ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про забезпечення адміністративного позову
24 квітня 2013 року № 826/5853/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Арсірія Р.О., без виклику сторін, розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "САНОІЛ ТОРГ" про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у адміністративній справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Саноіл Торг" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби Заступника начальника Відділу перевірок підприємств окремих галузей економіки управління податкового контролю м. Києва Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби Кузьменко С.О. Головного державного податкового ревізора інспектора відділу перевірок підприємств окремих галузей економіки управління податкового контролю Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби Трощій Наталії Юріївни. про визнання протиправними дії, скасування акт №895/22-20/37269136 від 04.04.2013 року ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва суду з позовом до відповідачів про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Одночасно з позовною заявою подано клопотання про забезпечення позову, шляхом встановлення заборони Державній податковій інспекції у Шевченківському районі міста Києва Державної податкової служби:
- вносити відповідні зміни до інформаційної бази даних "Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" на підставі інформації, викладеної в акті документальної невиїзної перевірки ТОВ "САНОІЛ ТОРГ" (код за ЄДРПОУ 37269136) від 04.04.2013 року № 895/22-20/37269136 з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на прибуток та податку на додану вартість по взаємовідносинам з рядом суб'єктів господарювання за період з 01.01.2012 року по 31.10.2012 року до набрання законної сили рішенням суду у даній справі;
- використовувати інформацію, викладену в акті документальної невиїзної перевірки ТОВ "САНОІЛ ТОРГ" (код за ЄДРПОУ 37269136) від 04.04.2013 року № 895/22-20/37269136 з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на прибуток та з податку на додану вартість за період з 01.01.2012 року по 31.10.2012 року, зокрема, передавати та враховувати в результатах перевірок результатів проведеної зустрічної звірки, до набрання законної сили рішенням суду у даній справі;
В обґрунтування заявленого клопотання позивач зазначає, що використання інформації, викладеної в акті, може призвести до визнання нікчемними угод, укладених за ланцюгами постачання, до визнання відсутньою бази і об'єкта оподаткування податком на додану вартість, що буде порушенням законних інтересів та прав позивача і негативно відобразиться на взаємовідносинах з його контрагентами та державою, а тому для відновлення прав, інтересів та ділової репутації позивача необхідно буде докласти значних зусиль.
А отже, існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, а для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно з ч. 3 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
Крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, адміністративний позов, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії (ч. 4 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України).
Виходячи із системного аналізу норм чинного законодавства України, дослідивши подане клопотання, доводи, які наведенні в його обґрунтування, матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про те, що клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "САНОІЛ ТОРГ" про забезпечення адміністративного позову підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до акту "Про результати документальної невиїзної позапланової перевірки ТОВ "САНОІЛ ТОРГ" (код за ЄДРПОУ 37269136) з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на прибуток та податку на додану вартість за період з 01.01.2012 року по 31.10.2012 року" від 04 квітня 2013 року № 895/22-20/37269136, податковим органом встановлено, що правочини, укладені з контрагентами порушують публічний порядок, суперечать інтересам держави та суспільства, вчинені удавано з метою ухилення від сплати податків.
Зазначене дає підстави вважати, що вказані вище висновки акта можуть бути підставою для внесення відповідачем до інформаційної бази даних "Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" відповідних змін в частині податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість ТОВ "САНОІЛ ТОРГ" за період з 01.01.2012 року по 31.10.2012 року".
Крім того, відповідно до пункту 2.15 Методичних рекомендацій щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 18 квітня 2008 року № 266, передбачено, що результатом автоматизованого співставлення даних податкової звітності з податку на додану вартість є розподіл платників податку на додану вартість за наявності операцій з контрагентами у поданій ними податковій звітності за категоріями, а результати автоматизованого співставлення даних податкової звітності з податку на додану вартість та проведений за ними розподіл платників податку на додану вартість за категоріями враховуються при визначенні категорії уваги суб'єкта господарювання.
Згідно положень пунктів 5, 7 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 22 квітня 2011 року № 236, у разі неможливості проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання разом із Актом органу ДПС - ініціатору надсилаються належним чином засвідчені копії наявних матеріалів, що підтверджують цей факт, матеріалів щодо вжитих заходів з метою проведення зустрічної звірки, а також інших наявних в органі ДПС матеріалів, що мають або можуть мати відношення до питань запиту і не підтверджують дані платника податків, наведені у такому запиті; результати проведеної зустрічної звірки суб'єкта господарювання підлягають врахуванню в результатах перевірки платника податків органом ДПС - ініціатором та долучаються до матеріалів такої перевірки.
Наведене, на думку суду, свідчить про можливість зміни даних податкової звітності позивача з податку на додану вартість за період з 01.01.2012 року по 31.10.2012 року, про зміну категорії, уваги суб'єкта господарювання та про передачу та врахування в результатах перевірок результатів проведеної зустрічної звірки органом державної податкової служби - ініціатором.
Суд також погоджується з доводами позивача про можливість руйнування усталених господарських відносин з підприємствами-контрагентами та завдання шкоди діловій репутації, оскільки дані акта перевірки можуть бути використані під час перевірок підприємств-контрагентів та стати підставою для висновку про порушення останніми податкової дисципліни.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
При розгляді вказаного клопотання суд виходить з того, що воно обґрунтовано щодо терміновості його вирішення, а оскаржувані дії відповідача стосуються поточної щоденної діяльності позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, керуючись положеннями ст.ст. 117, 118, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "САНОІЛ ТОРГ" про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову задовольнити.
2. Заборонити Державній податковій інспекції у Шевченківському районі міста Києва Державної податкової служби вносити відповідні зміни до інформаційної бази даних "Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" на підставі інформації, викладеної в акті № 895/22-20/37269136 від 04.04.2013 року "Про результати документальної невиїзної позапланової перевірки ТОВ "САНОІЛ ТОРГ" (код за ЄДРПОУ 37269136) з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на прибуток та податку на додану вартість за період з 01.01.2012 року по 31.10.2012 року".
3. Заборонити Державній податковій інспекції у Шевченківському районі міста Києва Державної податкової служби використовувати інформацію, викладену в акті № 895/22-20/37269136 від 04.04.2013 року "Про результати документальної невиїзної позапланової перевірки ТОВ "САНОІЛ ТОРГ" (код за ЄДРПОУ 37269136) з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на прибуток та податку на додану вартість за період з 01.01.2012 року по 31.10.2012 року" в якості доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового та іншого законодавства при проведенні перевірок контрагентів ТОВ "САНОІЛ ТОРГ" до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.
4. Стягувачем у виконавчому провадженні, відкритому на підставі даної ухвали, є Товариство з обмеженою відповідальністю "САНОІЛ ТОРГ" (код за ЄДРПОУ 37269136, 01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 20), боржником - Державна податкова інспекція у Шевченківському районі міста Києва Державної податкової служби (код за ЄДРПОУ 26088877, місцезнаходження: 04107, м. Київ, вул. Багговутівська, 26).
5. Ухвала набирає чинності з 24 квітня 2013 року і підлягає негайному виконанню на підставі ч. 5 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України.
6. Ухвала може бути пред'явлена до виконання до 24 квітня 2014 року.
7. Копії ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.О. Арсірій