ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1Д О Д А Т К О В А П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
22 квітня 2013 року 13:45 справа №2а-1797/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Калужського Д.О. та представників:
позивача: Журавльова Р.О.;
відповідача: не з'явились
розглянувши у судовому засіданні за власною ініціативою питання про ухвалення додаткового рішення в адміністративній справі
за позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у місті Києві доТовариства з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш енд Кері Україна"простягнення штрафних санкційНа підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 22 квітня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
07 лютого 2011 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві (далі по тексту - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш енд Кері Україна" (далі по тексту - відповідач, ТОВ "Метро Кеш енд Кері"), в якому просить стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 2 099 191,18 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 квітня 2013 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.
При цьому, ухвалюючи постанову, суд вирішив лише питання стягнення фінансових санкцій, що стосувались рішення про застосування фінансових санкцій від 16 листопада 2010 року №262160/32-330/1313 на суму 2 094 091,18 грн.; стосовно частини спірної суми фінансових санкцій згідно рішень Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві від 16 листопада 2010 року №262161/32-330/1314 та № 262161/32-330/1315 рішення фактично не ухвалено.
Розгляд питання про ухвалення додаткового рішення призначено на 22 квітня 2013 року.
В судовому засіданні 22 квітня 2013 року представник позивача підтримав необхідність ухвалення додаткового рішення; відповідач свого представника не направив, хоча про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Відповідно до частини третьої статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалює додаткове судове рішення після розгляду питання в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Зміст та матеріали адміністративного позову свідчать, що заявлена позивачем до стягнення сума штрафних санкції становить 2 099 191,18 грн. та утворилась на підставі рішень про застосування фінансових санкцій Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві від 16 листопада 2010 року №262160/32-330/1313, №262161/32-330/1314 та № 262161/32-330/1315.
Відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій від 16 листопада 2010 року №262161/32-330/1314 за порушення статті 152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме - не обладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, згідно статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу сприту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до ТОВ "Метро Кеш енд Кері" застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3 400,00 грн.
Відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій від 16 листопада 2010 року №262162/32-330/1315 за порушення статті 11Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", відповідно до якого алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством, згідно статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу сприту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до ТОВ "Метро Кеш енд Кері" застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1 700,00 грн.
Враховуючи несплату відповідачем у добровільному порядку суми штрафних санкцій, позивач вважає, що вказана сума штрафних санкцій має бути стягнута у судовому порядку.
Відповідач проти позову заперечив, виходячи з протиправності застосування суми фінансових санкцій.
Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позовні вимоги в частині стягнення фінансових санкцій на підставі рішень про застосування фінансових санкцій №262161/32-330/1314 та № 262161/32-330/1315 у розмірі 5 100,00 грн. підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Відповідно до частин третьої-п'ятої статті 152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу сприту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів. У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено". У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
Абзацом третім частини четвертої статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу сприту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до частини першої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу сприту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
Суд звертає увагу, що відповідач не надав доказів скасування в установленому порядку рішень Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві про застосування фінансових санкцій №262161/32-330/1314 та № 262161/32-330/1315, а тому вказані рішення є чинним та підлягають виконанню.
При цьому доказів сплати відповідачем фінансових санкцій у розмірі 5 100,00 грн. згідно рішень Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві про застосування фінансових санкцій №262161/32-330/1314 та № 262161/32-330/1315 матеріали справи не містять.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з ТОВ "Метро Кеш енд Кері" фінансових санкцій в у розмірі 5 100,00 грн. згідно рішень Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві про застосування фінансових санкцій №262161/32-330/1314 та № 262161/32-330/1315 документально підтверджуються.
Відповідно до частини першої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, на думку Окружного адміністративного суду міста Києва, Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у місті Києві доведено обставини, на яких ґрунтуються її вимоги про стягнення з ТОВ "Метро Кеш енд Кері" суми фінансових санкцій в 5 100,00 грн. згідно рішень Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві про застосування фінансових санкцій №262161/32-330/1314 та № 262161/32-330/1315, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов у цій частині підлягає задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо: 1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення; 3) судом не вирішено питання про судові витрати.
Згідно з частиною другою статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України питання про ухвалення додаткового судового рішення може бути заявлено до закінчення строку на виконання судового рішення.
Станом на момент вирішення питання про ухвалення додаткового рішення по справі строк на виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 квітня 2013 року не закінчився.
З огляду на викладене, беручи до уваги, що у постанові Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 квітня 2013 року судом не вирішено питання про стягнення фінансових санкцій у розмірі 5 100,00 грн., Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про необхідність прийняти додаткову постанову в частині питання про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш енд Кері Україна" фінансових санкцій у розмірі 5 100,00 грн. та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш енд Кері Україна" вказану суму фінансових санкцій.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 160, 168 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у місті Києві в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш енд Кері Україна" фінансових санкцій у розмірі 5 100,00 грн. (п'ять тисяч сто гривень нуль копійок) задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш енд Кері Україна" (ідентифікаційний код 32049199, 02140, м. Київ, пр-т. Петра Григоренка, 43) на користь Державного бюджету України (код платежу 21081100, Дарницький район ГУ ДКСУ у м. Києві, розрахунковий рахунок 31114106700003, МФО 820019, отримувач УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885) фінансові санкції у розмірі 5 100,00 грн. (п'ять тисяч сто гривень нуль копійок).
Додаткова постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідно до частини п'ятої статті 168 Кодексу адміністративного судочинства може бути оскаржена за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко