ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2013 року Справа № 32779/12/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Гулида Р.М., Каралюса В.М.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Проектно-будівельне об'єднання "Львівміськбуд" на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13.01.2012 року у справі за позовом Закритого акціонерного товариства "Проектно-будівельне об'єднання "Львівміськбуд" до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання нечинним податкового повідомлення рішення Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова від 26.08.2011 р. №0002212321,-
встановила:
У вересні 2011 року позивач звернувся адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання нечинним податкового повідомлення рішення Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова від 26.08.2011 р. №0002212321 по податку на додану вартість на суму 717908,00 грн., у т.ч. за основним платежем 574326,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями 143582,00 грн.
Позивач позовні вимоги мотивував тим, що відповідач безпідставно виніс оскаржуване рішення, оскільки 30.06.2011 року позивач направив відповідачу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок за грудень 2009 рік, лютий 2010 рік, травень 2010 рік. Такі уточнюючі розрахунки були направлені електронною поштою, але не були прийняті відповідачем. Фактично відповідач приступив до проведення перевірки 01.07.2011 року. Просив позов задовольнити.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 13.01.2012 року у задоволені адміністративного позову Закритого акціонерного товариства "Проектно-будівельне об'єднання "Львівміськбуд" до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання нечинним податкового повідомлення рішення Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова від 26.08.2011 р. №0002212321 - відмовлено повністю.
Постанову суду першої інстанції оскаржило Закрите акціонерне товариство "Проектно-будівельне об'єднання "Львівміськбуд". Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід задоволити з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Судом першої інстанції встановлено, що актом від 15.08.2011 р. №3074/23-209/01273906 "Про результати планової виїзної документальної перевірки закритого акціонерного товариства "Проектно-будівельне об'єднання "Львівміськбуд" код ЄДРПОУ 01273906 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2009 р. по 31.043.2011 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2009 р. по 31.03.2011 р." встановлено порушення позивачем, зокрема, п. п. 3.1.1., 4.1., 7.3.1., 7.4.1., 7.4.5. Закону України "Про податок на додану вартість" в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 574326,00 грн.
На підставі зазначеного акту було винесено оскаржуване податкове повідомлення рішення державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова від 26.08.2011 р. №0002212321 по податку на додану вартість на суму 717908,00 грн., у т.ч. за основним платежем 574326,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями 143582,00 грн.
Відповідно до п.1.7 ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість» в редакції, чинній на дату існування відповідних відносин, податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим законом. Згідно із пп. 7.2.1., п. 7.2 ст. 7 вказаного закону платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками визначені реквізити. З матеріалів справи вбачається відповідність податкових накладних зазначеним вимогам.
Згідно з п. п. 7.4.1. вказаного закону податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 ст. 6 та ст. 8 цього закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з :придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Відповідно до п. 7.4.4. закону, якщо платник податку придбаває (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту.
Пунктом 1.8 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість», зазначено, що бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у визначених законом випадках. Згідно із п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Відповідно до п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до пп. 7.4.1 п.7.4 ст.7, 7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), при цьому такі витрати повинні бути підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями.
Як вбачається з адміністративного позову, позивач визнав факт помилковості даних власного бухгалтерського обліку, що спричинилось до висновку відповідача в акті перевірки стосовно решти суми, однак, в основі позовних вимог лежить посилання позивача на те, що до початку проведення перевірки, а саме 30.06.2011 р. позивач направив відповідачу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок за грудень 2009 року, лютий 2010 року, травень 2010 року. Такі уточнюючі розрахунки були направлені електронною поштою, але не були прийняті відповідачем.
Крім того Львівський окружний адміністративний суд в постанові від 13.01.2012 року покликається на нікчемні договори з ПП «МКМ-Сервіс» і не взяв до уваги той факт, що ПП «МКП-Сервіс» не погоджуючись з висновками ДПІ про безтоварність та нікчемність фінансово-господарських санкцій між підприємством та його контрагентами що викладені в акті перевірки, останній звернувся до суду за захистом своїх прав і постановою Львівіського окружного адміністративного суду від 18.11.2011 року по справі №2а-4775/11/1370 позовні вимоги ПП «МКП-Сервіс» задоволені, акт перевірки не відповідає вимогам чинного законодавства та складений без об»єктивного ананалізу господарських операцій і ґрунтується виключно на припущеннях щодо безтоварності операцій.
З огляду на викладене, колегія суддів вбачає підстави для скасування постанови суду першої інстанції,оскільки висновки, що викладені в акті перевірки, на підставі якого приймалось податкове повідомлення, суперечать чинному законодавству та обставинам по справі.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 197, 202, 205, 207, 254 КАС України, колегія суддів, -
постановила:
Апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Проектно-будівельне об'єднання "Львівміськбуд" задоволити, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13.01.2012 року у справі №2а-9929/11/1370 - скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задоволити. Визнати нечинним податкове повідомлення-рішення ДПІ в Сихівському районі м.Львова від 26.08.2011 року №0002212321.
На постанову протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: В.Улицький
Судді: Р.Гулид
В.Каралюс