Головуючий у 1 інстанції - Зінченко О.В.
Суддя-доповідач - Васильєва І. А.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2013 року справа №2а/0570/4224/2012
приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Васильєвої І.А., Казначеєва Е.Г. , Яманко В.Г.
Секретар судового засідання Братченко О.В.
За участі представника позивача Поливанова Л.М. (на підставі довіреності)
За участі представника відповідача Єгорової О.Ю. (на підставі довіреності)
Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державного підприємства "Красноармійськвугілля" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 р. у справі № 2а/0570/4224/2012 за позовом Державного підприємства "Красноармійськвугілля" до Управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові про визнання дій неправомірними щодо нарахування штрафу та пені, скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2012 року Державне підприємство «Красноармійськвугілля» (далі - позивач, ДП «Красноармійськвугілля») звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у м. Димитрові Донецької області (далі - відповідач, УПФУ у м. Димитрові) про визнання дій неправомірними щодо нарахування штрафу та пені, скасування рішень управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові № 95, № 96, № 97, № 98 від 05 березня 2012 року, № 111, № 112, № 113 від 07 березня 2012 року та вимоги № Ю 27 від 05 березня 2012 року, зобов'язання управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові здійснити перерахунок штрафу та пені за періоди, визначені в оскаржуваних рішеннях та вимозі, враховуючи вимоги пункту 6.10 «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
21 травня 2012 року позивач збільшив позовні вимоги (том 2 арк. справи 125-127) та просив визнати дії УПФУ в м. Димитрові неправомірними, щодо нарахування штрафу та пенсі за вимогами від 05.03.2012 року Ю-28; Ю-29; Ю-30 та рішенням № 114 від 07.03.2012 року, скасувати вимоги від 05.03.2012 року Ю-28; Ю-29; Ю-30 та рішення № 114 від 07.03.2012 року, зобов'язати УПФУ в м. Димитрові здійснити перерахунок штрафу та пенсі, за періоди визначені в оскаржуваних рішеннях та вимозі, враховуючи вимоги п.6.10 «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» згідно яких, суми недоїмки, штрафних санкцій та пені погашаються у порядку календарної черговості їх виникнення.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2012 року провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог Державного підприємства «Красноармійськвугілля» до управління Пенсійного фонду України у м. Димитрові Донецької області про скасування рішення управління Пенсійного фонду України у м. Димитрові Донецької області № 113 від 07 березня 2012 року закрито (том 1 арк. справи 208).
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року в задоволені позовних Державного підприємства «Красноармійськвугілля» до управління Пенсійного фонду України у м. Димитрові Донецької області про визнання дій неправомірними щодо нарахування штрафу та пені, скасування рішень управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові № 95, № 96, № 97, № 98 від 05 березня 2012 року, № 111, № 112, № 114 від 07 березня 2012 року та вимоги № Ю-27, Ю-28, Ю-29, Ю-30 від 05 березня 2012 року, зобов'язання управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області здійснити перерахунок штрафу та пені за періоди, визначені в оскаржуваних рішеннях та вимогах, враховуючи вимоги пункту 6.10 «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відмовлено.
Не погодившись з постановою Донецького окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року Державне підприємство «Красноармійськвугілля» подало апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду в якій зазначили на порушення судом норм матеріального і процесуального права, неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, просили постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
В доводах апеляційної скарги апелянт посилається на те, що судом першої інстанції не було враховано вимоги «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».Також апелянт зазначив, що про застосування фінансових санкцій та нарахування пені приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базавий звітний період, що дорівнює одному місяцю, не залежно від кількості випадків сплати за вказаний період.Апелянт зазначив, що ним погашалась заборгованість по єдиному внеску, хоча несвоєчасно.Таким чином апелянт вважає, шо рішення про застосування фінансових санкції та нарахування пені Управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові повині були прийматися за фактом погашення заборгованості, тобто після фактичної сплатити страхувальником боргу за кожен базовий звітній період окремо.
Представник позивача (апелянт) в судовому засіданні доводи апеляційної скарги підтримав, просив апеляційну скаргу задовольнити, постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову якою задовольнити позовні вимоги Державного підприємства "Красноармійськвугілля" в повному обсязі.
В судовому засіданні представник відповідача заперечував проти апеляційної скарги, просив її залишити без задоволення , а постанову суду першої інстанції без змін.
Вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши письмові матеріали справи та доводи апеляційної скрги, судова колегія встановила наступне.
Як встановлено судом першої та апеляційної інстанції, Позивач - Державне підприємство «Красноармійськвугілля», зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Димитровської міської ради Донецької області 25 березня 2003 року, включено до ЄДРПОУ за № 32087941, діє на підставі статуту в новій редакції, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 04 серпня 2011 року № 345 (том 1 арк. справи 157-170).
Відповідач - управління Пенсійного фонду України у м. Димитрові Донецької області, є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011.
Згідно пунктів 1, 3 «Положення про Пенсійний фонд України», затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
05 березня 2012 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийнято рішення № 95 про застосування до відокремленого підрозділу «Вуглепостач» Державного підприємства «Красноармійськвугілля» штрафних санкцій в сумі 7 852,72 грн. та нарахування пені в сумі 1321,87 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 січня 2012 року до 29 лютого 2012 року (том 1 арк. справи 18).
Також 05 березня 2012 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області на підставі пункту 2 частини 11статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийнято рішення № 96 про застосування до відокремленого підрозділу «Дитячий оздоровчий центр «Горняк» Державного підприємства «Красноармійськвугілля» штрафних санкцій в сумі 1 688,49 грн. та нарахування пені в сумі 382,55 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 січня 2012 року до 29 лютого 2012 року (том 1 арк. справи 25).
05 березня 2012 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийнято рішення № 97 про застосування до відокремленого підрозділу «Автомобіліст» Державного підприємства «Красноармійськвугілля» штрафних санкцій в сумі 20 941, 55 грн. та нарахування пені в сумі 7 941,55 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 грудня 2011 року до 29 лютого 2012 року (том 1 арк. справи 46).
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області 05 березня 2012 року на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийнято рішення № 98 про застосування до відокремленого підрозділу «Красноармійський вузел виробничо-технологічного зв'язку» Державного підприємства «Красноармійськвугілля» штрафних санкцій в сумі 16 197,35 грн. та нарахування пені в сумі 3 976,63 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 січня 2012 року до 29 лютого 2012 року (том 1 арк. справи 49).
Крім цього, 07 березня 2012 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийнято рішення № 111 про застосування до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» штрафних санкцій в сумі 1 338,01 грн. та нарахування пені в сумі 452,73 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 грудня 2011 року до 29 лютого 2012 року (том 1 арк. справи 63).
07 березня 2012 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийнято рішення № 112 про застосування до відокремленого підрозділу «Стандарт» Державного підприємства «Красноармійськвугілля» штрафних санкцій в сумі 15 810,84 грн. та нарахування пені в сумі 5 719,03 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 січня 2012 року до 29 лютого 2012 року (том 1 арк. справи 111).
07 березня 2012 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийнято рішення № 114 про застосування до відокремленого підрозділу «Шахта Центральна» Державного підприємства «Красноармійськвугілля» штрафних санкцій в сумі 149 963,69 грн. та нарахування пені в сумі 43 387,55 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 січня 2012 року до 29 лютого 2012 року (том 2 арк. справи 131).
Позивач, не погоджуючись із рішеннями управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові № 95, № 96, № 97, № 98 від 05 березня 2012 року, № 111, № 112, № 114 від 07 березня 2012 року, оскаржив їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, однак згідно прийнятих рішень про результати розгляду скарг останнього, скарги позивача залишені без задоволення, а оскаржувані рішення управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові - без змін (том 1 арк. справи 196-203, том 4 арк. справи 94-95, том 5 арк. справи 1-2, том 6 арк. справи 1-3).
Також управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області прийнято вимогу № Ю 27 від 05 березня 2012 року про сплату боргу відокремленим підрозділом «Шахта «Центральна» Державного підприємства «Красноармійськвугілля» зі сплати єдиного внеску у розмірі 1 449 663,74 грн., з яких: недоїмка - 1 317 703,30 грн., штрафи 159 167,33 грн., пеня - 22 793,11 грн. (том 1 арк. справи 135).
05 березня 2012 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області прийнято вимогу № Ю 28 про сплату боргу відокремленим підрозділом «Автомобіліст» Державного підприємства «Красноармійськвугілля» зі сплати єдиного внеску у розмірі 256 197,15 грн., з яких: недоїмка - 218 946,44 грн., штрафи 28 335,56 грн., пеня - 8 915,51 грн. (том 2 арк. справи 128).
05 березня 2012 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області прийнято вимогу № Ю 29 про сплату боргу відокремленим підрозділом «Стандарт» Державного підприємства «Красноармійськвугілля» зі сплати єдиного внеску у розмірі 40 821,20 грн., з яких: недоїмка - 23 000,00 грн., штрафи 13 852,96 грн., пеня - 3 968,24 грн. (том 2 арк. справи 129).
05 березня 2012 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові Донецької області прийнято вимогу № Ю 30 про сплату боргу Державним підприємством «Красноармійськвугілля» зі сплати єдиного внеску у розмірі 316 778,95 грн., з яких: недоїмка - 288 891,15 грн., штрафи 22 721,69 грн., пеня - 5 166,11 грн. (том 2 арк. справи 130).
Дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанову суду першої інстанції слід залишити без змін з наступних підстав.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08 липня 2010 року, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що платниками єдиного внеску, зокрема є роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно пункту 1 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Порядок сплати єдиного внеску визначено у статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та розділі IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за № 994/18289 (далі - Інструкція 21-5).
Відповідно до частини 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Зазначеній нормі Закону відповідає підпункт 4.3.6 пункту 4.3 Інструкції № 21-5, а саме: нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
З урахуванням вимог абзацу 3 частини 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», базовим звітним періодом для Державного підприємства «Красноармійськвугілля» та його відокремлених підрозділів є календарний місяць.
Згідно частини 4 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Постановою Пенсійного фонду України №21-2 від 27 вересня 2010 року затверджений Порядок ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів.
Цим Порядком установлюється механізм здійснення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, сум штрафів та пені, що застосовуються до платників, на яких покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, різниці між сумою пенсії, призначеної за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, регресних вимог, адміністративних штрафів.
Відповідно до пункту 5.4 цього Порядку визначено, що операції здійснюються в картках особових рахунків платників у хронологічному порядку. Облік надходження сум платежів у картках особових рахунків платників здійснюється в порядку календарної черговості настання строків сплати відповідних сум платежів.
Розділом ХІ вказаного Порядку визначено, що у разі наявності у платника на кінець звітного базового періоду недоїмки, несплачених штрафів та пені спеціалістами відділів обліку надходження платежів автоматично формується вимога про сплату недоїмки. Вимога про сплату недоїмки формується на підставі облікових даних карток особових рахунків платників.
Водночас, відповідно до частини 10 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Так, частиною 10, пунктом 2 частини 11 статті 25 цього ж Закону передбачено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу та за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Згідно частин 13, 14 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно. Про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Відповідно до підпункту 7.2.2 пункту 7.2 Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 № 21-5, розрахунок фінансових санкцій здійснюється на підставі даних картки особового рахунку страхувальника, яка формується за даними звітів платника розрахованих самостійно та поданих до органів Пенсійного фонду, в якому такий платник зареєстрований.
З урахуванням викладених норм, судова колегія не приймає доводи апеляційної скарги про те, що рішення Пенсійного Фонду про застосування фінансових санкцій та нарахування пені приймається після сплати (погашення) в повному обсязі недоїмки за кожний базовий звітний період, оскільки вимога про сплату недоїмки формується не після сплати (погашення) недоїмки, а на кінець звітного періоду автоматично в разі наявності недоїмки, несплачених штрафів та пені.
Крім того, судова колегія звертає увагу на те, що проведеною у справі судово-економічною експертизою № 3382/24-3502/25 від 23 листопада 2012 року, зроблено висновок, що відповідачем оскаржувані вимоги про сплату боргу № № Ю-27, Ю-28, Ю-29, Ю-30 від 05 березня 2012 року сформовані на підставі даних карток особового рахунку страхувальника (Державного підприємства «Красноармійськвугілля» та його відокремлених підрозділів), а розрахунки штрафних санкцій при винесенні управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові рішень № № 95, 96, 97, 98 від 05 березня 2012 року, № № 111, 114 від 07 березня 2012 року відповідають даним карток особового рахунку страхувальника (том 2 арк. справи 175-220).
Крім цього, як вбачається із наведеного висновку судово-економічної експертизи, експертом не встановлені факти подвійного нарахування штрафних санкцій та пені за оскаржуваними рішеннями управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові, за період застосування зазначених штрафних санкцій, за базами нарахування єдиного внеску, відповідно відкритих за тим самим видом платежу (рахунку), у тому числі за прийнятими у період з 01 листопада 2011 року по 07 березня 2012 року, рішеннями управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові. При цьому, експертом встановлено, що надлишкові суми єдиного внеску у відповідності до баз нарахування єдиного внеску, внаслідок недотримання управлінням Пенсійного фонду України в м. Димитрові порядку обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, сплачених станом на 01 березня 2012 року (час визначення розміру штрафних санкцій та пені за рішеннями 95, 96, 97, 98 від 05 березня 2012 року, № 111, 113 від 07 березня 2012 року) - нараховані не були.
Доводи апелянта щодо подвійного нарахування штрафних санкцій та пені оскаржуваними рішеннями управління Пенсійного фонду України в м. Димитрові колегія суддів вважає безпідставними, які спростовуються наведеним вище висновком судово-економічної експертизи.
Отже, з урахуванням встановлених обставин у справі, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції та вважає, що територіальним органом Пенсійного фонду України правомірно на підставі карток особових рахунків винесені рішення № 95, № 96, № 97, № 98 від 05 березня 2012 року, № 111, № 112, № 114 від 07 березня 2012 року у відношенні Державного підприємства «Красноармійськвугілля» та його відокремлених підрозділів, а також вимоги про сплату боргу № Ю-27, Ю-28, Ю-29, Ю-30 від 05 березня 2012 року.
Таким чином, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції була надана належна оцінка доказам, зібраним у справі з достатньою всебічністю, тобто суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, що є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а судового рішення без змін. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину.
Керуючись ст. ст. 195-196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державного підприємства "Красноармійськвугілля" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 р. у справі № 2а/0570/4224/2012 залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 р. у справі № 2а/0570/4224/2012 залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі.
Повний текст виготовлено 12 квітня 2013 року.
Головуючий суддя І.А.Васильєва
Судді В.Г.Яманко
Е.Г.Казначеєв