Ухвала суду № 31049399, 24.04.2013, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2013
Номер справи
2а-1853/10/1970
Номер документу
31049399
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2013 року Справа № 81047/11/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Дяковича В.П.,

суддів: Носа С.П., Рибачука А.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 21 березня 2011 року у справі за позовом Бучацької міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

28.05.2010 року представник Бучацької міжрайонної державної податкової інспекції звернувся в суд з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 113 031,60 в дохід державного бюджету відповідно до рішень від 23 липня 2009 року № 0000512303/0 на суму 111814,60 грн. та № 0000502303/0 на суму 1217 грн. за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", зокрема пунктів 1,2 та 5 статті 3 - проведення розрахункової операції без видачі розрахункового документу та з порушенням встановленого порядку використання книги обліку розрахункових операцій (розрахункову операцію проведено без застосування книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки), пункту 13 статті 3 - незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня в розмірі 175,40 грн., за порушення підпункту 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637 та пункту 7.6 Порядку реєстрації та ведення КОРО і РК, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року № 614 - не оприбуткування готівкових коштів в повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі даних розрахункової книжки в сумі 22362,92 грн. Оскільки добровільно вказану суму відповідачка не сплатила , тому просить стягувати її у примусовому порядку.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 21 березня 2011 року позов задоволено. Стягнуто з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафні (фінансові) санкції в розмірі 113031 (сто тринадцять тисяч тридцять одну) грн. 60 коп. на р/р № 31115104700375; державний бюджет Монастириський район 21080900; код одержувача 23588177; банк - ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012.

Відповідачка постанову суду першої інстанції оскаржила, подала апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, не відповідає фактичним обставинам справи, просить її скасувати та прийняти нову, якою в позові відмовити повністю.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 року № 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31.12.2010 року" встановлено обмеження в проведенні планових заходів. Відповідно до даної постанови органи і посадові особи, уповноважені законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності повинні видавати суб'єктові господарювання припис про усунення виявленних порушень протягом 30 діб. Відповідно до цієї постанови уповноважені органи повинні приймати рішення про застосування до суб'єктів господарювання фінансові і адміністративні санкції лише у разі невиконання ними протягом 30 діб від дня одержання приписів про усунення виявлених порушень (крім порушень що неможливо усунути). Однак в порушення норм вищезазначеної постанови за наслідками розгляду акту перевірки від 14 липня 2009 року Бучацькою МДПІ (Монастириське відділення) винесено 2 рішення про застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій: від 23 липня 2009 року № 0000502303/0 (на суму 1217 грн.) та від 23 липня 2009 року № 0000512303/0 (на суму 111814,60 грн.), а не припис про усунення порушень..

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи в їх відсутності згідно з ч.4 ст. 196 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали цієї справи, перевіривши доводи апелянта у їх сукупності, приходить до переконання, що апеляційну скаргу необхідно відхилити з наступних підстав.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу чи постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач по справі зареєстрована як фізична особа - підприємець Монастириською районною державною адміністрацією Тернопільської області 17.09.2004 року, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця.

Проведеною перевіркою за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліценцій виявлено порушення пунктів 1, 2 та 5 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - проведення розрахункової операції без видачі розрахункового документу та з порушенням встановленого порядку використання книги обліку розрахункових операцій (розрахункову операцію проведено без застосування книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки), пункту 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведені розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня в розмірі 175,40 грн., підпункту 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного Банку України від 15.12.2004 року № 637 та пункту 7.6 Порядку реєстрації та ведення КОРО і РК, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року № 614 - не оприбуткування готівкових коштів в повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі даних розрахункової книжки в сумі 22362,92 грн. За результатами проведеної перевірки складено акт від 14.07.2009 року №001863.

За наслідками розгляду даного акту 23.07.2009 року прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000502303/0 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1217,00 грн. відповідно до пункту 3 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - 340,00 грн. штрафу за невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, відповідно до статті 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - 877,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня - п'ятикратний розмір суми, на яку виявлено невідповідність (175,40 грн. х 5) та рішення № 0000512303/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 111814,60 грн. відповідно до абзацу 3 статті 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" за не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування готівки у книзі обліку - у п'ятикратному розмірі не оприбуткованої суми (22362,92 грн. х 5).

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2009 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2011 року в задоволені позову відповідача до Бучацької міжрайонної державної податкової інспекції (Монастириське відділення) про скасування рішення Бучацької МДПІ № 0000512303/0 від 23 липня 2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 111 814,60 грн. та рішення Бучацької МДПІ № 0000502303/0 від 23 липня 2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1217,00 грн. відмовлено.

Згідно п.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином суд першої інстанції дійшов до вірного висновку, що позовні вимоги про стягнення штрафних (фінансових) санкцій розмірі 113 031,60 грн. в дохід державного бюджету , оскільки рішенням цього ж суду від 23.07.2009 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 про скасування рішення позивачки про застосування штрафних (фінансових) санкцій. Рішення суду вступило в законну силу.

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади, до яких належать органи державної податкової служби та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дір бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Отже, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції дійшов до вірних висновків, приймаючи рішення по суті спірних правовідносин.

Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст.160, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 254 КАС України,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 21 березня 2011 року у справі № 2-а-1853/10/1970 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя В.П. Дякович

Судді С.П. Нос

А.І. Рибачук