Постанова № 30682126, 10.04.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2013
Номер справи
812/2790/13-а
Номер документу
30682126
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 квітня 2013 року Справа № 812/2790/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора м. Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області до приватного акціонерного товариства «Краснодонське підприємство механізації та будівництва» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 230906,36 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

22 березня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області до приватного акціонерного товариства «Краснодонське підприємство механізації та будівництва» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 230906,36 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор - заявник зазначив, що станом на 21.03.2013 за відповідачем рахується несплачена заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 230906,36 грн.

Відповідно до п. 1 ч.2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-VI) платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Прокурор - заявник зазначив, що в порушення вказаних норм Закону № 2464-VI відповідач не сплачує у встановлений законом термін єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до УПФУ в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області, у зв'язку з чим за період з 01.01.2013 по 01.02.2013 у нього утворилась заборгованість на суму 230906,36 грн., у т.ч. недоїмка у розмірі 197980,61 грн., фінансові санкції 15077,61 грн. та пеня 17848,14 грн.

Згідно ст. 25 Закону № 2464-VI УПФУ в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області на адресу відповідача була направлена вимога про сплату боргу на загальну суму боргу 230906,36 грн. Однак, зазначену у вимозі суму боргу відповідач у 10-денний строк з дня її одержання не сплатив, у встановленому законодавством порядку не оскаржував.

На підставі викладеного, прокурор - заявник просив суд стягнути з приватного акціонерного товариства «Краснодонське підприємство механізації та будівництва» заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 230906,36 грн., у тому числі: недоїмка - 197980,61 грн., фінансові санкції - 15077,61 грн., пеня - 17848,14 грн.

Ухвалою від 25 березня 2013 року відкрито провадження за вказаним адміністративним позовом та призначено до розгляду у скороченому провадженні. Одночасно запропоновано відповідачу у 10 денний строк з дня одержання ухвали про відкриття провадження надати на адресу Луганського окружного адміністративного суду заперечення проти позову та необхідні документи або письмову заяву про визнання позову. Копію ухвали надіслано сторонам.

01 квітня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду повернувся корінець поштового відправлення із відміткою про вручення адресату 28 березня 2013 року (а.с.13).

У визначений судом строк відповідач до суду не надіслав ні заперечення на позов, ні заяву про визнання позовних вимог.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.

Відповідно до ст.121 Конституції України прокуратура здійснює функцію представництва інтересів громадян і держави в судах у випадках, визначених законом.

Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва прокурором інтересів держави в судах є наявність або загрози порушень економічних, політичних і державних інтересів внаслідок противоправних дій бездіяльності фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до ст.60 КАС України прокурор може звернутися до адміністративного суду з адміністративним позовом про захист інтересів держави, самостійно визначаючи та обґрунтовуючи в позовній заяві, в чому полягає порушення інтересів держави чи в чому існує загроза інтересів держави.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 цього Закону від 08.07.2010 №2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

У судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що відповідач приватне акціонерне товариство «Краснодонське підприємство механізації та будівництва» (код ЄДРПОУ 21757606), зареєстрований в якості юридичної особи виконавчим комітетом Краснодонської міської ради та внесений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.9,10), перебуває на обліку УПФУ в місті Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області в якості платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно ст. 5 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»(а.с.11).

Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з положеннями ч.8 ст.9 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.

Частинами 11,12 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до ч.10 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Пунктом 2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Під час розгляду справи судом встановлено, що відповідачем порушені вимоги ч.2 ст.6, ч.8 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI несвоєчасно сплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку із чим за період з 01.01.2013 по 01.02.2013 у нього утворилася заборгованість зі сплати єдиного внеску, загальний розмір якої станом на час розгляду справи становить 230906,36 грн., з яких: недоїмка - 197980,61 грн., фінансові санкції - 15077,61 грн., пеня - 17848,14 грн.

Відповідно до ч.3 ст.25 Закону від 08.07.2010 №2464-VI суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Відповідно до ч.4 ст.25 Закону від 08.07.2010 №2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Так, на виконання вищезазначених положень Закону від 08.07.2010 №2464-VI, Управлінням ПФУ в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області на адресу відповідача була надіслана вимога про сплату боргу №Ю 102У від 07.02.2013 на загальну суму боргу зі сплати єдиного внеску станом на 01.02.2013 на загальну суму 230906,36 грн. (у т.ч., недоїмка - 197980,61 грн., штрафи - 15077,61 грн., пеня - 17848,14 грн.), яка була отримана уповноваженою особою відповідача 09.02.2013, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.5, 6, 7).

Даних про оскарження відповідачем зазначеної вимоги або про її узгодження з органом Пенсійного фонду України на час розгляду справи судом не встановлено, а тому, вона вважається узгодженою та чинною на час розгляду справи.

Факт наявності у відповідача заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2013 по 01.02.2013 у загальному розмірі 230906,36 грн., також підтверджується карткою особового рахунку платника єдиного внеску приватного акціонерного товариства «Краснодонське підприємство механізації та будівництва» за період з 01.01.2013 по 01.02.2013 (а.с.8).

Доказів оскарження відповідачем зазначеної вимоги суду не надано, як і доказів погашення відповідачем заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2013 по 01.02.2013 у загальному розмірі 230906,36 грн.

Враховуючи те, що позовні вимоги позивача документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 158-163, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м. Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області до приватного акціонерного товариства «Краснодонське підприємство механізації та будівництва» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 230906,36 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з приватного акціонерного товариства «Краснодонське підприємство механізації та будівництва» (ідентифікаційний код 21757606) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2013 по 01.02.2013 у сумі 230906,36 грн. (двісті тридцять тисяч дев'ятсот шість гривень 36 коп.) з них 197980,61 грн. (сто дев'яносто сім тисяч дев'ятсот вісімдесят гривень 61 коп.) - недоїмка, 15077,61 грн. (п'ятнадцять тисяч сімдесят сім гривень 61 коп.) - фінансові санкції, 17848,14 грн. (сімнадцять тисяч вісімсот сорок вісім гривень 14 коп.).

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Суддя К.В. Агевич