ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2013 р. Справа № 821/452/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Херсонського міського центру зайнятості до Приватного підприємства "Баклановський" про стягнення штрафу,
встановив:
Херсонський міський центр зайнятості (далі по тексту - позивача або МЦЗ) звернувся до адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «Баклановський» (далі по тексту - відповідач або ПП «Баклановський») про стягнення штрафної санкції в сумі 5609,89 грн.
Позивач у своєму клопотанні просив розглядати справу в порядку письмового провадження. Позов підтримує та просить задовольнити.
Відповідач до суду не прибув, про дату, час та місце засідання повідомлений належним чином. Заперечення на адміністративний позов у встановлений законом строк не надав.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд, визнав за можливе розглянути спір у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до змісту позовної заяви, вимоги позивача обґрунтовуються наступними обставинами: ПП «Баклановським» при звільненні громадянина ОСОБА_1, не надано до МЦЗ інформацію про заплановане та фактичне звільнення працівника. Не повідомлення МЦЗ є прямим порушенням вимог п.5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" (далі - закон №803-ХІІ). У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників. Сума штрафної санкції обрахована згідно з довідкою про доходи, яку відповідач надав ОСОБА_1, та становить 5609,89 грн. Стягнення даної заборгованості є предметом судового розгляду.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного: як зазначено в преамбулі до Закону №803-ХІІ цей Закон визначає правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю.
Для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (п.1 ст.18 Закону№803-ХІІ). У складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншимироботодавцями(п.4 ст.18 Закону№803-ХІІ). Державна служба зайнятості має право: стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (абзац 11 п.2 ст.19 Закону №803-ХІІ).
Таким чином МЦЗ є органом державної влади в сфері зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян та має право звертатись до суду з зазначеним позовом.
При вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніше як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників (п.5 ст.20 Закону №803-ХІІ).
Порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюються законодавством України (п.6 ст.20 Закону №803-ХІІ).
Згідно акту №3/ш від 28.11.2012 року встановлено, що ПП «Бакановським» згідно наказу №6 від 01.12.2008 року вивільнено працівника ОСОБА_1 Роботодавцем звіт про заплановане вивільнення (форми №4-ПН) та звіт про фактичне вивільнення ОСОБА_1 до МЦЗ не були надані. Відповідно до довідки ПП «Баклановський» дохід ОСОБА_1 за 12 місяців становив 5609,89 грн. Враховуючи вчинене порушення та розмір 12 місячного заробітку сума санкцій становить 5609,89 грн.
Вказаний акт було направлено до Приватного підприємства «Баклановський» та отриманий від відповідача 28.11.2012 року. Жодних дій щодо скарження даного акту відповідач не здійснив, суму штрафної санкції не сплатив.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Позивач по справі довів наявність незаконних дій з боку відповідача, у досліджуваних судом відносинах.
За таких обставин, узагальнюючи викладене, суд дійшов висновку, що сума боргу відповідача в розмірі 5609,89 грн., є обґрунтованою та підлягає стягненню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2.17,18,19,112, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Баклановський» (код ЄДРПОУ 33726133) на користь Херсонського міського центру зайнятості штраф в сумі 5609 (п'ять тисяч шістсот дев'ять) грн. 89 копійки на р/р 37175305900002, в ГУДКСУ Херсонській області, МФО 852010, одержувач УДКСУ у м. Херсоні, код 37959779, символ 50040500, код ЄДРПОУ 35219574.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 10.4.1