ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/746/13-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бойка С.С.,
при секретарі - Пехоті М.О.,
за участю:
прокурора - Саранча О.Ю.
представника позивача - Трунової Т.В.
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцького прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
20 лютого 2013 року Кременчуцький прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилався на те, що проведеною державним інспектором перевіркою встановлено та зафіксовано в акті перевірки від 16.08.2012 порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, а саме, статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", у зв'язку з чим постановою про застосування фінансових санкцій № 156103 від 08.10.2012 до відповідача застосовано фінансові санкції в розмірі 1700 грн. Фінансові санкції до Державного бюджету відповідач не сплатив, що стало підставою для звернення до суду про стягнення коштів.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив в задоволенні адміністративного позову відмовити посилаючись на те, що під час проведення перевірки 16.08.2012 пасажирські перевезення ним не здійснювались, а він їхав на море з родиною.
Суд, вислухавши пояснення прокурора представника позивача та відповідача, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 16.08.2012 державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Автономній Республіці Крим перевірено транспортний засіб марки "Форд Транзит" д.р.з. 08142 СК, який належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, за кермом якого знаходився останній.
За результатами даної перевірки складено акт перевірки від 16.08.2012, в якому зафіксовано порушення вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг перевезення без оформлення договору з замовником транспортних послуг, за відсутності документу, що засвідчує сплату послуг та ліцензійної картки на транспортний засіб. Крім того, у відповідача був відсутній договір обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті чим порушено Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 959 від 14.08.1996. Даний акт доведено до відома водія, та підписано ним без зауважень.
Частиною 6 статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, яким є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі -Головавтотрансінспекція), що діє на підставі Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190 (далі -Положення).
Згідно з пунктом 5 Положення Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезень пасажирів та вантажів.
Для виконання покладених на Головавтотрансінспекцію завдань відповідно до пункту 8 Положення утворюються територіальні органи Головавторансінспекції в межах граничної чисельності її працівників.
Пунктом 6 Положення про територіальне управління Головтрансінспекції в Полтавській області визначено, що територіальне управління має право проводити перевірку автомобільних транспортних засобів загального користування щодо їх відповідності вимогам законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до пункту 4 Порядку державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових, рейдових перевірок.
Згідно із положеннями статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно з ч. 2 п. 3 "Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті", затверджене постановою Кабінету міністрів України від 14 серпня 1996 р. N 959, з наступними змінами, кожному застрахованому перевізник, що виступає агентом страховика, видає страховий поліс. Він може видаватися на окремому бланку або міститися на зворотному боці квитка. У страховому полісі зазначається: вид обов'язкового страхування; найменування, адреса, телефон страховика; розміри страхового платежу та страхової суми.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду справи про порушення законодавства на автомобільному транспорті, на підставі акту від 16.08.2012 начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Полтавській області Кужиль В.М. винесено постанову № 156103 від 08.10.2012, якою до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. Зазначена постанова направлена відповідачу.
Вказана постанова в судовому порядку не оскаржувалась.
Твердження відповідача про неповідомлення його позивачем про час та дату розгляду справи про порушення законодавства на автомобільному транспорті спростовуються матеріалами справи, а саме: повідомленням про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та повідомленням про вручення поштового відправлення згідно якого повідомлення про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт було отримано відповідачем 03.10.2012.
Враховуючи вищезазначене, та те, що відповідачем фінансові санкцій в сумі 1 700 грн. станом на дату розгляду справи до Державного бюджету України не перераховано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Кременчуцького прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Повноваження прокурора звертатися до суду в інтересах держави передбачені ч. 2 ст. 60 КАС України, ч. 2 ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру".
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) до Державного бюджету України (рахунок 31118106700032 в УДКСУ у Гадяцькому районі, код за ЄДРПОУ 37937713, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, місце знаходження: м. Полтава, МФО 831019, код згідно бюджетної класифікації 21081100, символу 106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У зв'язку з перебуванням судді Бойка С.С. у відрядженні повний текст постанови виготовлено 22 квітня 2013 року.
Суддя С.С. Бойко