Ухвала суду № 31010388, 18.04.2013, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2013
Номер справи
2-а-1469/10/2170
Номер документу
31010388
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 квітня 2013 р.Справа № 2-а-1469/10/2170

Категорія: 9.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Морська Г.М. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - Єщенка О.В.

суддів - Димерлія О.О.

- Романішина В.Л.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу малого приватного підприємства «Таврія» на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 18 січня 2011 року в адміністративній справі за позовом малого приватного підприємства «Таврія» до Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій та за позовом Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області до малого приватного підприємства «Таврія» про стягнення фінансових ( штрафних) санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

У березні 2010 року мале приватне підприємство «Таврія» звернулось до суду з позовом до Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області, в якому просило скасувати рішення про застосування штрафних фінансових санкцій № 0000062302 від 04 березня 2010 року.

У квітні 2010 року Нововоронцовська міжрайонна державна податкова інспекція Херсонської області звернулась до суду з позовом до малого приватного підприємства «Таврія», в якому просила стягнути з МПП « Таврія» заборгованість в сумі 1275,00 грн. та заборгованість в сумі 3400,00 грн.

Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2010 року зазначені справи були об'єднанні в одне провадження.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 18 січня 2011 рокуу задоволенні позовних вимог малого приватного підприємства "Таврія" до Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій відмвлено; позовні вимоги Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області до малого приватного підприємства "Таврія" про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задоволено; стягнено з малого приватного підприємства "Таврія» заборгованість в загальній сумі 4675, 00 грн.

Не погодившись з зазначеним рішенням суду першої інстанції, мале приватне підприємство «Таврія» подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою скасувати рішення Нововоронцовської МДПІ № 0000062302 від 04 березня 2010 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі в сумі 1275,00 грн. та заборгованість в сумі 3400,00 грн.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що МПП "Таврія" є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрований Нововоронцовською районною державною адміністрацією Херсонської області і як платник податків знаходиться на обліку у Нововоронцовській МДПІ. Підприємницьку діяльність здійснює у магазині № 32 за адресою: вул. Садова, 9, м. Херсон.

23 лютого 2010 року відповідно до плану перевірок працівниками податкової служби проведено перевірку дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій МПП "Таврія" у магазині № 26 за адресою: вул. 40 років Жовтня, м. Херсон.

За наслідками перевірки 23 лютого 2010 року складено акт № 247/21/22/23/14129039 яким зафіксовано порушення п. 9,10,11, Закону України про «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст.. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: не забезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків РРО, порушення порядку попереднього програмування РРО, не збереження контрольних стрічок протягом 3 років, зберігання алкогольних напоїв у місці, не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

За даним актом перевірки Нововоронцовською МДПІ Херсонської області 04 березня 2010 року прийняті рішення про застосування до приватного підприємства штрафних (фінансових) санкцій № 0000052302 на суму 1275, 00 грн. за порушення п.п. 9, 10, 11 ст. 3 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та № 0000062302 на суму 3400, 00 грн. за порушення ст. 15 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Пунктом. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зазначено, що що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх збрігання протягом трьох років.

Відповідно до п.10 ст. 3 зазначеного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення та друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

На виконання вимоги п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності також повинні проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Під час перевірки працівниками податкової служби встановлено, що приватним підприємством не забезпечено зберігання книги обліку розрахункових операцій та контрольних стрічок. Крім того, згідно КОРО № 2117000368 р/2 від 17 березня 2009 року Z-звіт №569 був відсутній, 26 квітня 2009 року відсутнє обнуління. Z -звіт № 0404 роздрукований 25 квітня 2009 року, а наступний Z -звіт № 0405 лише 27 квітня 2009 року.

На підтвердження порушення п. 11 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» судом першої інстанції встановлено, що фіскальний чек № 1552, роздрукованого 23,02,2010р. містить лише частину назви товару «рибние конс.» і 7,50 відповідно, проте не містить найменування придбаного товару.

Порушення п. 9,10,11 МПП «Таврія» не заперечує, та рішення від 04 березня 2010 року про застосування до приватного підприємства штрафних (фінансових) санкцій № 0000052302 на суму 1275, 00 грн. у судовому порядку не оскаржено.

За таких обставин, суд першої інстанції правомірно задовольнив позовні вимоги Нововоронцовської МДПІ Херсонської області щодо стягнення з МПП «Таврія» заборгованість в сумі 1275,00 грн.

Згідно з ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Стаття 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачає, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру місць зберігання, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру місць зберігання.

Відповідно до п. 1.1 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 251 від 28.05.2002 р., Єдиний державний реєстр місць зберігання - це перелік місць, що використовуються для зберігання спирту, та приміщень, що використовуються для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, який містить відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Відповідно до ст. 17 Закону України від 19.12.1995року «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру передбачений штраф у розмірі - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Суд не бере до уваги доводи апеляційної скарги стосовно неправомірного застосування штрафних санкцій за зазначене порушення, оскільки судом першої інстанції та судом апеляційної інстанції встановлено, що позивач в порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» здійснював зберігання алкогольних напоїв без відповідної довідки про внесення до Єдиного Державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що підтверджується актом перевірки, на підставі чого до позивача була застосована штрафна (фінансова) санкція в сумі 3400,00.

Крім того, МПП «Таврія» надано в суді першої інстанції довідку про внесення 02 березня 2010 року до Єдиного державного реєстру місця зберігання місця за адресою: м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 100.

Згідно із поясненнями представника приватного підприємства, наданими під час судового розгляду справи, магазин працює із 2002 р., з цього ж часу відбувається реалізація алкогольних напоїв, довідка про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру не отримана раніше через необізнаність про необхідність її мати.

За таких обставин апеляційний суд вважає обгрунтованими висновки суду першої інстанції щодо правомірності застосування до МПП "Таврія" штрафних санкцій за зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці, не внесеному до Єдиного реєстру.

При розгляді справи судом правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини справи та дана правова оцінка.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції повно та всебічно дослідив обставини справи та дав їм належну правову оцінку.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Згідно з ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 195, 197, п.1 ч.1 ст. 198, п.1 ч.1 ст. 200, ст. 206, ст. 254 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу малого приватного підприємства «Таврія» - залишити без задоволення.

Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 18 січня 2011 року в адміністративній справі за позовом малого приватного підприємства «Таврія» до Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій та за позовом Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області до малого приватного підприємства «Таврія» про стягнення фінансових ( штрафних) санкцій - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій сторонам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції

Головуючий суддя /підпис/ Єщенко О.В.

суддя /підпис/ Димерлій О.О.

суддя /підпис/ Романішин В.Л.