П.