Постанова № 30936684, 18.04.2013, Харківський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
18.04.2013
Номер справи
5023/5956/12
Номер документу
30936684
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" квітня 2013 р. Справа № 5023/5956/12

Колегія суддів у складі:

головуючий суддя Черленяк М.І., суддя Ільїн О.В., суддя Камишева Л.М.,

при секретарі Деппа-Крівіч А.О.,

за участю представників сторін:

позивача - не з'явився

відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу відповідача (вх. № 946 Х/1-12) на рішення господарського суду Харківської області від 5 березня 2013 року по справі № 5023/5956/12

за позовом Харківської міської ради, м. Харків

до товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Рогань", м. Харків

про внесення змін до договору оренди землі,

ВСТАНОВИЛА:

У грудні 2012 року Харківська міська рада (далі - позивач) звернулась до господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просила суд внести зміни до договору оренди землі від 28.04.2004 р. № 8210/04 шляхом визнання договору про зміну до вказаного договору оренди землі укладеним у запропонованій редакції.

Рішенням господарського суду Харківської області від 5 березня 2013 року по справі № 5023/5956/12 (суддя Жельне С.Ч.) клопотання відповідача про витребування доказів відхилено; позовні вимоги задоволено повністю та внесено зміни до договору оренди землі від 28.04.2004 р. № 8210/04 шляхом визнання договору про зміну до вказаного договору оренди землі укладеним у викладеній позивачем редакції. Стягнуто з відповідача на користь позивача 1 073,00 грн. витрат по сплаті судового збору.

Рішення мотивоване тим, що умовами спірного договору та нормами чинного законодавства передбачена можливість внесення змін до договору в період його дії, а тому позивач скористався своїм правом щодо внесення змін до договору оренди землі, надіславши відповідну пропозицію у встановленому законом порядку.

Відповідач із рішенням місцевого господарського суду не погодився та подав до Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить рішення господарського суду Харківської області від 05.03.2013 р. скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги відповідач посилається на порушення та неправильне застосування судом норм матеріального права, невідповідність висновків суду, викладених у рішенні, обставинам справи. Крім того, зазначає, що суд першої інстанції не надав належної правової оцінки змісту п. 2.7. договору оренди землі від 05.04.2004 р. (в редакції додаткової угоди від 23.11.2006 р.), який не пов'язує можливість перегляду розміру орендної плати із зміною грошової оцінки землі. На думку відповідача, позовні вимоги позивача про внесення змін до договору оренди землі шляхом визнання додаткової угоди до вказаного договору оренди землі укладеною є необґрунтованими, оскільки державна реєстрація додаткової угоди в порушення ч. 3 ст. 640 Цивільного кодексу та ч. 1 ст. 20 Закону України «Про оренду землі» не відбулася, а тому ця угода є неукладеною і не створює прав та обов'язків для сторін. Відповідач вважає, що ініціювання органами місцевого самоврядування внесення змін до договору оренди земельної ділянки можливе лише у тому випадку, коли, відповідно до вимог Закону, здійснено державну реєстрацію права комунальної власності на таку земельну ділянку.

Позивач надав відзив на апеляційну скаргу, в якому зазначає, що вважає вимоги, викладені в апеляційній скарзі, необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають. На його думку, чинним законодавством передбачено можливість зміни умов договору оренди землі за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про місце та час розгляду апеляційної скарги, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень, не реалізували своє право на участь у судовому процесі та не забезпечили явку своїх представників в судове засідання.

Враховуючи те, що явка представників сторін не була визнана обов'язковою, а також те, що їх неявка не перешкоджає розгляду апеляційної скарги, колегія суддів вважає за можливе розглянути апеляційну скаргу за відсутності представників позивача та відповідача за наявними матеріалами у справі.

Дослідивши матеріали справи, а також викладені в апеляційній скарзі доводи відповідача, перевіривши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також повноту встановлення обставин справи та відповідність їх наданим доказам, та повторно розглянувши справу у відповідності до вимог статті 101 ГПК України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.

Як встановлено місцевим господарським судом, рішенням 16 сесії Харківської міської ради 24 скликання від 24.09.2003 р. № 178/03 «Про надання юридичним та фізичним особам земельних ділянок для будівництва (реконструкції) та подальшої експлуатації об'єктів» та 18 сесії Харківської міської ради 24 скликання від 24.12.2003 р. № 281/03 «Про внесення змін до рішень сесії Харківської міської ради» відповідачу надано в оренду земельну ділянку по вул. Роганській, 159 у м.Харкові строком до 01.12.2028 р. (будівництвом до 01.12.2006 р.) загальною площею 1,3748 га для будівництва складських приміщень (4-х металевих ангарів) для зберігання гофропродукції та гаражу для службових потреб на 6 вантажних автомобілів з приміщеннями для поточного ремонту (але не пізніше прийняття об'єкту до експлуатації) та подальшої експлуатації та обслуговування цього об'єкту.

На підставі вказаних рішень 05.04.2004 р. між позивачем та відповідачем укладено договір оренди землі, відповідно до умов якого позивач (орендодавець) надав, а відповідач (орендар) прийняв в оренду земельну ділянку за адресою: м.Харків, вул. Роганська, 159, загальною площею 1,3748 га для будівництва складських приміщень (4-х металевих ангарів) для зберігання гофропродукції та гаражу для службових потреб на 6 вантажних автомобілів з приміщеннями для поточного ремонту (але не пізніше прийняття об'єкту до експлуатації) та подальшої експлуатації та обслуговування цього об'єкту.

Вказаний договір зареєстровано у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель 28.04.2004 р. за №8210/04 (т. 1 а. с. 44-46).

За актом приймання-передачі від 28.04.2004 р. земельна ділянка передана в оренду відповідачу (т. 1 а. с. 22).

Відповідно до пункту 1.2. договору земельна ділянка надається в оренду строком до 01.12.2028 року зі строком будівництва до 01.12.2006 р.

Розділом 2 договору сторони передбачили розмір та порядок сплати орендної плати за землю.

23.11.2006 р. між сторонами укладено додаткову угоду до вищевказаного договору, яка зареєстрована у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель від 06.02.2007 р. за № 740767100012 (т. 1 а. с. 49).

Згідно з п. 2.2. додаткової угоди нормативна грошова оцінка земельної ділянки: на період будівництва об'єкта ( з 01.01.2006 р.) становить 877 001 грн.; на період експлуатації об'єкта (з 01.12.2006 р.) становить 2 104 803 грн. Розмір орендної плати в місяць за земельну ділянку становить: на період будівництва об'єкта згідно з довідкою № 1971/06 від 27.03.2006 р. з 01.01.2006 р.: 2 405,39 грн., на період експлуатації об'єкта згідно з довідкою № 1972/06 від 27.03.2006 р.: з 01.12.2006 р. - 4 792, 64 грн., з 01.01.2007 р. - 6 945, 85 грн.

При цьому, п.п. 2.3., 2.4. договору оренди землі сторони визначили, що розмір грошової оцінки не є сталим і змінюється у зв'язку з проведенням її щорічної індексації на підставі інших вимог діючого законодавства. У зв'язку з проведенням щорічної грошової оцінки земельної ділянки розмір грошової оцінки земельної ділянки змінюватиметься без внесення змін, доповнень до цього договору оренди. Орендна плата за землю збільшується при зміні розміру земельного податку відповідно до Законів України, при цьому сторони укладають додаткову угоду, яка є невід'ємною частиною цього договору оренди.

Як вбачається із матеріалів справи, рішенням 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 25.12.2007 р. № 335/07 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 р.", рішенням 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 р. № 42/08 "Про затвердження "Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 р." та рішенням 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 р. № 41/08 "Про затвердження "Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м.Харкові" зі змінами та доповненнями, внесеними на протязі 2008-2009 років з 01.03.2008 р., змінено базову вартість 1 кв. м. земель м. Харкова та запроваджено новий порядок визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками (т. 1 а. с. 27-43).

Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові застосовується при розрахунку розміру орендної плати при укладенні договорів оренди земельних ділянок на підставі рішень міської ради про надання земельних ділянок відповідним юридичним та фізичним особам в оренду, прийнятих як до набрання чинності цим Положенням, так і після набрання його чинності.

Для приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства щодо нормативної грошової оцінки земель та укладення додаткової угоди до договору оренди землі від 05.04.2004 р. Управлінням земельних відносин міської ради на адресу відповідача було направлено лист від 24.04.2008 р. № 4300, в якому Управління повідомило відповідача про те, що з 01.03.2008 р. змінюється базова вартість 1 кв. м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками, в зв'язку з чим запропонувало відповідачу замовити витяг з технічної документації про визначення такої оцінки і надати його Управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства та оформлення додаткової угоди до договору оренди землі до 01.05.2008 р. (т. 1 а. с. 50). Зазначений лист отримано відповідачем 10.06.2008 р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (т. 1 а. с. 51).

Відповіді та інших документів щодо виконання листа Управління земельних відносин від 24.04.2008 р. № 4300 від відповідача не надходило.

Листом-попередженням від 17.11.2009 р. № 9695/0/84-09 Управління земельних відносин міської ради вдруге повідомило відповідача про необхідність надання відповідних документів для підготовлення проекту додаткової угоди до договору оренди землі та зазначило, що в разі невиконання вказаних вимог до 01.12.2009 р. з метою недопущення втрат бюджетних коштів зазначене питання буде розглянуто з урахуванням положень чинного законодавства з нарахуванням збитків, заподіяних позивачу (т. 1 а. с. 52).

В листі від 21.03.2012 р. № 4388/0/84-12 Управління земельних відносин також зазначило про неприведення у відповідність до чинного законодавства розміру орендної плати за землю за договором оренди землі, зареєстрованим 28.04.2004 р., та запропонувало відповідачу в строк до 25.04.2012 р. надати належним чином оформлені документи для зміни договору (т. 1 а. с. 54).

Листом-пропозицією від 15.08.2012 р. № 9879/0/84-12 Управління земельних відносин Харківської міської ради направило відповідачу на розгляд та погодження три примірника договору про зміну договору оренди землі, та три примірника розрахунку орендної плати в зв'язку із зміною розміру орендної плати, з проханням повернути у двадцятиденний строк після одержання пропозиції до Управління земельних відносин для подальшої їх передачі до Управління Держкомзему у м.Харкові для проведення державної реєстрації в установленому законодавством порядку (т. 1 а. с. 55). Вказану пропозицію відповідач отримав 21.08.2012 р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (т. 1 а. с. 56).

На вказаний лист відповідач надав відповідь № 375 від 10.09.2012 р., в якій зазначив про неможливість змінити положення договору оренди земельної ділянки від 05.04.2004 р. та поставив перед Управлінням перелік питань стосовно визначення розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та підстав зміни положень договору оренди землі, зазначивши, що після отримання відповідної інформації, пропозицію буде розглянуто та за наявності правових підстав задоволено (т. 1 а. с. 57).

В листі від 04.10.2012 р. № 11559/0/84-12 Управління земельних відносин роз'яснило відповідачу положення діючого законодавства та підстави внесення змін до договору оренди землі, зареєстрованого 28.04.2004 р. за № 8210/04 (т. 1 а. с. 58).

25.10.2012 р. відповідач надіслав на адресу Управління земельних відносин лист № 464 з посиланням на неможливість змінити положення договору оренди земельної ділянки від 05.04.2004 р. та з проханням надати пояснення по питанням, викладеним у попередньому листі (т. 1 а. с. 59).

На зазначений лист відповідача Управління земельних відносин 14.11.2012 р. надало відповідь, в якій повідомило про те, що в зв'язку з не врегулюванням питання щодо укладення договору про зміну договору оренди землі, зареєстрованого 28.04.2004 р. за № 8210/04 та ненаданням відповідних документів, з метою врегулювання зазначеного питання у судовому порядку, документи було передано до Юридичного департаменту (т. 1 а. с. 60).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на даний час сторонами так і не досягнуто згоди щодо зміни договору оренди землі, зареєстрованого 28.04.2004 р. за № 8210/04, що призводить до зменшення надходжень до місцевого бюджету та ослаблення економічних основ місцевого самоврядування, в зв'язку з чим просить вирішити спір в судовому порядку.

За приписами статті 13 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Статтею 15 зазначеного Закону передбачено, що підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 18 цього Закону нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

За таких обставин, колегія вважає, що позивач є органом місцевого самоврядування, уповноваженим законом один раз на 5-7 років приймати рішення щодо проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення.

Згідно зі статтею 144 Конституції України та статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування» рішення органів місцевого самоврядування є обов'язковими для виконання на відповідній території.

В силу статті 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України "Про оренду землі", іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

За приписами статті 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Статтею 15 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату є істотною умовою договору оренди землі.

Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Відповідно до статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, зокрема, порядок нарахування плати за земельні ділянки державної та комунальної власності встановлений розділом ХІІІ Податкового кодексу України. На момент прийняття позивачем рішення "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м.Харкова станом на 01.01.2007 р." порядок нарахування орендної плати встановлювався відповідно до Закону України "Про плату за землю".

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно із п.п. 14.1.136. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності є обов'язковим платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Пунктом 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

За приписами ст. 271.1. Податкового кодексу України базою оподаткування плати за землю є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.

Отже, у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, яка є базою оподаткування для плати за землю, змінюється річна сума податкового зобов'язання по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Пунктом 2.3. договору оренди землі від 05.04.2004 р. сторони передбачили можливість збільшення розміру орендної плати при зміні розміру земельного податку.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що у позивача існують обґрунтовані та законні підстави для перегляду розміру орендної плати і внесення змін до договору оренди землі.

Відповідно до п. 4.1. договору зміна умов договору оренди землі можлива за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується у судовому порядку.

Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

За приписами статті 651 Цивільного кодексу України, частини 1 статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором.

При цьому, внесення змін до договору оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватися з дотриманням порядку, визначеного статтею 188 Господарського кодексу України.

Так, відповідно до зазначеної норми сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі, якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) або у разі неодержання відповіді у встановлений строк, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

З наведеного слід зробити висновок, що сторона договору не позбавлена права під час дії договору скористатись своїм правом щодо внесення змін до договору, надіславши іншій сторін відповідну пропозицію. Зокрема, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідача неодноразово було попереджено про необхідність укладення додаткової угоди щодо приведення у відповідність розміру орендної плати в зв'язку з прийняттям позивачем рішень від 25.12.2007 р. № 335/07, від 27.02.2008 р. № 42/08 та 41/08, які є обов'язковими для виконання.

При цьому, сторонами в договорі оренди землі від 05.04.2004 р. передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору оренди землі.

Враховуючи те, що розмір орендної плати за землю був законодавчо змінений, а умовами договору передбачено внесення змін до нього у разі зміни розміру земельного податку і розміру орендної плати, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про наявність підстав для внесення змін до договору оренди землі від 05.04.2004 р., зареєстрованого 28.04.2004 р. за № 8210/04, шляхом визнання договору про зміну до вказаного договору оренди землі укладеним у запропонованій позивачем редакції, та обґрунтовано прийняв рішення про задоволення позовних вимог.

Аналогічна правова позиція щодо законодавчої зміни розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, передбаченої умовами договору оренди землі, викладена у постановах Верховного Суду України від 06.12.2010 р. № 2-1/10068-2008, від 27.12.2010 р. № 27/15-10).

Посилання відповідача в апеляційній скарзі на п. 2.7. договору оренди землі від 05.04.2004 р. (в редакції додаткової угоди від 23.11.2006 р.), який, на його думку, не пов'язує можливість перегляду розміру орендної плати зі зміною грошової оцінки землі, колегія суддів вважає необґрунтованими, оскільки в п. 2.3. договору оренди землі від 05.04.2004 р. сторони передбачили можливість збільшення розміру орендної плати при зміні розміру земельного податку.

Пунктом 2.7. договору оренди землі сторони визначили, що розмір орендної плати переглядається у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.

А відповідно до п. 9.1. Положення про впровадження нормативно грошової оцінки земель м. Харкова у разі зміни розміру та цільового призначення земельної ділянки, а також зміни базової вартості одного квадратного метру землі м. Харкова витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, що раніше наданий, втрачає чинність. Тобто, це є підставою для перегляду умов договору оренди земельної ділянки.

В матеріалах справи наявний витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (додаток до листа № 2943/08 від 21.05.2012 р.), яка становить 6 113 736 грн. Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 481/12 від 18.06.2012 р. на рік становить 3 % від її нормативної грошової оцінки і складає 183 412, 08 грн., або в місяць - 15 284,34 грн.

Твердження відповідача в апеляційній скарзі про безпідставність задоволення позовних вимог, оскільки державна реєстрація додаткової угоди не відбулася, а тому зазначена угода є неукладеною і не створює прав та обов'язків для сторін, є помилковим.

Відповідно до частини 3 статті 653 Цивільного кодексу України у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Відповідно до статті 654 зазначеного Кодексу зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Отже, чинним законодавством передбачено можливість зміни умов договору оренди землі за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.

Зазначена правова позиція підтверджується постановами Вищого господарського суду України від 18.09.2012 р. по справі № 13/038-12, від 08.05.2012р. по справі № 5023/4142/11, від 13.03.2013 р. по справі № 5009/2275/12.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що твердження відповідача, викладені ним в апеляційній скарзі, ґрунтуються на припущеннях, не доведені належними доказами, тоді як господарським судом першої інстанції в повній мірі з'ясовані та правильно оцінені обставини у справі та ухвалене ним рішення є законним та обґрунтованим, у зв'язку з чим підстав для його скасування та задоволення апеляційної скарги колегія суддів не вбачає.

Керуючись статтями 33, 43, 99, 101, 102, пунктом 1 статті 103, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу відповідача залишити без задоволення.

Рішення господарського суду Харківської області від 5 березня 2013 року по справі № 5023/5956/12 залишити без змін.

Повний текст постанови складено 18 квітня 2013 року.

Головуючий суддя Черленяк М.І.

Суддя Ільїн О.В.

Суддя Камишева Л.М.