Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16.07.2008 р. № 13/149
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г., розглянувши справу
за адміністративним позовом заступника прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі: Міністерства палива та енергетики України та Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»
до Київської міської клінічної лікарні №6
про стягнення штрафу у сумі 850 грн.
Суддя Степанюк А.Г.
Секретар судового засідання Федорова О.В.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 16.07.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Свої позовні вимоги Прокурор обґрунтовує тим, що державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в м. Києві було проведено перевірку діяльності Відповідача та встановлено порушення правил користування електричною енергією та у відповідності до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»(надалі - Закон) та п.п. 2, 7, 8 Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99 р. №1312 (надалі - Положення) накладено штраф у розмірі 850 грн.
Відповідач у письмовому запереченні на позов повідомив, що проти позову заперечує. Зазначає, що ним було усунено всі порушення які були зафіксовані актом обстеження №152/1 від 10.07.07 р. та припису №174/1 від 24.11.07 р. Вважає, що сума штрафу нараховано неправомірно, а тому просить суд в позові відмовити.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, дослідивши докази, суд –
ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві (надалі - Інспекція), діє на підставі положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 р. №929 та підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Керуючись ст. 9 Закону, 10.07.07 р. Інспекцією проведено перевірку енергогосподарства Відповідача та виявила порушення правил користування електричною енергією, які зафіксовані в акті обстеження №152/1 від 10.07.07 р.
У приписі №74/6 від 11.07.07 р. перераховані заходи щодо усунення виявлених порушень та встановлено терміни їх виконання.
30.11.07 р. Інспекцією проведено перевірку Відповідача на предмет усунення недоліків вказаних в приписі №74/6 від 11.07.07 р. Встановлено, що останній не виконав пункт 2 припису, а саме не провів держповірку трансформаторів струму (ПКЕЕ п. 3.10).
Такі дії Відповідача порушуються ст. ст. 26, 27 Закону, що зафіксовано в акті перевірки №561 від 30.11.07 р.
На підставі даного акту Інспекцією прийнято постанову №306 від 19.12.07 р. про накладення штрафу за порушення чинного законодавства України.
В своїх діях Інспекція керувалась вимогами ч. 3 ст. 27 Закону, яка передбачає, що Суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій—штраф у розмірі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до вказаної норми Інспекцією нараховано штраф у розмірі 850 грн.
Пункт 10 Положення передбачає, що суб’єкт господарської діяльності має сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.
Судом встановлено, що Відповідачем постанову №306 від 19.12.07 р. в судовому порядку не оскаржено, а штраф на час судового розгяду не сплачено.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості по сплаті штрафу.
Посилання Відповідача на те, що Інспекцією у відповідності до припису №174/1 від 24.12.07 р. було вказано виконати держповірку трансформаторів струму (ПКЕЕ п.3.10) до 24.01.08 р. та те, що пізніше даний термін було перенесено до 24.03.08 р., суд до уваги не бере, оскільки штраф нараховано за невиконання вимог припису від 11.07.07 р. №74/6.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 94, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов заступника прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі: Міністерства палива та енергетики України та Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»задовольнити повністю.
2. Стягнути з Київської міської клінічної лікарні №6 в доход Державного бюджету України на р/р №31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач –УДК у Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф у сумі 850 (вісімсот п’ятдесят гривень) грн.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Степанюк А.Г.