Постанова № 3059530, 16.02.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.02.2009
Номер справи
6/89
Номер документу
3059530
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 Вн. № 6/89

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

16.02.2009 р. № 6/89

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу

Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м.Києва

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Агрогазнаук-сервіс"

прозобов'язання вчинити певні дії

Представники:

від позивача: Денисенко Ю.В. (довіреність від 08.01.2009р. №4)

від відповідача: не прибув

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 16.02.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Агрогазнаук-сервіс» про зобовязання надати документи.

В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що відповідач не надав відповідних документів, чим порушив право позивача наданого йому п.5 ч.6 ст.111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990р. №509. Тому, позивач просить суд зобовязати відповідача надати відповідні документи

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень проти позову не надав.

Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представника, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Агрогазнаук-сервіс»(далі - відповідач) зареєстрований Дарницькою районною у м Києві державною адміністрацією 19.12.2006р. №10651020000008341.

Позивач в обґрунтування на позову заяву зазначає, що відповідачем не було надано відповідних документів, а саме:

-з питань правильності обчислення та повноти перерахування коштів до бюджету за період з 20.12.2006р. по 31.03.2008р, а саме:

-оборотні відомості

-первинні банківські документи (виписки банку, платіжні документи)

-первинні касові документи (касові книги, касові ордери, авансові звіти)

-прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, акти виконаних робіт

-книги продажу та придбання товарів, робіт, послуг

-договори, угоди, контракти

-звіти та декларації

-договори купівлі-продажу нерухомого майна

-первинні банківські документи (виписки банку, платіжні документи), що перешкоджало позивачу виконанню права, наданого п.5 ч.6 ст.111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990р. №509.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач є платником податку на підставі свідоцтва №100011119 від 10.01.2007р. про реєстрацію платника податку на додану вартість, індивідуальний податковий №347709326518.

Відповідно до облікової картки відповідач взятий на облік як платник податку 20.12.2006р. за №3337-06 у Дарницькому районі м Києва (код ДПІ-2651) за адресою:02081, м Київ, вул. Здолбунівська б.7/А.

Відповідно до повідомлення від 13.02.2007р. від платника про відкриття рахунку в установі банку відповідачем у Київській філії ТОВ «Банк Фамільний»відкрито рахунки р/р №26056329 та р/р №26001329, код 300625.

Відділом статистики у Дарницькому районі відповідачу видано довідку №555 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Відповідно до витягу протоколу №1 загальних зборів ТОВ «Компанія Агрогазнаук-сервіс» від 08.12.2006р. на посаду директора призначено Крикунова Олександра Володимировича.

Згідно плану-графіку управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ У Дарницькому районі м. Києва на серпень 2008 року було заплановано до перевірки ТОВ «Компанія Агрогазнаук-сервіс»(код.34770932) з питань правильності обчислення та своєчасного внесення до бюджетів коштів.

На підставі п.5 ч.6 ст. 111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509, начальником ДПІ у Дарницькому районі м Києва було видано направлення на проведення перевірки №1109 від 28.08.2008р., яке було отримано під підпис директором Крикуновим О.В.

Крім того, ДПІ у Дарницькому районі м Києва сумісно з співробітниками ГВПМ було здійснено вихід на підприємством за фактичним місцезнаходженням позивача, згідно облікової справи за місцезнаходженням м. Київ вул. Здолбунівська, 7-а.

Однак за зазначеною адресою відповідач не знаходиться, про що складено відповідні акти від 29.08.2008 р. та 25.09.2008 р.

Згідно облікової справи Товариства, відомості щодо зміни адреси станом на 29.08.2008р. та 25.09.2008р. відповідачем не вносилися.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі, з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 1.2 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 р. N 327 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за N 925/11205, невиїзною документальною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), незалежно від способу їх подачі.

Органи державної податкової служби у випадках, у межах компетенції та в порядку, встановлених законами України, мають право:

здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі);

одержувати у платників податків (посадових осіб платників податків) пояснення з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби, встановлених цим та іншими законами України; перевіряти під час проведення перевірок у фізичних осіб документи, що посвідчують особу;

запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) такими платниками податків. Письмові повідомлення про такі запрошення направляються не пізніше ніж за десять робочих днів до дня запрошення рекомендованими листами, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (посадова особа платника податків) (пункти 1, 3, 4 Закону N 509).

Отже, право органів державної податкової служби на здійснення документальних невиїзних перевірок суб'єктів господарювання передбачено пунктами 1, 3 та 4 статті 11 Закону N 509, при цьому підставою для здійснення позапланової виїзної перевірки є обставини, викладені в пункті 1, 5 частини 6 статті 111 Закону N 509.

Виходячи з норм статті 111 Закону N 509, податківці мають право вимагати від підприємця пояснення та їх документальне підтвердження у разі, якщо, зокрема, їм потрібно перевірити відомості, отримані від особи (контрагента), з якою підприємець мав правові відносини.

У цьому випадку податківці для того, щоб отримати необхідні відомості, мають направити платнику податків письмовий запит.

Відповідно до ст.104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

Ст.67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. №509-ХП (із змінами та доповненнями) закріплює функції державних податкових інспекцій, до яких зокрема належить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів).

Пунктом 4 ст.11 Закону України №509-ХІІ надано право органам державної податкової служби запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів (обовязкових платежів) такими платниками податків. Письмові повідомлення про такі запрошення направляються не пізніше ніж за десять робочих днів до дня запрошення рекомендованими листами, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (посадова особа платника податків).

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначених статей необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази ненадання відповідних документів позивачу для проведення планової виїзної перевірки за період з 20.12.2006 р. по 31.03.2008р.

Згідно з ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підтвердження викладеному в заяві, позивач на думку суду довів правомірність заявлених в позові вимог.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.71, 94, 97, ст.ст. 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов задовольнити повністю.

2.Зобовязати Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Агрогазнаук-сервіс»надати Державній податковій інспекції у Дарницькому районі м Києва копії документів з питань правильності обчислення та повноти перерахування коштів до бюджету за період з 20.12.2006р. по 31.03.2008р, а саме:

-оборотні відомості

-первинні банківські документи (виписки банку, платіжні документи)

-первинні касові документи (касові книги, касові ордери, авансові звіти)

-прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, акти виконаних робіт

-книги продажу та придбання товарів, робіт, послуг

-договори, угоди, контракти

-звіти та декларації

-договори купівлі-продажу нерухомого майна

-первинні банківські документи (виписки банку, платіжні документи).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя Добрянська Я.І.