8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 квітня 2013 року Справа № 812/2967/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Кисельової Є.О.,
при секретарі: Гришиній О.Ю.,
в присутності представників сторін:
від позивача: Зелюкін Є.І.,
від відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Краснодонського комунального автотранспортного підприємства 032804 про стягнення суми податкової заборгованості в загальному розмірі 162585,78 грн.,
ВСТАНОВИВ:
28 березня 2013 року Краснодонська об'єднана державна податкова інспекція Луганської області Державної податкової служби (надалі - Краснодонська ОДПІ Луганської області ДПС, позивач) звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Краснодонського комунального автотранспортного підприємства 032804 (надалі - відповідач), в якому просить стягнути податкову заборгованість в загальній сумі 162585,78 грн.
В обґрунтування вимог позивач посилається на наступне.
Краснодонське комунальне автотранспортне підприємство 032804 зареєстроване виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 11.01.1997, внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України під номером №13871200000000532, є платником податків та зборів та перебуває на податковому обліку в Краснодонській ОДПІ Луганської області ДПС.
Відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 162585,78 грн., яка складається з податку на додану вартість в розмірі 43164,75 грн., в тому числі основний борг 35141,00, штрафні санкції - 5287,77 грн., пеня - 2735,98 грн., з податку з власників транспортних засобів в розмірі 23913,35 грн., в тому числі основний борг - 18356,00 грн., штрафні санкції - 4382,51 грн., пеня - 1177,84 грн., з податку за надходження від скидів забруднюючих речовин в розмірі 94987,57 грн., в тому числі основний борг - 56724,30грн., штрафні санкції - 12,41 грн., пеня - 38250,86 грн., з податку на доходи фізичних осіб, яка складається з залишку несплаченої пені в розмірі 520,11 грн.
Заборгованість по вказаним податкам виникла та утворилась внаслідок несплати сум узгоджених податкових зобов'язань. Відповідачу були направлені перша податкова вимога від 26.10.2001 №1/64 та друга податкова вимога від 19.03.2002 №2/273.
Борг залишається несплаченим, у зв'язку з чим на підставі п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 позивач просить стягнути з Краснодонського комунального автотранспортного підприємства 032804 з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, суму податкового боргу в розмірі 162585,78 грн.
Представник позивача у судовому засіданні адміністративний позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеному у позові та просив позовні вимоги задовольнити повністю.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, дату та місце слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, правом подати суду заперечення не скористався.
Відповідно до ч.6 ст.71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що відповідач - Краснодонське комунальне автотранспортне підприємство 032804 зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 11.01.1997. (а.с.6) , знаходиться на обліку як платник податків в Краснодонській ОДПІ Луганської області ДПС з 12.12.1992 за №44 (а.с.7) та зареєстроване як платник податку на додану вартість 03.10.1997 (а.с.7).
Судом встановлено, що за відповідачем - Краснодонське комунальне автотранспортне підприємство 032804 рахується сума податкової заборгованості по податку на додану вартість за листопад та грудень 2012 року в сумі 43164,75 грн., з якого сума основного боргу - 35141,00 грн., сума за штрафними санкціями - 5287,77 грн. та пеня - 2735,98 грн.; з податку з власників транспортних засобів в розмірі 23913, 35 грн., з якого сума основного боргу - 18356,00 грн., сума за штрафними санкціями - 4382,51грн. та пеня - 1177,84 грн.; по податку за надходження від скидів забруднюючих речовин в сумі 94987,57 грн., з якого сума основного боргу -56724,30 грн., сума за штрафними санкціями - 12,41 грн. та пеня - 38250,86 грн.; по податку на доходи фізичних осіб, який складається з залишку несплаченої пені в розмірі 520,11 грн., та яка виниклад в червні 2012 року.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" втратив чинність.
Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини, щодо наслідків несплати податкового боргу виникли як до набрання чинності Податковим Кодексом України так і після, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати як норми Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" так і Податкового кодексу України.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Як вбачається із матеріалів справи, в порушення вимог пункту 57.1 статті 57 та пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України відповідач протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку самостійно суму податкового зобов'язання, зазначену у поданих ним податкових деклараціях №9079074220 від 05.12.2012 та №9084707634 від 09.01.2013 в сумі 6397 грн., не сплатив, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг в сумі 35141,00 грн. (а.с.14-17).
Відповідно до п. 126.1. ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Так відповідно до вимог ст. 126 Податкового кодексу України та на підставі акту про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету від 20 листопада 2012 року №1032/15-309/03328072 відповідачу Краснодонською обєднаною державною податковою інспекцією Луганської області ДПС були нараховані штрафні санкції в загальній сумі 5287,77 грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням №0000931640 від 23 листопада 2012 року, котре було отримано відповідачем 28.11.2012, про що свідчать підпис уповноваженої особи в корінці податкового повідомлення-рішення. (а.с.18-21).
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Зазначене податкове повідомлення - рішення у встановлений законом строк відповідачем не оскаржено та на час розгляду справи сума штрафу не сплачена.
Судом також встановлено, що за відповідачем рахується заборгованість по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 23913,35 грн. яка складається з основного боргу в розмірі 18356,00 грн., самостійно визначеного відповідачем у розрахунку №4633 від 22.02.2010, суми штрафних санкцій в розмірі 4382,51 грн. визначеної податковим органом в податковому повідомленні-рішенні №0004111742/0 від 14.07.2010, яке було винесено на підставі акту проведеної документальної невиїзної перевірки по питанню несплати узгодженої суми податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів протягом граничних строків, визначених ЗУ від 21.12.2000 №2181-ІІІ.(а.с.22-25).
Також відповідно до матеріалів справи за відповідачем рахується заборгованість з податку по збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі 94987,57 грн. яка складається з основного боргу в розмірі 56724,30 грн., самостійно визначеного та в повному обсязі не сплаченого відповідачем податкових розрахунках №28322 від 03.11.2010, №37499 від 09.02.2011, №16219 від 07.07.2010, суми штрафних санкцій в розмірі 12,41 грн. визначеної податковим органом в податковому повідомленні-рішенні №0007821541/0 від 24 грудня 2010 року, яке було винесено на підставі акту проведеної тематичної перевірки по питанню несплати узгодженої суми податкового зобов'язання зі збору за забруднення природного середовища протягом гар нічних строків, визначених ЗУ від 21.12.2000 №2181 - ІІІ.(а.с.26-30).
У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно положень п. п. 5.3.1 п. 5.1 ст. 5 ЗУ №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 ЗУ №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1- 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Відповідно до абз. «б» п. 2.10 ст. 2 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2011 №253 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 за №567/5758, узгоджене податкове зобов'язання - податкове зобов'язання платника податків, нараховане податковим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податку податкового повідомлення (за винятком випадків, коли платник податків у встановлені Законом терміни розпочинає процедуру апеляційного узгодження).
Відповідно до положень п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 ЗУ №2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до матеріалів справи податкове повідомлення-рішення №0007821541/0 від 24 грудня 2010 року отримано відповідачем 04.02.2011, повідомлення-рішення №0004111742/0 від 14 липня 2010 - 28.07.2010, про що свідчать підписи уповноважених осіб на корінцях зазначених повідомлень-рішень, також зазначені рішення відповідачем не оскаржувались, а тому згідно до абз. «б» п. 2.10 ст. 2 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2011 №253 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 за №567/5758 та положень п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 ЗУ №2181 є узгодженими.
Згідно із п.п 129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день його погашення, залежно від того, яка з величин, таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті згідно п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI.
Відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу Краснодоснькою об'днаною державною податковою інспекцією Луганської області ДПС за несвоєчасну сплату суми узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість, з податку з власників транспортних засобів, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, з податку на доходи фізичних осіб було нараховано пеню, яка складає 42684,79 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника. (арк. справи 31-49).
Відповідно до п. 59.1, 59.3, 59.4 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Позивачем винисено відносно відповідача першу податкову вимогу від 26 жовтня 2001 року № 1/64, яку отримано відповідачем особисто 05.11.2001, що підтверджено підписом уповноваженої особи відповідача на корінці вимоги (а.с.12).
Позивачем винисено відносно відповідача другу податкову вимогу від 19 березня 2002 року № 2/273, яку отримано відповідачем особисто 29.04.2002, що підтверджено підписом уповноваженої особи відповідача на корінці вимоги (а.с.13).
Податкові вимоги є чинними (сторонами не надано суду доказів відкликання чи оскарження податкових вимог).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, що вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Приймаючи до уваги те, що Краснодонське комунальне автотранспортне підприємство 032804 станом на дату розгляду та вирішення позову у добровільному порядку податковий борг в сумі 162585,78 грн. не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення зазначених коштів за податковим боргом з рахунків обслуговуючих такого платника, суд визнає обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Краснодонського комунального автотранспортного підприємства 032804 про стягнення суми податкової заборгованості в загальному розмірі 162585,78 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Краснодонського комунального автотранспортного підприємства 032804 (код ЄДРПОУ 03328072) з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, суму податкового боргу в розмірі 162585 (сто шістдесят дві тисячі п'ятсот вісімдесят п'ять гривень) 78 копійок, в тому числі з податку на додану вартість в розмірі 43164 (сорок три тисячі сто шістдесят чотири гривні) 75 копійок, з податку з власників транспортних засобів в розмірі 23913 (двадцять три тисячі дев'ятсот тринадцять гривень) 35 копійок, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 94987 (дев'яносто чотири тисячі дев'ятсот вісімдесят сім гривень) 57 копійок, з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 520 (п'ятсот двадцять гривень) 11 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 19 квітня 2013 року.
Суддя Є.О. Кисельова