Постанова № 3083020, 16.07.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.07.2008
Номер справи
13/146
Номер документу
3083020
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

16.07.2008 р.                                                                                                     № 13/146

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м.Києві

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Самурай Груп"

простягнення фінансових санкцій (штраф) в сумі 1 700 грн. ,

                                                            Суддя Степанюк А.Г.

                              Секретар судового засідання Федорова О.В.

          У судовому засіданні оголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст. 160 КАС України.

          Суд встановив:

          Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 1700 грн. штрафних санкцій згідно рішення від 14.04.08 за порушення Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. Посилається на те, що в ході проведеної перевірки виявлений факт зберігання з метою реалізації коньяку без марки акцизного збору, за що згідно ч.2 ст.17 вищезазначеного Закону застосовані штрафні санкції.

          Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, відзив на позов не подав, повноважного представника для участі у судовому засіданні не направив, тому спір вирішується за його відсутності.

          Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

          У ході проведеної позивачем перевірки ресторану, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 49/51 та використовується відповідачем, встановлено порушення останнім приписів ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, яке полягає у зберігання з метою реалізації коньяку без марки акцизного збору. Результати перевірки зафіксовані в акті від 01.04.08 №260226/0067/32-112.

          Перевірка проведена в присутності директора товариства з обмеженою відповідальністю «Самурай Груп».

          На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення від 14.04.08 №260150/32-112/0043 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. згідно ч.2 ст.17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

          У зв’язку з несплатою штрафу в добровільному порядку позивач звернувся з позовом до суду.

          Досліджуючи надані по справі докази та пояснення представників сторін, покази свідків, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.

          Нормами ст.15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995р. №481/95-ВР передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

          Згідно ст. 22 Закону України „Про ліцензування певних видів підприємницької діяльності” до суб’єктів господарювання за провадження господарської діяльності без ліцензії застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірах, встановлених законом. Зазначені штрафи спрямовуються до Державного бюджету України. Рішення про стягнення штрафів приймається органом, на який згідно з чинним законодавством покладено функції контролю за наявністю ліцензій.

          Згідно ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995р. із змінами і доповненнями за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

          До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

          Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

          Перевіркою торгового місця відповідача встановлено зберігання з метою реалізації коньяку без марки акцизного збору. Відповідачем вказаний факт всупереч ст. 71 КАС України не спростовано.

          Відповідно, рішення про застосування штрафних санкцій в мінімальному розмірі –1700 грн. за здійснення роздрібної торгівлі алкогольним напоями без відповідної ліцензії прийнято обґрунтовано та правомірно. При цьому рішення позивача у судовому порядку відповідачем не оскаржено і не скасовано.

          Судом враховується також відповідність рішення про застосування фінансових санкцій формі, встановленій у додатку до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затв. постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. №790.

За таких обставин позов підлягає задоволенню.

          Керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 97, 158-163, 167, 254-255, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

                                         ПОСТАНОВИВ:           

          Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю «Самурай Груп»м. Київ про стягнення 1700 грн. фінансових санкцій задовольнити.

          Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Самурай Груп»(м. Київ, вул. Малогвардійська, 11, код 34771779) на користь Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м. Києві 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень) фінансових санкцій.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                           А. Степанюк